Strona 1 z 1

Obliczanie wartości rezystancji rezystorów

: 15 paź 2010, o 17:15
autor: Maciejos
Stosunek rezystancji trzech rezystorów połączonych szeregowo \(\displaystyle{ R_{1}}\):\(\displaystyle{ R_{2}}\):\(\displaystyle{ R_{3}}\)= 2:3:5. Napięcie doprowadzone do obwodu U=70V. Prąd przepływający w obwodzie I=2A. Oblicz wartości rezystancji \(\displaystyle{ R_{1}}\), \(\displaystyle{ R_{2}}\), \(\displaystyle{ R_{3}}\).


Pomoże ktoś rozwiązać to zadanie?

Obliczanie wartości rezystancji rezystorów

: 15 paź 2010, o 19:07
autor: florek177
z prawa Ohma policz R, które jest sumą 3 oporników połączonych szeregowo.

Suma części proporcji : 2 + 3 + 5 = 10.

Jak podzielisz \(\displaystyle{ \frac{R}{10} \,\,\,}\) to otrzymasz wartość jednej części. Kolejne oporniki mają kolejno 2, 3, 5 części.