Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
karol123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: 8 lip 2008, o 00:47
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 102 razy
Pomógł: 13 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: karol123 »

where?
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Emiel Regis »

LOL

Faktycznie jest xD
Spojrzenie na ten dział tylko potwierdza to co pisze (przez rok istnienia uzbierał raptem dwie podstrony tematow). Także nie wiem jaki jest sens trzymania takich działów na forum, które jest zbudowane w sposób tematyczny.
Phizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 5 lut 2008, o 11:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 58 razy
Pomógł: 2 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Phizyk »

Nie podoba mi się logo forum - .pl całkowicie nie związane matematyką. Może Administracja pomyślałaby nad jakąś zmianą?
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Dumel »

a mnie wkurza że po jakims czasie następuje automatyczne wylogowanie. kiedys jak o tym nie wiedzialem to byl wal jak napisalem dlugiego posta, nie skopiowalem go a tu bach, trzeba sie zalogowac
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Szemek »

Dumel, jeżeli korzystasz z Firefoksa, przetestuj wtyczkę CookieCuller
zaloguj się z włączoną opcją Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie a następnie zabezpiecz ciasteczka związane z matematyka.pl
ja tak robiłem na poprzedniej wersji forum i działało to w porządku, na tej wersji tego nie testowałem
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34358
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5204 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Jan Kraszewski »

Wersja mniej wyrafinowana, działa na nowej wersji (na starej nie działała) - jak się zapomnisz, to "Powrót do poprzedniej strony" cofa do edycji tekstu, gdzie nadal jest Twój tekst, który można skopiować i wkleić.

JK
Awatar użytkownika
angel-of-fate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 25 paź 2007, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WuWuA
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 8 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: angel-of-fate »

da sie ustawic zeby mi powiadomienia na maila nie przychodzily te o odpowiedziach? szukałem dzis nie mogłęm znalesc tej opcji..
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: max »

Klikasz Twoje konto (na górze po prawej) -> Ustawienia forum (w kolumnie po lewej) -> wysyłanie wiadomości -> przy opcji 'domyślnie informuj mnie o odpowiedziach' zaznaczasz 'Nie'.
Powinno pomóc.
miodzio1988

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: miodzio1988 »

Nie podoba mi się to, że osoby, które łamią regulamin forum , otrzymują odpowiedz na swoje pytanie czy tez pomoc w postaci gotowca.

przykłady:

109572.htm

109548.htm

Moim zdaniem, osoby , ktore udzielają pomocy w takiej sytuacji, powinny byc ukarane ostrzezeniem. Ja rozumiem jesli ktos pisze pierwszy raz, ale winno się tepic tych , ktorzy regulaminu umyslnie nie przestrzagają . Moze dac taki zapis do regulaminu mowiący o tym , aby nie pomagac w takich sytuacjach, co?
nie mam czasu uczyć sie lateksa, jak zalicze matme to wtedy, jak nie umiesz rozwiązać to przynajmniej nie badz cwaniakiem
jestem nowy, jak mi opowiesz to sie naucze a jak nie dostane odpowiedzi to oleje to forum
Jako część społeczności tego forum stanowczo protestuje przeciwko udzielaniu pomocy TAKIM osobom. Wstyd !!
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Rogal »

Przyłączam się do apelu - gdy próbuję ja, czy ktoś naprowadzić autora tematu na rozwiązanie, czy zdiagnozować w czym jest problem, to często później znajduję gotowe rozwiązanie, jeszcze bez uzasadnienia, nic tylko przepisywać do zeszytu.
Czy to jest odpowiedzialny uczynek? Jest to działanie szkodliwe i protestuję tutaj.
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Szemek »

Zgadzam się z poprzednikami.
Mogę tylko apelować:
Jeżeli post nie jest napisany zgodnie z wymogami forum, proszę w pierwszej kolejności zgłosić dany post/wątek moderatorom.
Po weryfikacji/poprawie dokonanej przez moderatora, jeśli wątek nie znajdzie w koszu wtedy udzielać odpowiedź na dane zadanie.

Szanujmy się wzajemnie i nie utrudniajmy sobie życia.
Czy to tak trudno zastosować się do regulaminu i nauczyć się zapisu wzorów w LaTeX-u?
gribby
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 1 sty 2009, o 21:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 13 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: gribby »

Popieram trzy powyższe posty, można zauważyć, że jedynie za gotowce przyznawane są najczęściej punkty 'pomógł'-z tego wynika, że o to właśnie chodzi autorom postów.
Też często chciałbym gotowca, pójść na łatwiznę (gdy nie mogę ruszyć zadania od początku do końca), ale to tylko powoduje negatywne skutki. Innym razem chcę się zastanowić, a ktoś mi rzuca gotowca bez uzasadnienia :/

Nazwy tematów też powinny być bardziej adekwatne do treści i jasno mówiące, czego się spodziewać.

Zwykli użytkownicy powinni zgłaszać moderatorom? Od tego chyba oni są, by znaleźć te niewłaściwe i zrobić z nimi porządek.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: luka52 »

Pięknie to wszystko brzmi, jednak w praktyce już nie jest tak różowo.
Jeżeli temat jest nieregulaminowy i ktoś decyduje się w nim odpowiedzieć musi się liczyć z tym, iż cały temat powędruje do kosza i jego praca pójdzie na marne. Zastosowanie zaproponowanych zmian może jedynie poskutkować tym, iż użytkownicy będą się bali odpowiadać na posty (by nie dostać ostrzeżenia) oraz mniej sprawną pracą moderatorów, gdyż będą mieli jeszcze więcej na głowie.
gribby pisze:Zwykli użytkownicy powinni zgłaszać moderatorom? Od tego chyba oni są, by znaleźć te niewłaściwe i zrobić z nimi porządek.
Tak - od pilnowania porządku są moderatorzy, jednak korona z głowy nikomu też nie spadnie, jak wskaże moderatorowi (w szybki i bezbolesny sposób) niewłaściwy post.

Ja i kuch2r jako administratorzy forum możemy jedynie apelować o częstsze raportowanie nieregulaminowych postów.

Jeśli chodzi o podawanie pełnych rozwiązań zadań, to jest to indywidualna sprawa każdego użytkownika. Tylko od autora problemu zależy czy chce dostać jedynie rozwiązanie czy je dodatkowo zrozumieć. Nie mamy zamiaru zabraniać użytkownikom bezmyślnego przepisywania rozwiązań.
miodzio1988

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: miodzio1988 »

luka52 pisze:Jeżeli temat jest nieregulaminowy i ktoś decyduje się w nim odpowiedzieć musi się liczyć z tym, iż cały temat powędruje do kosza i jego praca pójdzie na marne.
Niekoniecznie. Punkt "pomogl" zostanie tak czy siak przyznany. Wlasnie, co jest z tymi punktami? Cos sie za to dostaje czy jak?
Pytanie pozostaje jedno: czy my siedzimy tutaj zeby pomagac czy zeby ludziom rozwiazywac prace domowe? Ze swojej strony mogę powiedziec ze mam pewne profity z siedzenia na forum( ludzie znajdują moje gadu, proszą o korepetycje), ale glowym mym celem jest nauczenie mlodziezy matematyki, samodzielnego myslenia w tej trudnej dziedzinie. Gotowiec naprawde nic nie pomoze.
Stąd moja propozycja: moze osoba ktora zglasza problem powinna napisac w pierwszym poscie z czym ma najwiekszy problem, gdzie sie zacina? Jesli odpowiedz brzmi:" WSZYSTKIEGO!!!!!!!!!! " no to odsylamy do Wikipedii. Problem z teorią: odsylamy do kompedium albo do stronek zwiazanych z daną tematyką.
Po czasami ta pomoc wydaje mi sie bezsensowna. Czlowiek taki nie poradzi sobie pozniej na maturze, na studiach....te braki kiedys wyjdą. Co o tym myslicie?
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: luka52 »

Za punkty "pomógł" nic się nie dostaje. Jest to jedynie informacja dla osób przeglądających dany temat, że ten a ten post pomógł autorowi tematu rozwiązać zadanie. Oczywiście można to traktować bardziej osobiście.

Jeżeli osoba zakładająca temat z góry wie czego chce (to a tamto konkretnie wytłumaczyć) - być może uwzględni to w swojej wypowiedzi a może i nie - jej sprawa.
Próby kontrolowania tematów w taki sposób, w jaki proponujesz to nic innego jak zamordyzm...
ODPOWIEDZ