Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Psiaczek pisze: 9 maja 2023, o 21:34 przeżyłbyś parenaście lat pod butem Moskali tak jak ja
W latach 80. byliśmy pod butem Moskali?
to byś się wyleczył z tej niezdrowej fascynacji :P
E tam, chodzi mi trochę o coś innego. Mianowicie o to, jak Ruscy zrobili z Giwiego i Motoroli swoich bohaterów. A w Polsce? Jak w lesie - nawet u papieża Polaka szukamy wad i rys przy każdej okazji.

Btw. tak wygląda potworna ruska okupacja Nowej Kachowki (wideo z czerwca zeszłego roku):

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=Hhk8r7noUQw
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A w Polsce? Jak w lesie - nawet u papieża Polaka szukamy wad i rys przy każdej okazji.
Bo sami swoich nie widzą, bo to durnie i motłoch. Mogę o sobie powiedzieć , że moim problemem jest to, że zewsząd durnie mnie otaczają, a najgorsze to uczone durnie... Bo z prostymi to się zawsze dogadam, bom sam prosty jest...
A co do konstytucji 3-ciego maja nazwę to: "prostytucją trzeciego maja"...
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

arek1357 pisze: 9 maja 2023, o 22:18 Bo z prostymi to się zawsze dogadam,
Coś w tym musi być.
bom sam prosty jest...
Jak rozumiesz pojęcie człowieka prostego? Przy okazji: czytałeś może ten artykuł

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_Bohdana_Piaseckiego
?
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

W latach 80. byliśmy pod butem Moskali?
no byliśmy

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C5%82nocna_Grupa_Wojsk
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Psiaczek pisze: 9 maja 2023, o 22:59 no byliśmy
A jak duży wpływ miała Moskwa na decyzje polityczne w Polsce w latach 80.?

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C5%82nocna_Grupa_Wojsk
Na dzień 1 stycznia 1989 stan PGW przedstawiał się następująco (oficjalne dane radzieckie):
  • stan osobowy – 59 053 żołnierzy, w tym oficerów – 11 597, chorążych – 6823, podoficerów i szeregowych – 40 633, członków rodzin – 39 995 osób,
  • uzbrojenie i sprzęt: wyrzutni operacyjno-taktycznych – 20, czołgów – 673, czołgowych mostowych towarzyszących – 23, transporterów opancerzonych – 1028, dział i moździerzy – 484, środków plot – 203, samochodów 23132, samolotów – 225 w tym bojowych – 190, nosicieli broni jądrowej – 81, śmigłowców – 144, w tym bojowych – 87,
  • środki bojowego i mat. tech. zabezpieczenia – 443 644 t., w tym amunicji i mat. wybuchowych – 93 901 t.
A jak to wygląda dzisiaj?
W Polsce powstaje garnizon wojsk amerykańskich. Będzie on wspierał obecność żołnierzy z tego kraju, przebywających już na naszym terenie. Teraz jest u nas 10 tysięcy wojskowych z USA.
Za rządów płomiennych patriotów ze sPiSku być może przebijemy i 60k... (za nasze pieniądze, oczywiście)
Łączny koszt obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce resort obrony szacuje na pół miliarda złotych rocznie.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 787
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

szuler pisze: 9 maja 2023, o 23:10 A jak duży wpływ miała Moskwa na decyzje polityczne w Polsce w latach 80.?
Jaruzelski został I sekretarzem KC PZPR, bo miał wsparcie Moskwy, które utracił Stanisław Kania. Zatem na początku lat 80-tych ZSRR decydowało, kto będzie najważniejszą osobą w PRL.
szuler pisze: 9 maja 2023, o 23:10 A jak to wygląda dzisiaj?
W Polsce powstaje garnizon wojsk amerykańskich. Będzie on wspierał obecność żołnierzy z tego kraju, przebywających już na naszym terenie. Teraz jest u nas 10 tysięcy wojskowych z USA.
Za rządów płomiennych patriotów ze sPiSku być może przebijemy i 60k... (za nasze pieniądze, oczywiście)
Łączny koszt obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce resort obrony szacuje na pół miliarda złotych rocznie.
Metoda scholastyczna. Proponuję wykonać następujące zadanie.

Znaleźć najlepsze argumenty, że obecność wojsk amerykańskich w Polsce jest czymś korzystnym dla interesów naszego państwa, natomiast obecność wojsk radzieckich w latach 80-tych była niekorzystna. Potem znaleźć najlepsze argumenty na tezę przeciwną. Porównać ich siłę.
Jurij Piwowarow pisze: Jesteśmy następcami Złotej Ordy. Tak jest, w wielu zagadnieniach współczesna Rosja – moskiewska, później petersburska, sowiecka i dzisiejsza − jest też następcą Złotej Ordy.

Chodzi o to, że w ciągu dwu i pół wieku, będąc pod Mongołami, książęta rosyjscy, przyjeżdżając do Saraju, gdy istniała już Złota Orda, czyli zachodnia część imperium mongolskiego, spotykali się z jakimś absolutnie niezwykłym rodzajem władzy, którego wcześniej nie widzieli ani w Europie, ani u siebie, na Rusi. Mongolski rodzaj władzy polegał na tym, że jeden człowiek stanowi wszystko, a reszta – nic.

Władza mongolska w całości odrzuca jakąkolwiek umowę, wszelką konwencję, współpracę i zgodę między dwoma podmiotami. Władza mongolska jest wyłącznie władzą przemocy i Rosjanie to przejmują. Rosyjscy carowie, rosyjscy wielcy książęta stopniowo przejmują tę kulturę władzy, a właściwie ten rodzaj władzy, te stosunki polityczne.

I staje się to coraz silniejsze nawet później, w czasach nam bliskich. W owych cywilizowanych i pięknych czasach cesarz Paweł I, syn Katarzyny, pewnego razu podczas rozmowy z francuskim ambasadorem rzekł do niego: „W Rosji tylko ten jest czegoś wart, z kim ja rozmawiam i dopóki z nim rozmawiam”. I to jest bardzo precyzyjne sformułowanie władzy rosyjskiej.

Wspaniały filozof Grigorij Fiedotow, który żył i umarł na emigracji, po rewolucji, komentując koniec jarzma mongolsko-tatarskiego, powiedział: „Chańska stawka została przeniesiona do Kremla”. Czyli chan przeniósł się do Kremla, Moskwa nabrała cech tatarskich i mongolskich, a więc rosyjski cesarz, wielki książę rosyjski – to chan
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: AiDi »

szuler pisze: 9 maja 2023, o 21:53 A w Polsce? Jak w lesie - nawet u papieża Polaka szukamy wad i rys przy każdej okazji.
I jeszcze powiedz, że tak zupełnie bez powodu się tego jotpedrugiego czepiają.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

I jeszcze powiedz, że tak zupełnie bez powodu się tego jotpedrugiego czepiają.
Ja się np. nie czepiam, ale że mam oryginalne podejście do tematu wolę się czepiać Hawkinga nawet po jego niechlubnej śmierci...

Raczej nie idę z prądem (czytaj z motłochem durni) ... gdzie będę powtarzał powtórzone setki razy kłamstwa i półprawdy...

Dodano po 11 minutach 13 sekundach:
„idź wyprostowany wśród tych co na kolanach”,

należy zachować godność, być niezależnym, wyprostowanym, nawet wtedy, gdy inni klęczą.

„bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny

w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy”.
Mój idol Pan Cogito...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 787
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 10 maja 2023, o 11:14 Ja się np. nie czepiam, ale że mam oryginalne podejście do tematu wolę się czepiać Hawkinga nawet po jego niechlubnej śmierci...
To raczej nie jest oryginalne podejście. Narzekania na Hawkinga są dosyć powszechne. Też czasem na niego narzekam.

A czym konkretnie Ci ten Hawking podpadł?

Dlaczego śmierć Hawkinga była niechlubna? Kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć. Co w tym jest niechlubnego, że ktoś umarł zwykłą, naturalną śmiercią?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Niechlubna, że miał pogrzeb bądź co bądź chrześcijański, według jego teoryjek powinien być wystrzelony w międzygalaktyczną ciemną masę to możliwe, że masa ta by się nieznacznie zwiększyła o rząd \(\displaystyle{ 10^{-10^{p}}}\) , gdzie p to pintylion...
Każda prawie jego wypowiedź mnie drażniła i irytowała...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Dawno nie uderzałem w Kościół. Dlaczego? Gdyż Kościół najlepiej uderza sam w siebie.

Kod: Zaznacz cały

 https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,29737190,pod-toruniem-ksiadz-gwalcil-chlopca-zakladal-rozaniec-na-palec.html
Poza tym zgadzam się, że jesteśmy do pewnego stopnia wasalem USA, ale trzeba spojrzeć na procesy władzy, rolę opinii publicznej (Guantanamo wywołało oburzenie, w ZSRR nawet nikt by nie opublikował informacji o tym), sposób wyboru kadr, zasięg cenzury, wolność obywateli tak wg litery prawa, jak i w praktyce - i łatwo dojść do wniosku, że USA to analogon Imperium Romanum (ma liczne wady, ale cywilizacyjnie jest bardziej in plus), a ZSRR to huńska czy awarska hałastra (zalety polegają jedynie na tym, że były gorsze tyranie, na przykład u gościa, który - przynajmniej we własnym przekonaniu - bardziej wziął sobie do serca zasady marksizmu, gdzieś w Azji Południowo-Wschodniej, hmmm, coś z Khmerami tam było, nie?). Podległość Stanom jest pozytywna, podległość ZSRR jest negatywna. Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. NB czy Jezus uznawał tutaj, że tylko logika dwuwartościowa jest legitna? Biedny Łukasiewicz, musi bardzo cierpieć.
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Slup pisze: 11 maja 2023, o 07:41 Kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć.
Hmm... gdzieś już to słyszałem.

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikiquote.org/wiki/Barbara_Engelking-Boni
Myślę, że oni już nie byli ludźmi w oczach tych, którzy ich wydawali, którzy ich łapali, którzy ich więzili, związywali im ręce, zawozili ich na posterunek. Myślę, że to jest jakiś problem, właśnie ten brak szacunku, pogarda, która ich otaczała, osamotnienie, że to było zderzenie się zupełnie różnych płaszczyzn, że ta śmierć żydowska wynikała również z takiej całkowitej niemożności porozumienia, dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć.
Premislav pisze: 11 maja 2023, o 15:08 Guantanamo wywołało oburzenie
Guantanamo funkcjonuje do dzisiaj, a jednocześnie Ameryczka kreuje się na obrońcę wolności i postępu na całym świecie.
Ukryta treść:    
Obejrzałem

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=vtQW7Iean3I&t=1093s
Polecam. Jest może więcej nagrań z Tejchmą, Kociołkiem i Starewiczem, czy trzeba sięgnąć po książki redaktora Walenciaka?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Premislav ten link do wyborczej to tak jak źródło rzetelnej wiedzy z matematyki do postów Hubota , lub Piątek z wyborczej umalowany na murzyna, który napisał tryptyk o Rydzyku, przeczytałem jeden tom i mam dość oraz mam mdłości... Jakiś ksiądz zboczeniec w Kościół nie uderza, to tak jakby po durnych wypowiedziach o matematyce zawyrokowałbyś, że cała matma jest do bani (no może i jest ale to inna historia)...

Kościół to widomy znak Boga na Ziemii...

Dodano po 5 minutach 47 sekundach:
To też polecam odmawia pacierz i nie przeszkadza mu chłopak z chłopakiem pewnie razem ze swoim chłopakiem odmawia pacierz:

Kod: Zaznacz cały

https://wyborcza.pl/7,113768,29743125,mialem-nie-byc-nigdzie-bedoesa-2115-droga-na-szczyt.html
Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
A jeszcze pół Polski go pokochało jaka precyzyjna i wnikliwa diagnoza oni wiedzą, że pół a co z drugą połówką Michnik wypił?
Jak widać źródło rzetelnej wiedzy...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

szuler pisze:Guantanamo funkcjonuje do dzisiaj, a jednocześnie Ameryczka kreuje się na obrońcę wolności i postępu na całym świecie.
Występowanie jako obrońca wolności i postępu to element czysto propagandowy, owszem (przynajmniej - jak pisałem - można skrytykować niegodziwości systemu, czego w ZSRR byśmy nie uświadczyli). Serbia natomiast dostała to, co jej się należało, podobnie jak Rzesza podczas nalotów dywanowych, chociaż szkoda mi jakichś indywidualnych Serbów czy Niemców (ale to najwyżej asumpt do rozważań na temat moralności istnienia państwa, nie jakiegoś konkretnego, tylko w ogóle państwa jako instytucji - samo zaistnienie takiego organizmu prowadzi bowiem do odpowiedzialności zbiorowej, nawet niekoniecznie za zbrodnie, ale wystarczy i to, że za błędną politykę rządu). Czy nie widzisz różnicy między zbrojną agresją Putina a reakcją na ludobójstwo? Poprzedzały ją długotrwałe działania dyplomatyczne. No ja bym też nie uważał, że to była dobra decyzja (nalotów dywanowych na niemieckie miasta też bym nie zaordynował i m.in. dlatego nie jestem politykiem), patrząc z punktu widzenia utylitaryzmu jest to jak najbardziej zbrodnia, ale odnosząc się do poczucia sprawiedliwości rozumianego jako pewna adekwatność, proporcjonalność, nagradzanie za dobro i karcenie za zło - jak napisałem, Serbia dostała to, na co zapracowała.

Wspomniałem już, że USA to Rzym. Ma istotne wady, ale niczego lepszego nie widać w ofercie i, jak rzekłby Wałęsa, plusy dodatnie przeważają nad ujemnymi. Takie tam drobnostki w rodzaju wolności słowa czy wolności sumienia (ich akurat w Rzymie nie było, no ale były akwedukty i prawo rzymskie).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

USA to Rzym.
Może ciekawe lecz błędne spostrzeżenie

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
Chyba , że na zasadzie

Policjant to glina, glina to ziemia, ziemia to matka. Czyli Twoja matka pracuje w policji...

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
Serbia natomiast dostała to, co jej się należało
Co dostała i co się jej należało bo nie kumam...

W czasie nalotów dywanowych zniszczyli w Monachium najlepszą fabrykę motocykli na świecie: Bayerische Motoren Werke i to był cios dla motoryzacji...

Motocykle BMW z lat trzydziestych i czterdziestych nie mają sobie równych...
ODPOWIEDZ