Punkty pomógł znowu

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
Awatar użytkownika
M_L
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 23 maja 2009, o 15:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 23 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: M_L »

miodzio1988 pisze:(...) pomóc (..)
Joj, miodzio jaki byk, Rogal Ci nie wybaczy

Ja uważam, że te śmieszne punkciki w ogóle mogłyby zniknąć. Jeśli ktoś chce pomagać za zapłatą niech udziela korepetycji, bo forum to raczej wolontariat...
Ukryta treść:    
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: Rogal »

Jak już moi przedmówcy stwierdzili - wrzucenie gotowca niekoniecznie jest zjawiskiem pozytywnym. A wrzucanie gotowca, by dostać punkcik jest dla mnie już zjawiskiem wybitnie negatywnym.
Nie sądzę jednak, by potrzebna była tutaj kolejna dyskusja, gdyż jedna (?) się już na forum odbyła i Administracja zna wszelkie za i przeciw. Nie uważam, by trzeba było im to powtarzać w nieskończoność czy też decyzję tę przegłosowywać (tfu :P).
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: »

Rogal pisze:Administracja zna wszelkie za i przeciw. Nie uważam, by trzeba było im to powtarzać w nieskończoność czy też decyzję tę przegłosowywać (tfu :P).
W dyskusji która się odbyła w sierpniu argumenty "przeciw" nie były mocne; być może była jeszcze jakaś inna dyskusja, nie wiem. Szanuję rzecz jasna koncepcję "małe, niszowe forum, na którym co prawda niewiele osób pomaga, ale jak już pomaga to czyni to z krystalicznie czystych pobudek", ale zdecydowanie nie jestem jej zwolennikiem.

Póki co sytuacja wygląda tak, że kilku użytkowników zgłosiło zastrzeżenia do punktów "pomógł" i administracja zmodyfikowała system, zastrzegając, że kierowała się właśnie głosami użytkowników. Jeśli istotnie to jest czynnik decydujący, to proponuję właśnie zrobić ankietę wśród użytkowników, bo mam mocne podejrzenie, że nieprawdą jest jakoby ogółowi przeszkadzały punkty "pomógł". I strzelam, że jest dokładnie przeciwnie.

Q.
miodzio1988

Punkty pomógł znowu

Post autor: miodzio1988 »

Szanuję rzecz jasna koncepcję "małe, niszowe forum, na którym co prawda niewiele osób pomaga, ale jak już pomaga to czyni to z krystalicznie czystych pobudek", ale zdecydowanie nie jestem jej zwolennikiem.
Pomoc to nie jest dawania gotowca. Ale zly temat na takie dyskusje.
Jeśli istotnie to jest czynnik decydujący, to proponuję właśnie zrobić ankietę wśród użytkowników, bo mam mocne podejrzenie, że nieprawdą jest jakoby ogółowi przeszkadzały punkty "pomógł". I strzelam, że jest dokładnie przeciwnie.
Zrob zatem taką ankietę. CO za problem?
I off-topic się robi więc ...
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: Rogal »

Zastanawiające - dlaczegoż to niby zdanie użytkowników wyrażone poprzez głosowanie miałoby mieć jakieś poważne i wiążące znaczenie dla Administracji? Uważasz, że na sprawach związanych z funkcjonowaniem forum przeciętny licealista zna się lepiej niż nasza Administracja? Poczułbym się urażony na ich miejscu.
Awatar użytkownika
kluczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 20 paź 2006, o 22:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 77 razy
Pomógł: 12 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: kluczyk »

Ja również jestem za przywróceniem tych punktów.
Rogal pisze: Uważasz, że na sprawach związanych z funkcjonowaniem forum przeciętny licealista zna się lepiej niż nasza Administracja?
Ja za to uważam, że odnosnie tej sprawy głos każdego użytkownika powinien mieć takie samo znaczenie.
Za to Ty Rogal według mnie, ale pewnie nie tylko jestes chyba największą pomyłką wsród moderatorów tego forum. Każdy widzi, że masz tu "jakąs" władzę, nie musisz tego dodatkowo udowadniać poprzez kontrowersyjne wywody, czy też decyzje.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2010, o 22:34 przez kluczyk, łącznie zmieniany 3 razy.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: Rogal »

A można to jakoś uargumentować? Dlaczego to niby głos każdego użytkownika miałby mieć takie samo znaczenie? Może zacznijmy sobie głosować punkty Regulaminu? Chyba wiadomo, czym to się skończy.
Awatar użytkownika
kluczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 20 paź 2006, o 22:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 77 razy
Pomógł: 12 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: kluczyk »

Punkty pomógł są tylko i wyłącznie stworzone dla użytkowników. Są dla nich pewną informacją. Można też rzecz, że spełniają tylko i wyłącznie rolę estetyczną. Nie wydaję mi się, żeby odznaczały tak wielką rolę, by decyzje w ich sprawie podejmowali tylko i wyłącznie moderatorzy. Forum to zbiór użytkowników i może akurat w tej sprawie wypadałoby głównie zapytać ich o zdanie, zwłaszcza, że całe zamieszanie nie ma wpływu na czysto techniczne sprawy forum.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: Rogal »

Przede wszystkim punkty te są jednym z warunków koniecznych na bycie moderatorem. Są pewną informacją, kwestia tak naprawdę o czym to one mówią. Pragnę również sprostować - przez słowo Administracja rozumiałem Adminów rzecz jasna. Moderatorzy w tej sprawie nie mają żadnego prawa decyzyjnego.
Wracając - mówisz, by użytkowników spytać. A czyż ta rozmowa odbywa się ukryta w prywatnym pokoju? Jest ogólnie dostępna. Dlaczego więc użytkownicy się na ten temat nie wypowiadają? Przypuszczam, że gdyby pojawiło się tysiąc wpisów, jakie te punkty są cudowne i coś tam, to Administracja poszłaby za głosem swego ludu (to moje prywatne zdanie ;p). Jeżeli kogoś to nie interesuje, to zadając mu takie pytanie bezpośrednio dostaniemy prawie zawsze odpowiedź nieprawidłową - ot taką na odczepnego. Jak i ze wszelkimi innymi wyborami zresztą.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: »

Rogal pisze:Zastanawiające - dlaczegoż to niby zdanie użytkowników wyrażone poprzez głosowanie miałoby mieć jakieś poważne i wiążące znaczenie dla Administracji?
Dla rozsądnej administracji nie powinno mieć absolutnie wiążącego, ale poważne - jak najbardziej. Administrator dał tu zresztą właśnie do zrozumienia, że podejmując decyzje liczy się z opinią użytkowników (i bardzo słusznie), ja zaś tylko zwracam uwagę, że niekoniecznie kilka osób (choćby nie wiem jak głośnych) jest reprezentatywną próbką grona tychże użytkowników.

Q.
abc666

Punkty pomógł znowu

Post autor: abc666 »

luka52 pisze:
Qń pisze:Jeśli silnik forum na to pozwala - może by pozwolić każdemu użytkownikowi na zdecydowanie czy chce, żeby ta informacja była widoczna czy nie?
Niestety nie ma takiej możliwości.
Nie chce nikogo pouczać ale dorobienie takiej funkcjonalności nie trwało by tak długo. Wrzucamy dodatkowe pole tak/nie i dopisujemy IFa w szablonie tematu i już.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: luka52 »

abc666, owszem, jednak wciąż byłby problem, która opcja miałaby być domyślna.
abc666

Punkty pomógł znowu

Post autor: abc666 »

Ja bym to rozwiązał tak:
punkty pomógł domyślnie widoczne, obok mały znak zapytania o tak

Kod: Zaznacz cały

<span title="Punkty możesz ukryć ustawieniach profilu">?</span>
lub podobnie (może być też jakiś dymek po kliknięciu) i nie było by problemu że ktoś nie wie, że można je ukryć.
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11440
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3156 razy
Pomógł: 748 razy

Punkty pomógł znowu

Post autor: mol_ksiazkowy »

luka52
Jednakże do tej pory nikt się nie skarżył na brak informacji o liczbie pkt. "pomógł" przy postach.
W takim razie ja chciałem zgłosić, że niewyświetlanie tej liczby mi się nie podoba z w/w przyczyny (i nie tylko z tej zresztą)
.
Ja też chiałem wiec zgłosić że niewyświetlanie tej liczby mi się nie podoba.
miodzio1988 A mnie one demotywowały zawsze, bo przez te punkty np ludzie "wcinali mi się" z gotowcami, kiedy to ja naprawdę chciałem pomóc
miodzio jesli komus wystarcza tzw gotowiec, to jego sprawa. Napewno znajda sie osoby które wrzucaja zadanko nie po to aby "zaliczyc" lecz by zrozumieć. Wtedy Twoja pomoc bedzie nieoceniona. Ze swych skromnych obserwacji wiem, iż niejednokrotnie pojawiały się rózne metody , tj sposoby rozwiazanń i każde z nich autor nagradzał funkcja "pomógł". Jesli wiec była ona często używana tj spełniła swa rolę. Jesli któś był bardzo aktywny i uzyskal np wynik pomógł=123456, to czemu odbierać mu satysfakcje z tego...?!
Rogal Przede wszystkim punkty te są jednym z warunków koniecznych na bycie moderatorem
Tak samo jak Qń uwazam: jeden "nabija licznik",drugi chce byc moderatorem a trzeci "pomaga bo lubi"- Jesli pisze ciekawie to okey.
miodzio1988

Punkty pomógł znowu

Post autor: miodzio1988 »

Jesli wiec była ona często używana tj spełniła swa rolę.
No przykro mi, ale uzytkownicy trochę z tej funkcji nie potrafią korzystać. Jesli są tematy gdzie ktoś dostaje np 20 punktów pomógł (za napisanie nawet : "w czym jest problem") to uwazam, że z takiej pomocy nie powinno być satysfakcji i te punkty niczego wtedy nie weryfikują. ( bo to, że mam więcej punktow oznacza, że lepiej pomagam? No chyba nie...)

No i coraz częściej widzę jak ludzie dodają do swoich postow : " naciśnij guziczek pomógł ". Nie wiem po co to jest. Takie dziwne żebranie o te punkty. Punkty te nic nie dają stąd są zbędne. Bo satysfakcja to chyba powinna wynikac z prostego słowa dziekuję, a nie z jakiegos marnego licznika.
Tak samo jak Qń uwazam: jeden "nabija licznik"
Po co to taki ktoś to robi to nie wiem.
Chcecie zeby forum było maszynką do zadan?
Wlasnie te punkty takie coś z forum robią.
ODPOWIEDZ