dynamika, rzuty
: 3 lut 2010, o 17:32
1. Z jaka predkoscia poczatkowa nalezy wyrzucic piono cialo aby max wysokosc wzniesienia wyniosla 45 m.
2. Po jakim czasie cialo zetknie sie z podlozem jesli na wysokosci h=15 cialo zostalo rzucone pionowo w gore z szybkosci \(\displaystyle{ v _{0}=15m}\)
przyjmij \(\displaystyle{ g=10 \frac{m}{s ^{2} }}\)
Dziekuje za pomoc.
2. Po jakim czasie cialo zetknie sie z podlozem jesli na wysokosci h=15 cialo zostalo rzucone pionowo w gore z szybkosci \(\displaystyle{ v _{0}=15m}\)
przyjmij \(\displaystyle{ g=10 \frac{m}{s ^{2} }}\)
Dziekuje za pomoc.