Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34296
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 5 sty 2020, o 20:03

Kod: Zaznacz cały

https://www.zbawienie.com/ufo.htm
Ekstra strona, są tam świetne teksty:
Okazuje się także, że wszelkie teorie z teorią względności czy ewolucji to także mega oszustwa. Z innych wielkich oszustw mamy oszustwo podróży na księżyc, przez USA i ostatnio Chin, fałsz o broni jądrowej. Coraz więcej naukowców twierdzi, że eksplozje jądrowe są mitem a Hiroszima i Nagasaki zostały zrównanie z ziemią za pomocą bombardowań z napalmem.
JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Tylko jeszcze trzeba dodać, że jest to napisane sarkastycznie, bo arek może pomyśleć, że Panu doktorowi ta strona naprawdę się podoba.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

strona jest naprawdę dobra

a to czy też wyśmiejecie:
A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. 2 Synowie Boga1, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
3 Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat2». 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.
Czy wy to rozumiecie???

Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
a to skąd się wzięły takie szkielety:

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

arek, jaki jest twój stopień naukowy?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

nie skupiaj się na mnie tylko na gigantach nauka nie jest wyrocznią w wielu sprawach a szczególnie tych, ja potrafię rozróżniż prawdę od nauki a ty naukę uznajesz za prawdę co jest fałszywe...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Weź uznaj za prawdę zasady języka polskiego, bo twoja wypowiedź jest niezrozumiała, przynajmniej dla mnie.
Wiesz, co ja sobie myślę? Powiem ci, jak się wyśpię, chyba że zapomnę.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Najbardziej sprawiedliwym systemem rządów ustanowionym przez Boga było królestwo pod władzą króla, który był całkowicie posłuszny Prawu Boga. Totalny podatek wynosił zaledwie 10%. Dzisiaj płacimy 85% nie licząc absurdalnych żądań zapłaty ogromnych sum pieniędzy za ziemię, która nie jest własnością rządów.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34296
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 5 sty 2020, o 23:59strona jest naprawdę dobra
Jasne, płaskoziemcy wymiatają. Każda głupota znajdzie kogoś, kto w nią uwierzy.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Niepokonana ty nie rozumiesz co napisałem , a już mnie irytujesz ponieważ jesteś dziś drugą osobą co nie rozumie co napisałem, ja tylko napisałem, że tak zwana współczesna nauka nie jest dla mnie równoznaczna z wykładnią prawdy , prawda a nauka tworzona przez najemników uniwersyteckich na zlecenie korporacji i masonerii to dwie różne sprawy...

Podam ci bzdurny przykład, kiedyś naukowcy udowadniali, że masło jest niezdrowe, potem , że zdrowe , teraz znowu, że niezdrowe i co mam wierzyć takim pasożytom , to już wolę "płaskoziemcom" , a takich przykładów mógłbym mnożyć ale widzę niepokonana że wiele rzeczy do ciebie nie dociera

O a tu taki sam chyba twój ziom :

Re: grupa permutacji (Post by arek1357 #5596742)

Coś się komuś daje na talerzu a ktoś albo ślepy albo udaje albo ... sam nie wiem...

Ty jesteś taka sama...,

Masz tu dowód a ty pewnie powiesz że twoja nauka o tym nie mówiła...: albo zignorujesz i nabierzesz wody w usta...

dowód:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=cOJQq7nIaig


Dodano po 11 minutach 33 sekundach:
JK dla kogo pracujesz? , co jest ważniejsze dla Ciebie utrzymanie status quo systemu czy badanie prawdy?

Jesteś Korpo...?

Dodano po 2 minutach 47 sekundach:
Jeżeli Biblia mówi, że byli giganci to znaczy że oni byli..., żadna pseudonauka tego nie podważy...

A jeśli rozwiniemy temat gigantów , na to jest mnóstwo dowodów z którymi nauka sobie nie radzi , to wnioski będą przerażające...

Dodano po 10 minutach 59 sekundach:
O tu macie przykłady swoich supernaukowców i ich mądrych ustaleń:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=BFYRn7o6YqU
Ostatnio zmieniony 6 sty 2020, o 13:40 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błąd ortograficzny.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Prawda... Jeśli chodzi o szczegóły, można ją różnie pojmować, ale podstawą jest klasyczna definicja Arystotelesa (rozwinięta przez Św. Tomasza z Akwinu), teoria odbicia, zgodności. Człowiek sam z siebie raczej nie ma szansy na osiągnięcie prawdy absolutnej, więc i wszelkie prawdy naukowe są względne, choć w jakimś stopniu z pewnością prawdziwe. Ten stopień jest całkiem wystarczający np. do stworzenia naszej cywilizacji i w jej ramach technologii do przekształcania świata dla naszych potrzeb. W tym sensie poznanie naukowe jest dla ludzi najlepszą drogą do prawdy.
Oczywiście, można też wierzyć w prawdę objawioną. Np. w Biblii. Ale tu są problemy... Biblia brana dosłownie ma liczne logiczne sprzeczności, dlatego wymaga interpretacji (często ekwilibrystycznych). No i jak wskazał Slup jednak to ludzie pisali księgi Biblii i to ludzie dokonywali jej interpretacji, a ludzie są omylni. KK też (a w dodatku, wg Slupa, jest to najbardziej zacofana i mafijna organizacja na świecie). Więc może warto wykazywać więcej pokory i ograniczać kategoryczne sądy na temat świata i człowieka bazowane na Biblii?
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ja tylko podziwiam cierpliwość pana doktora. arek, ty wiesz, że normalny administrator to już dawno by cię za takie teksty wyrzucił z forum, prawda?
Biblia to słowo Boże, ale pisane przez człowieka. Ludzie się mogą mylić. Poza tym, to nie było tak, że Bóg podyktował "napisz tak", tylko ludzie zostali przez Boga natchnieni. Jak mam wenę i piszę wiersz o miłości, to on wygląda inaczej niż wiersz o takiej samej tematyce pisany przez kogoś innego.
Kiedy jeszcze chodziłam na religię, przyszła do nas na zastępstwo inna katechetka zakonnica. Powiedziała, że przerobi dziś z nami temat o stworzeniu świata.
Powiedziała, że tak naprawdę to wersja Biblii zgadza się z wersją naukowców. Że Bóg pokazał pewnemu człowiekowi stworzenie świata, ale on się nie znał na milionach lat, ewolucji itp., więc ten obraz zinterpretował jako 7 dni. No bo co. Miał napisać, że Bóg przez parę miliardów lat tworzył świat, jak nie wiedział, co to jest miliard? Także nie traktuj Biblii dosłownie. Biblia była pisana, kiedy ludzie byli zupełnie inni. Poza tym, ja wątpię, że można dokładnie przetłumaczyć ze starego hebrajskiego na nowy polski. Tj. mi się wydaje, z hebrajskiego, ale czytałam, że oryginał Biblii był pisany w trzech różnych językach.
arek, nie rozumiem cię, bo składasz zdania w sposób niezgodny z zasadami języka polskiego.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34296
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 6 sty 2020, o 11:45JK dla kogo pracujesz? ,
Dla Uniwersytetu Wrocławskiego :)

JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jan Kraszewski pisze: 6 sty 2020, o 13:45
arek1357 pisze: 6 sty 2020, o 11:45JK dla kogo pracujesz? ,
Dla Uniwersytetu Wrocławskiego :)

JK
Uważam, że w Hydeparku też powinna być opcja lajków. Jest tu parę postów, za które dziękuję.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
A tak btw, to na tych Facebookowych grupach matematycznych jest tragicznie.
Mamy działanie \(\displaystyle{ 2:4+2=?}\)
I ludzie piszą \(\displaystyle{ 0}\). A jeszcze inni piszą \(\displaystyle{ 3}\), czego już w ogóle nie rozumiem.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A ja to rozumiem bo jak sama powiedziałaś facebokowym czy fecabokowym... (nieważne)

Dodano po 59 sekundach:
Ja tylko podziwiam cierpliwość pana doktora. arek, ty wiesz, że normalny administrator to już dawno by cię za takie teksty wyrzucił z forum, prawda?
To ciebie powinien już dawno wywalić...

Dodano po 56 sekundach:
arek, nie rozumiem cię, bo składasz zdania w sposób niezgodny z zasadami języka polskiego.
Podaj przykład bo znowu jakieś brednie...

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Powiedziała, że tak naprawdę to wersja Biblii zgadza się z wersją naukowców. Że Bóg pokazał pewnemu człowiekowi stworzenie świata, ale on się nie znał na milionach lat, ewolucji itp., więc ten obraz zinterpretował jako 7 dni. No bo co. Miał napisać, że Bóg przez parę miliardów lat tworzył świat, jak nie wiedział, co to jest miliard? Także nie traktuj Biblii dosłownie.
Powiem ci tak wersja twojej katechetki jest żenująca ona głupoty bredzi , żadnej ewolucji nie było nie ma i nie będzie , i żadna nauka tego nie udowodniła, są tylko mutacje wewnątrzgatunkowe a ewolucja to bzdura ... czyli znaczy że pochodzisz od małpy nie???
jak nie wiedział, co to jest miliard?
chyba ona nie wie co to miliard, budowano dużo wcześniej piramidy i urządzenia techniczne , ale nie wiedzieli co to miliard dobre co...

Taki poziom nauczania religii w szkołach... ja bym ją na zbity ...p...

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
Oczywiście Biblia była pisana przez ludzi i ma pewne nieścisłości owszem ale generalnie są tam zawarte prawdy co do historii, stworzenia, pochodzenia ludzi i olbrzymów

Dodano po 4 minutach 39 sekundach:
wg Slupa, jest to najbardziej zacofana i mafijna organizacja na świecie
Co Slup rozumie w pojęciu zacofana, czyli co jest tą awangardą postępu , która dystansuje KK, ciekawa sprawa

Ciekawe kto wysunął się na prowadzenie podejrzewam , że w latach 50- tych pewnie towarzysz Mao , a w latach 60 tych pewnie ćpuny i komuny hipisowskie..., a w czasie rewolucji antyfrancuskiej rzeźnicy jakobińscy...

To już wiem kto idzie na czele postępu no a dzisiaj na czele idzie wielka Greta T...
Ostatnio zmieniony 6 sty 2020, o 15:52 przez arek1357, łącznie zmieniany 1 raz.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Sugeruję aby przestać reagować na wpisy arka1357. To chyba jedyny sposób aby skończyć z tym spektaklem nietolerancji, nienawiści i nawiedzonego bełkotu.
ODPOWIEDZ