Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Aaah sorry co za faux pas. To oznacza, że Premislav to kobieta.

Ooo, a gdzie można to kupić?
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kerajs »

Niepokonana pisze: 1 sty 2020, o 20:44 To oznacza, że Premislav to kobieta.
Bynajmniej. Większość awatarów Przemka to okładki płyt, i tak jest w tym przypadku. Przypuszczam, że odzwierciedlają one jego (chwilowe?) fascynacje muzyczne. O niemuzycznych awatarach lepiej abym się nie wypowiadał.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Dennis Meadows (jeden z autorów Granic Wzrostu), aktualny wywiad 17.12.2019. O upadku cywilizacji.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie no, ja sobie dworuję z Premislava.
Zaraz przeczytam.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

Niepokonana pisze: 1 sty 2020, o 20:44 Aaah sorry co za faux pas. To oznacza, że Premislav to kobieta.

Ooo, a gdzie można to kupić?
on się sprzedaje za grosze na tym forum właśnie
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie bądź niemiły, szanowny dudku17 (mam nadzieję, że teraz poprawnie napisałem nick, pamięć płata mi figle). Choć żarcik nawet, nawet.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Kto to jest Dudek17?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To ty...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie przypominam sobie, żebym była mężczyzną... Arek, skoro ty jesteś taki utalentowany fizycznie, to może byś mi pomógł?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A z czego? bo z fizyki raczej nie pomagam jak zauważyłaś..., ponieważ niestety nie jestem fizykiem choć się nią interesuję jak wynika to z mojego opisu, choć w innych rzeczach chętnie...

Dodano po 1 godzinie 44 minutach 8 sekundach:
A teraz powiem coś wyjątkowego i mądrego:

"Tam gdzie nie dostrzegamy piękna relacji i ukrytego porządku , tam przywołujemy brutalną statystykę i prawdopodobieństwo" , które są bardzo mało finezyjne...
Pan Bóg natomiast nie używa metod ilościowych tylko wszędzie wprowadza wzór określający porządek i harmonię...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

dudek17 to daras170, nie spodobało mi się jego dostosowywanie oceny osoby do jej wieku, więc kilka razy demonstracyjnie przekręcałem jego nick, dając do zrozumienia, że nie jest dla mnie istotny, tzn. równie dobrze mógłby to być dudek.

Operowanie probabilistyką ma sens tylko wtedy, gdy jesteśmy w sytuacji niepewności, niepełnej informacji, a bóstwo wie wszystko, więc nie musi posługiwać się probabilistyką, więc w sumie może jej nie znać, czyli nie wiedzieć wszystkiego. Hmm, sprzeczność.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To że Bóstwo nie posługuje się probabilistyką nie znaczy, że jej nie zna, probabilistyka jest dla Bóstwa ułomnością naszego umysłu i ograniczeń czasowo przestrzennych...Einstein mimo iż nie jestem jego fanem jednak powiedział mądrze " Bóg nie gra w kości" ale nie dlatego , że nie umie tylko dlatego, że mu to niepotrzebne zwyczajne strata czasu...
Jednak czas dla bytów wyższych jest zupełnie czym innym niż dla nas , na poziomie niebios np decyzje zapadają natychmiastowo, jednoznacznie i nigdy nie ma od nich odwrotu, w przeciwieństwie nas tu obecnych gdzie możemy korygować poprawiać i modyfikować, np. Premislav piszący bzdury np. pod wpływam alkoholu może je jutro poprawić tworząc piękne dzieło, lecz w Wyższej rzeczywistości nie miałby odwrotu...

Stąd bunt aniołów był jednorazowy i nieodwołalny... Często zastanawiam się jaka metryka obowiązuje w świecie wyższym...

Dodano po 9 minutach 45 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=3BQjYUQf8ts
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

arek1357 pisze: 2 sty 2020, o 23:56
Jednak czas dla bytów wyższych jest zupełnie czym innym niż dla nas , na poziomie niebios np decyzje zapadają natychmiastowo, jednoznacznie i nigdy nie ma od nich odwrotu,
"Zostaw Mnie przeto w spokoju, aby rozpalił się gniew mój na nich. Chcę ich wyniszczyć, a ciebie uczynić wielkim ludem».
11 Mojżesz jednak zaczął usilnie błagać Pana, Boga swego, i mówić: «Dlaczego, Panie, płonie gniew Twój przeciw ludowi Twemu, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką mocą i silną ręką? 12 Czemu to mają mówić Egipcjanie: W złym zamiarze wyprowadził ich, chcąc ich wygubić w górach i wygładzić z powierzchni ziemi? Odwróć zapalczywość Twego gniewu i zaniechaj zła, jakie chcesz zesłać na Twój lud. 13 Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela4, Twoje sługi, którym przysiągłeś na samego siebie, mówiąc do nich: "Uczynię potomstwo wasze tak liczne jak gwiazdy niebieskie, i całą ziemię, o której mówiłem, dam waszym potomkom, i posiądą ją na wieki"». 14 Wówczas to Pan zaniechał zła, jakie zamierzał zesłać na swój lud. " Wj 32, 10-14
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

kmarciniak1 pisze: 3 sty 2020, o 09:07
arek1357 pisze: 2 sty 2020, o 23:56
Jednak czas dla bytów wyższych jest zupełnie czym innym niż dla nas , na poziomie niebios np decyzje zapadają natychmiastowo, jednoznacznie i nigdy nie ma od nich odwrotu,
"Zostaw Mnie przeto w spokoju, aby rozpalił się gniew mój na nich. Chcę ich wyniszczyć, a ciebie uczynić wielkim ludem».
11 Mojżesz jednak zaczął usilnie błagać Pana, Boga swego, i mówić: «Dlaczego, Panie, płonie gniew Twój przeciw ludowi Twemu, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką mocą i silną ręką? 12 Czemu to mają mówić Egipcjanie: W złym zamiarze wyprowadził ich, chcąc ich wygubić w górach i wygładzić z powierzchni ziemi? Odwróć zapalczywość Twego gniewu i zaniechaj zła, jakie chcesz zesłać na Twój lud. 13 Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela4, Twoje sługi, którym przysiągłeś na samego siebie, mówiąc do nich: "Uczynię potomstwo wasze tak liczne jak gwiazdy niebieskie, i całą ziemię, o której mówiłem, dam waszym potomkom, i posiądą ją na wieki"». 14 Wówczas to Pan zaniechał zła, jakie zamierzał zesłać na swój lud. " Wj 32, 10-14
Każdy miewa chwile słabości.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jednak czas bytów nieziemskich został splątany z czasem bytów ziemskich , z tego splątanie dodając wszechmoc Bożą może spowodować wyjątki...
Możliwość zakrzywień czasu ma oczywiście Bóg i Matka Boża nie wiem jak jest z aniołami, może wyższe chóry anielskie jak cheruby mają wyjątkowe możliwości operowania continuum czasoprzestrzennym, uzbrojeni w tensory i funkcje splątanie potrafią coś zrobić...z czasem....
ODPOWIEDZ