Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

szuler pisze: 17 kwie 2023, o 22:37 Chciałem wywołać tym pewną reakcję. Mam swoje przemyślenia o PRLu, narodzie rosyjskim, obecnym państwie rosyjskim, jak i o obecnym konflikcie na Ukrainie. Chciałbym o tym porozmawiać, chętnie poznam też Twoją opinię na takie tematy.
Proszę uprzejmie. Jakie to opinie?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ocieplanie klimatu lub nie to jedna sprawa a działania lub anty działania unii jewropejskiej i lewaków zielonych lub innych szambiarzy to druga strona medalu... Chodzi mi o to co wcześniej napisałem o elektrycznych autach, produkowanie ton akumulatorów co ma niby zbawić system jest do d.........
Oprócz tego zakaz palenie w kominkach, ognisk, itd. jest pomysłem godnym unii , a jeszcze biorąc pod uwagę to że takie Stany, Brazylia Chiny, Indie ma to głęboko w d.... Wychodzi na to że jak w Polsce wprowadzą durne wiatraki, akumulatory do aut zakażą palić w piecach świat uratują to właśnie jest absurd durnej unii, jak się zabierają za środowisko to powinni mądrze a nie głupio, a poza tym policzcie ile bomb spada na Ukrainę wydzielając CO2 i nie wiadomo co jeszcze...Więc unia niech się puknie w durny łeb i się rozwiąże...

Druga sprawa to to, że Macierewicz złożył w prokuraturze kilkaset stron nt. zamachu smoleńskiego...

Ciekawa kiedyś była wypowiedź Slupa na ten temat, który powiedział "Męczy mnie i ciąży mi gadanie o Smoleńsku, mam tego dość"...
Zacytowałem ale pewnie coś przekręciłem ale sens pozostał...
Ale o co mi biega a mianowicie łatwo wyczytać między wierszami to co chciał przekazać Slup, i może ja wam to przetłumaczę:

"Oczywiście był to zamach dobrze o tym wiem , ale z pewnych względów nie chcę o tym mówić..."

Dla mnie był to bardzo jasny przekaz Slupa, którego trzeba czytać czasem między wierszami...
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Slup pisze: 18 kwie 2023, o 08:15 Proszę uprzejmie. Jakie to opinie?
Może zacznę od tego, że w sprawach politycznych i gospodarczych mam raczej wolnościowe poglądy. Dużo rozmawiam z rodziną o tym, jak żyło się w PRL-u i widzę, że pokolenie moich dziadków (a przynajmniej jego część) całkiem nienajgorzej wspomina tamte czasy. Z drugiej strony, pokolenie moich rodziców ma bardzo negatywne zdanie o ówczesnym ustroju, mimo że wchodziło w dorosłość u jego schyłku. Myślę, że rozumiem dlaczego jest właśnie tak, a nie inaczej. Mając to na uwadze i trochę przeglądając internet odnoszę wrażenie, że PRL wcale nie był tak strasznym i antywolnościowym państwem, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.

Dodano po 9 minutach 15 sekundach:
arek1357 pisze: 18 kwie 2023, o 08:22 Druga sprawa to to, że Macierewicz złożył w prokuraturze kilkaset stron nt. zamachu smoleńskiego...
Postać Antoniego Macierewicza bardzo mnie interesuje. Znam historię uchwały lustracyjnej, wiem, że ujawniona wtedy lista agentów nosi nazwę "Listy Macierewicza". Dziś media z amerykańskim kapitałem mocno grzeją jego temat i pokazują go jako wariata. Ja nie chcę go w żaden sposób deprecjonować, bo to może nie być takie oczywiste.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

On żadnym wariatem nie jest...
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

arek1357 pisze: 18 kwie 2023, o 09:29 On żadnym wariatem nie jest...
Controversies
Following Macierewicz's designation as Minister of National Defence, he faced allegations of anti-Semitism and protests by the Anti Defamation League.[26] In 1996, Macierewicz wrote that Poles did not murder Jews in the Kielce pogrom in 1946.[27] In 2001, Macierewicz wrote: "Is the hubbub surrounding Jedwabne intended to eclipse the responsibility of Jews for Communism and the Soviet occupation?"[27]

In a radio interview in 2002 Macierewicz said, in response to a caller's question, that he had read the Protocols of the Elders of Zion, and that while there are doubts on authenticity that "Experience shows that there are such groups in Jewish circles."[28][29][30] The statement was condemned by the Jewish community in Poland. According to, Krzysztof Izdebski, the Chairman of the Council of The Union of Jewish Communities, Macierewicz apologized for the statement and "accepts with no doubts that the Protocols is false" which was accepted by the council.[30] Justin Schulberg, a Jewish American former legislative assistant to Macierewicz and a student leader at Rutgers University, stated, “As a Jewish American, I am outraged by false and outlandish rumors and innuendos accusing Antoni Macierewicz, Poland’s Minister of National Defence-designate, of antisemitism… I hope that all factions in Poland will forcefully condemn the use of Judaism for political infighting.”[31] Anna Chipczynska, the President of the Jewish Community of Warsaw, said, "the latest statement by Mr. Macierewicz denouncing all forms of anti-Semitism could be a positive signal that the new Polish government will stand strongly against manifestations of hatred toward Jews."[32]
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

szuler pisze: 18 kwie 2023, o 08:55 że PRL wcale nie był tak strasznym i antywolnościowym państwem, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.
To zależy w jakim okresie. W czasach stalinowskich był totalitarną dyktaturą. Wówczas w ubeckich kazamatach dręczono i mordowano tysiące ludzi. Jednak po 1956 roku sytuacja uległa zmianie i był zwykłym autorytarnym państwem socjalistycznym – moją ojczyzną.

A co z Rosją i narodem rosyjskim?
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Slup pisze: 18 kwie 2023, o 09:49 To zależy w jakim okresie. W czasach stalinowskich był totalitarną dyktaturą. Wówczas w ubeckich kazamatach dręczono i mordowano tysiące ludzi. Jednak po 1956 roku sytuacja uległa zmianie i był zwykłym autorytarnym państwem socjalistycznym – moją ojczyzną.
Wiem o tym. Stalin zmarł w 1953, Bierut w 1956 - wtedy władzę przejął towarzysz Wiesław i było (stopniowo, powoli) coraz lepiej, tak? A to, że do dzisiaj oburza nas to, co działo się w latach 1945-1956 świadczy (w mojej skromnej ocenie itd.) o Polakach bardzo dobrze. Porównajmy skalę tych zbrodni z katowniami NKWD - Polacy naprawdę mieli wielkie szczęście, że tak się to wszystko potoczyło.
A co z Rosją i narodem rosyjskim?
Federację Rosyjską uważam za poważne państwo, z którym powinniśmy się liczyć i mieć normalne stosunki, z czym jeszcze nie tak dawno nie mieliśmy problemów. Uważam za skandal to, że PiS i większość opozycji opluwa Rosjan wszędzie gdzie się da, bo wykopuje w ten sposób przepaść między naszymi narodami.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 18 kwie 2023, o 08:22 Ocieplanie klimatu lub nie to jedna sprawa a działania lub anty działania unii jewropejskiej i lewaków zielonych lub innych szambiarzy to druga strona medalu... Chodzi mi o to co wcześniej napisałem o elektrycznych autach, produkowanie ton akumulatorów co ma niby zbawić system jest do d.........
Oprócz tego zakaz palenie w kominkach, ognisk, itd. jest pomysłem godnym unii , a jeszcze biorąc pod uwagę to że takie Stany, Brazylia Chiny, Indie ma to głęboko w d.... Wychodzi na to że jak w Polsce wprowadzą durne wiatraki, akumulatory do aut zakażą palić w piecach świat uratują to właśnie jest absurd durnej unii, jak się zabierają za środowisko to powinni mądrze a nie głupio, a poza tym policzcie ile bomb spada na Ukrainę wydzielając CO2 i nie wiadomo co jeszcze...Więc unia niech się puknie w durny łeb i się rozwiąże...
Wyjaśnię. Częściowo UE chodzi o klimat. Tzn. znaczna część polityków i opinii europejskiej jest szczerze zatroskana klimatem. Jednak w UE jest też przerost biurokracji, a to daje pole do działań dla lobby, które widzi w polityce klimatycznej UE szansę na olbrzymie zyski. Absurdy, które obserwujesz, są właśnie efektem korupcji (oraz jak zwykle głupoty, nieudoloności i zacietrzewienia ideologicznego). Dodatkowo polityka klimatyczna UE jest szyta na miarę bogatych państw starej unii i w małym stopniu uwzględnia interesy biedniejszych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Niemcy zrezygnowały kilka dni temu z energii atomowej. Stało się to mimo tego, że większa część społeczeństwa uważała, że nie należy zamykać elektrowni jądrowych. Jest to działanie antyklimatyczne i nieracjonalne.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:On żadnym wariatem nie jest...
Ja się zgadzam. Macierewicz po prostu jest trochę jak Orde Wingate (jak kojarzycie trochę historii II wojny światowej i okolic). Musi mieć swoją idée fixe, niekiedy nieźle odjechaną, i potrafi działać w sposób zadziwiająco energiczny, zorganizowany i bezwzględny celem jej realizacji, niekiedy zaniedbując nawet dbałość o własny organizm. Tak było swego czasu z lustracją, tak jest od lat z katastrofą smoleńską. Myślę, że gdyby metody psychomanipulacji były wystarczająco zaawansowane, można by takich ludzi popchnąć ku trudnym, a koniecznym do realizacji zadaniom.
Nie marnowaliby wówczas czasu na miraże pokroju zamachu, którego nie było.

Należy oddzielić Macierewicza od ludzi pokroju JKM, który jest po prostu w jakiś sposób uszkodzony intelektualnie (jesli ktoś trochę się orientuje w jego twórczości, to wie, że 20 lat temu potrafił wyskoczyć z podobnymi enuncjacjami, więc to raczej nie kwestia wieku), przez co nawet nie widzi, jak sam sobie przeczy („trzeba bronić, nawet zbrojnie, cywilizacji białego człowieka, ale przyjdą muzułmanie i zrobią porządek z elgiebetami" - no ale być może to, w jak zubożony sposób patrzy na dziedzictwo kultury grecko-rzymskiej i chrześcijaństwo, powoduje, że nie widzi w tym żadnej sprzeczności).
BTW Zawsze byłem w szoku, że Korwin ma dyplom z filozofii, bo wychodzi na to, że na zajęciach nie poruszano sofizmatu etymologicznego, ekwiwokacji i całej masy innych błędów argumentacji (a przecież produkują one masę zamieszania pojęciowego i niekiedy tworzą spory ideologiczne z niczego - przyszli filozofowie powinni być takich rzeczy świadomi). Macierewicz jest z wykształcenia historykiem, napisał pracę magisterską o przekształceniach własnościowych w państwie Inków (zawsze zapominam jego fachowej nazwy, bo jest długa i w ichnim języku).
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Premislav pisze: 18 kwie 2023, o 10:08 Macierewicz jest z wykształcenia historykiem, napisał pracę magisterską o przekształceniach własnościowych w państwie Inków (zawsze zapominam jego fachowej nazwy, bo jest długa i w ichnim języku).
Na Wikipedii można o Macierewiczu przeczytać sporo ciekawostek.
As a doctoral student at the Institute of History of the Polish Academy of Sciences, he developed expertise on South America, but his doctoral thesis was not considered for political reasons. Subsequently, he coordinated with other independent intellectuals, writing letters of protest to the government regarding changes in the constitution of the Polish People's Republic. He taught the history of Latin America at the Department of Iberian Studies of the University of Warsaw.[5] During this time he published articles and learned Quechuan languages. In January 1976, he started a PhD under the supervision of Tadeusz Łepkowski, which was interrupted by the authorities in mid-October 1976 because of Macierewicz’s dissident activities. Moreover, publication of his book and a trip to Argentina in order to conduct archival research were both blocked.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Mi nawet nie chodzi o stan umysłu Macierewicza gdzie jest to podsycane przez lewackie ośrodki tylko o stan faktyczny rzeczy czyli, że agentów kgb należało wieszać a nie tylko lustrować a zamach smoleński był bez względu na stan umysłowy Macierewicz co jedno z drugim nie ma nic wspólnego...
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

arek1357 pisze: 18 kwie 2023, o 10:32 zamach smoleński był bez względu na stan umysłowy Macierewicz co jedno z drugim nie ma nic wspólnego...
Zapytam więc: skąd u Ciebie tak mocne przekonanie, że był to zamach? Ja np. nie jestem w stanie zweryfikować prac Macierewicza i jego komisji. I dlaczego odrzucasz ustalenia pierwszej komisji?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Władysław Gomułka był najwybitniejszym polskim politykiem XX wieku.
szuler pisze: 18 kwie 2023, o 10:04 Federację Rosyjską uważam za poważne państwo, z którym powinniśmy się liczyć i mieć normalne stosunki, z czym jeszcze nie tak dawno nie mieliśmy problemów. Uważam za skandal to, że PiS i większość opozycji opluwa Rosjan wszędzie gdzie się da, bo wykopuje w ten sposób przepaść między naszymi narodami.
To poważne państwo. Imperium Mongolskie też było poważnym państwem i z nim również należało się liczyć.

Główną charakterystyką Państwa Moskiewskiego zawsze był autorytaryzm, który utrzymuje się dzięki podbojom. Rosja jest jak pradawna stepowa orda – rośnie w siłę wraz z opanowywaniem kolejnych terytoriów. Jeśli zatem traktujemy Rosję i Rosjan poważnie, to musimy być tego świadomi. Musimy zdawać sobie sprawę, że mamy do czynienia ze skrajnie nieatrakcyjnym dla nas projektem cywilizacyjnym, który wszystkie swoje sfery podporządkowuje utrzymaniu autorytaryzmu węwnętrznego dzięki zewnętrznej ekspansji.

Liczymy się z Federacją Rosyjskią i dlatego rozbudowujemy armię. Z tego powodu wysyłamy też Ukraińcom broń. Elitarna I gwardyjska armia pancerna Federacji Rosyjskiej, która w zamierzeniach rosyjskich w razie wojny z Polską miała zdobywać Warszawę, została do szczętu rozbita pod Charkowem na początku września 2022. Traktując Rosję śmiertelnie poważnie uznajemy, że najlepiej, żeby ten sam los spotkał na Ukrainie resztę wojsk Federacji Rosyjskiej. Naszym celem jest to, żeby Moskwa była słaba i nieznacząca. Może wtedy ideologia Państwa Moskiewskiego ulegnie zmianie, a gdy to się wreszcie stanie, będziemy mogli mieć z Rosją te same relacje co ze Słowacją, Niemcami lub Hiszpanią. Dopóki jednak tak nie jest, musimy Rosję traktować ze szczególną powagą.
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

arek1357 pisze: 18 kwie 2023, o 10:32 agentów kgb należało wieszać a nie tylko lustrować
Gdy czytam wypowiedzi Włodzimierza Putina, to myślę sobie, że agenci KGB są naprawdę światową elitą intelektualną.
Całe nasze doświadczenie historyczne dowodzi, że taki kraj jak Rosja może żyć i rozwijać się w obecnych granicach tylko wówczas, gdy jest silnym mocarstwem. We wszystkich okresach osłabienia państwa, politycznego czy ekonomicznego, Rosja stawała zawsze i w sposób nieunikniony przed groźbą rozpadu.
Choć rozdzielenie rosyjskiego i białoruskiego narodu na dwa państwa było swego czasu nie tylko bezpodstawne, ale także szkodliwe i zgubne, powinniśmy działać, biorąc pod uwagę obecne realia.
Każdy, kto nie tęskni za Związkiem Radzieckim, nie ma serca. Każdy, kto chce jego powrotu, nie ma mózgu.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Słuszne uwagi Slupa nt, Rosji, można to rozwinąć...

Dodano po 24 minutach 14 sekundach:
myślę sobie, że agenci KGB są naprawdę światową elitą intelektualną.
Masz rację i dlatego są bardziej niebezpieczni

Premislav jeszcze raz napiszę, że stan umysłu Macierewicza nie ma żadnego wpływu na to , że w Smoleńsku był zamach, a pisanie przez ówczesne lewackie media, że ślady trotylu i materiałów wybuchowych są i w paście do butów chyba świadczy źle nie o Macierewiczu tylko o tych durniach co to pisali... Macierewicz o tym nie pisał więc trudno mu zarzucić chorobę umysłową, jego wypowiedzi w przeciwieństwie do wypowiedzi innych nie noszą znamion debilstwa, więc trudno mi oceniać jego stan umysłowy niekorzystnie... Dziwię się, że pojechałeś na fali propagandy zresztą bardzo nieudolnej PO i lewicy, tam nawet śladowej ilości inteligencji nie znalazłem w atakach na Kaczyńskiego czy Macierewicza, a takie pisanie, żeby tylko pisać to bełkot...

Dodano po 6 minutach 34 sekundach:
Zapytam więc: skąd u Ciebie tak mocne przekonanie, że był to zamach? Ja np. nie jestem w stanie zweryfikować prac Macierewicza i jego komisji. I dlaczego odrzucasz ustalenia pierwszej komisji?
Ja Ci dam na to prostą odpowiedź ponieważ jak postawiłem sobie wagę szalkową, na lewej szalce wrzucałem wszystko co świadczy przeciw zamachowi, a na prawej wszystkie za. I tak mi przeważyła prawa szalka, że nie mogłem tego zmienić. A ustalenia: Anodina, Miller Lasek to jedno spisane z drugiego... Skoro niema różnicy to po co przepłacać...

A moje za i przeciw nie mają nic wspólnego z żadnym Macierewiczem ani jego stanem umysłu...
ODPOWIEDZ