Własności prawdopodobie nstwa, prawdopodobieństwo warunkowe

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Robson117
Użytkownik
Użytkownik

Własności prawdopodobie nstwa, prawdopodobieństwo warunkowe

Post autor: Robson117 » 15 paź 2010, o 13:17

Witam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu i wytłumaczenie dwóch poniższych zadań. Jedno zrobiłem i chcxiałbym, żeby ktoś potwierdził słuszność rozumowania. Za drugie nie bardzo wiem jak się zabrać i prosiłbym o wytłumaczenie. 1. Rozważamy obwod elektryczny dwoch elemntów \(a_{1}, a_{12}\)polaczonych rownolegle. Zdarzenie \(A_{i}\) oznacza, ze element \(a{i}\) jest sprawny przynajmniej przez czas t. Obliczyc prawdopodobienstwo, ze uklad przewodzi prad co najmniej przez czas t, zakladajac, ze: \(P(A_{1})=P(A_{2})=p\) \(P(A_{1}A_{2}) = p^{2}\) Wykombinowalem, ze szukane prawdopodobienstwo bedzie suma tych zbiorow, a wiesz licze \(P(A_{1} \cup A_{2})\) i wychodzi \(2p- p^{2}\) 2. Ze zbioru cefr \({1,2,3,4,5,6,7,8,9}\) losujemy ze zwrotem k elementow, ktore tworza liczbe L. Obliczyc prawdopodobienstwo, ze wszyskie cyfry liczby L sa rozne. Prosze o pomoc. EDIT : PROBEM ROZWIAZANY. PIERWSZE ZADANIE ROZWIAZALEM POPRAWNIE, DRUGIE WIEM JAK ZROBIC. TEMAT DO ZAMKNIECIA.

ODPOWIEDZ