Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Slup pisze: 18 kwie 2023, o 10:41 Władysław Gomułka był najwybitniejszym polskim politykiem XX wieku.
Nie mogę nie zapytać: jak oceniasz działalność Bolesława Piaseckiego, a jak Mieczysława Moczara?
Bolesław Piasecki pisze: Istnieje poważna część społeczeństwa, która tkwi w opozycji, czy bierności z powodu braku zaufania politycznego i w skutek kompletnej dezorientacji zmianami, które zaszły na polskich ziemiach w ciągu ostatniego roku. Jestem przekonany, że oddziaływaniem swym mógłbym pociągnąć do realnej pracy dużą część tego elementu.
Ludzie często chcą żyć treścią cudzych przeżyć bez zadania sobie trudu uczynienia ich własnymi. I na odwrót, z zapałem decydują się oddać czemuś, nie zastanowiwszy się, co mają do oddania.
Nie do pomyślenia jest człowiek, który ocenia, niczego nie kochając.
Jerzy Eisler pisze: Lubię przywoływać powiedzenie z tamtych czasów: „Moczarowi do przejęcia władzy zabrakło tylko jednego głosu – Leonida Breżniewa”. I rzeczywiście miał on na Kremlu bardzo złą opinię; nas to może śmieszyć, ale widziano w nim polskiego nacjonalistę. A ponieważ w bloku radzieckim był już nacjonalista, mówię o Nicolae Ceausescu, to drugi Ceausescu, tym razem w Polsce, nie był Rosjanom do niczego potrzebny.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Słuszne uwagi , ja zawsze wyżej ceniłem polskich nacjonalistycznych
socjalistów
np. Moczar i Gomułka niż żydowskich agentów, piątej międzynarodówki przygotowywanej w kręgu Krzywego Koła czyli filii Grand Orientu np: Kuroń Michnik, Mazowiecki, etc...

A całe przedwojenne siatki komunistyczno socjalistyczne to tylko moskiewsko - żydowska agentura, która rządziła po wojnie (przejęli władzę)...
Stalin wolał żydów w Polsce niż u siebie, zresztą sam się z nimi w 36, 37 roku rozprawił (czystki)...
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

arek1357 pisze: 18 kwie 2023, o 11:54 A całe przedwojenne siatki komunistyczno socjalistyczne to tylko moskiewsko - żydowska agentura, która rządziła po wojnie (przejęli władzę)...
Niech mnie nazwą piewcą Gomułki i Moczara, ale...

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/August_Emil_Fieldorf
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

szuler pisze: 18 kwie 2023, o 11:44 Nie mogę nie zapytać: jak oceniasz działalność Bolesława Piaseckiego, a jak Mieczysława Moczara?
Nie cenię.

Wysoko oceniam Stanisława Kociołka i Józefa Tejchmę, których Gomułka typował na swoich następców.

W spotkaniach Krzywego Koła brał udział Paweł Jasienica. Postać według mnie wybitna. W latach 80-tych poznałem oficera, który prowadził jego żonę. Był z wykształcenia matematykiem i o dziwo bardzo głęboko wierzącym katolikiem.

Teza o żydokomunie jest mocno przesadzona, aczkolwiek prawdą jest, że ludzie pochodzenia żydowskiego byli nadreprezentowani w aparacie bezpieczeństwa w czasach stalinowskich.
Tadeusz Kroński pisze: Kto daje nam gwarancję, że ten ustrój, który umożliwia wolność i postęp, przejdzie przez wszystkie niebezpieczeństwa? Na kim się opieramy? Górnicy, część robotników i nawet Żydów (myślę, że nie więcej jak 20%). Że większość jest jeszcze przeciw nam, to dlatego mamy zrezygnować z takiej szansy historycznej. No więc i ja czasem celowo daję się ponieść temperamentowi: My sowieckimi kolbami nauczymy ludzi w tym kraju myśleć racjonalnie bez alienacji
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Slup pisze: 18 kwie 2023, o 13:24 Wysoko oceniam Stanisława Kociołka
Krwawego Kociołka? Za cóż to?
W spotkaniach Krzywego Koła brał udział Paweł Jasienica. Postać według mnie wybitna.
Mi się każde tego typu koło podoba. Niech ich będzie jak najwięcej. Zresztą sami jesteśmy w jednym, czyż nie?
W latach 80-tych poznałem oficera, który prowadził jego żonę.
Robi się ciekawie. Ja o "oficerach prowadzących" słyszałem tylko w żartach, chętnie posłucham takiej historii.
Był z wykształcenia matematykiem i o dziwo bardzo głęboko wierzącym katolikiem.
Mnie to jakoś specjalnie nie dziwi.
Teza o żydokomunie jest mocno przesadzona, aczkolwiek prawdą jest, że ludzie pochodzenia żydowskiego byli nadreprezentowani w aparacie bezpieczeństwa w czasach stalinowskich.
W każdym razie nie jest zerojedynkowa.
Danuta Siedzikówna została skazana na śmierć 3 sierpnia 1946 przez Wojskowy Sąd Rejonowy kierowany przez majora Adama Gajewskiego[3]. Obrońca Danuty Siedzikówny, Jan Chmielowski, wystąpił do prezydenta Bolesława Bieruta z prośbą o łaskę. Dokument ten został zredagowany i podpisany przez obrońcę, przy czym został częściowo napisany w pierwszej osobie[3][11]. „Inka” odmówiła samodzielnego napisania takiego wniosku. Bolesław Bierut 19 sierpnia nie skorzystał z prawa łaski[3]. W grypsie do sióstr Mikołajewskich z Gdańska, krótko przed śmiercią, „Inka” napisała: Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba[11].
Z tego co czytam, to jednak Gajewski był Polakiem. Nawet studiował prawo na KUL-u.
Paweł Jasienica
Książki, które piszę, nie roszczą sobie żadnych pretensji do rangi dzieł naukowych, nie są podręcznikami ani popularyzacją nauki. To są zwyczajne eseje. [...] Esejowi przysługują te same prawa, którymi się cieszy dramat, poezja czy powieść
Urodził się w Symbirsku, czyli tam, gdzie wódz Rewolucji. I takie podejście bardzo mi się podoba, muszę przyznać.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

szuler pisze: 18 kwie 2023, o 13:41 Krwawego Kociołka? Za cóż to?
Był naprawdę dobrze wykształcony, inteligentny, wyważony, skromny i umiarkowany w wydawaniu sądów. Obecni politycy to krzykacze, przekupki, dorobkiewicze, populiści, showmeni i celebryci, którzy świetnie nadawaliby się na to, żeby zamiatać Kociołkowi gabinet i przygotowywać kawę. Przydomek z grudnia 1970 to zwykła potwarz, którą nie ma nic wspólnego z faktami.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=z9ZX8i7exBg
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

W spotkaniach Krzywego Koła brał udział Paweł Jasienica. Postać według mnie wybitna. W latach 80-tych poznałem oficera, który prowadził jego żonę. Był z wykształcenia matematykiem i o dziwo bardzo głęboko wierzącym katolikiem.
Z całym szacunkiem ale nie da się pogodzić katolicyzmu z masonerią, więc mason nigdy nie będzie dobrym katolikiem i odwrotnie...
Masoneria to pomocnik diabła na ziemi w sensie ogólnym kościół szatana a będąc w kościele szatana nie można być katolikiem, no może jako piąta kolumna...
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Slup pisze: 18 kwie 2023, o 16:10 Obecni politycy to krzykacze, przekupki, dorobkiewicze, populiści, showmeni i celebryci
Wszyscy, czy są jakieś wyjątki?
Przydomek z grudnia 1970 to zwykła potwarz, która nie ma nic wspólnego z faktami.
Nawet jeśli tak jest, utrwaliła się ona w polskiej kulturze. Każdy, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej, może sam poczytać. Wydaje się to trochę dziwne, że po 50 latach od tamtych wydarzeń (które NB nie były jakoś bezsensownie brutalne, przypominam, że płonęły wtedy całe budynki) nie mówi się o tym wszystkim na trzeźwo. Ale może o to właśnie chodzi? Mam wrażenie, że cała ta "elitka" polityczna, która coś jednak wie o historii, kręci sobie z nas bekę, że gryziemy się między sobą (zwłaszcza w rodzinach) z takich powodów.
gp.png
Dodano po 11 godzinach 43 minutach 54 sekundach:
Slup pisze: 18 kwie 2023, o 16:10

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=z9ZX8i7exBg
Nie mogę pojąć, dlaczego PiS postanowił zburzyć wizerunek Telewizji Polskiej, która przez wiele lat była raczej neutralna. Sam prezydent chciał temu zapobiec, ale nie udało mu się.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

szuler pisze: 19 kwie 2023, o 18:52 Nawet jeśli tak jest, utrwaliła się ona w polskiej kulturze. Każdy, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej, może sam poczytać. Wydaje się to trochę dziwne, że po 50 latach od tamtych wydarzeń (które NB nie były jakoś bezsensownie brutalne, przypominam, że płonęły wtedy całe budynki) nie mówi się o tym wszystkim na trzeźwo. Ale może o to właśnie chodzi? Mam wrażenie, że cała ta "elitka" polityczna, która coś jednak wie o historii, kręci sobie z nas bekę, że gryziemy się między sobą (zwłaszcza w rodzinach) z takich powodów.
Pół wieku od dramatycznych wydarzeń to jest za mało, by publiczna dyskusja mogła odbywać się bez emocji.
szuler pisze: 19 kwie 2023, o 18:52 Nie mogę pojąć, dlaczego PiS postanowił zburzyć wizerunek Telewizji Polskiej, która przez wiele lat była raczej neutralna.
Zawsze była daleka od neutralności, chociaż prawdą jest, że nigdy nie osiągnęło to takich rozmiarów jak obecnie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Neutralność czyli bycie bolszewikiem lub celebrytą, w pojęciu elit bycie neutralnym to szczekanie pod batutą lewackiej ścierki...
Urodził się w Symbirsku, czyli tam, gdzie wódz Rewolucji. I takie podejście bardzo mi się podoba, muszę przyznać.
Jaki wódz rewolucji i co tu jest do podobania?

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
Ostatnio to znalazłem co wryło mnie w fotel:
Bill Gates oraz Richard Branson omawiają system Bitcoin Era na targach CES 2023.
Ci geniusze w zakresie technologii rozwinęli firmy o wartości wielu miliardów dolarów w oparciu o rozwiązywanie skomplikowanych zagadnień, takich jak płatności online, obliczanie oraz transport. Aktualnie zajmują się światowym problemem nierównego podziału dobrobytu, pozwalając wszystkim ludziom – niezależnie od zamożności tych osób – na zarabianie takich kwot pieniędzy, by wieść szczęśliwe i spełnione życie..
To niech rozdadzą swoje fortuny np. takim jak ja... Jestem pod wrażeniem tych pasożytów...
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

arek1357 pisze: 21 kwie 2023, o 07:49 Jaki wódz rewolucji
No Lenin, a kto?
Ostatnio to znalazłem co wryło mnie w fotel:
Nie wiem, czemu tak się tym przejmujesz. Oni od lat tak sobie gadają, no nieba chcą nam przychylić normalnie. Ale czy to, co robią, ma jakiś istotny wpływ na nasze życie? Serio pytam.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=sM2ek76VAZU
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Lenin najemnik żydo-rewolucyjnej paneuropejskiej bolszewii sfinansowanej przez żydów niemieckich, a żyd Trocki dofinansowanie załatwiał z kręgów amerykańskich...Prawdopodobnie komunistyczna międzynarodówka to pochodna Grand Orientu...
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Jako że mamy dzisiaj Dzień Pabiedy, pozwolę sobie na taki mały wpis.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=EwAhyBJiag8
https://www.youtube.com/watch?v=1QYegtsnUu0
Ukryta treść:    
Pozdrawiam,

Wania z obwodu warszawskiego
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Ty się za późno urodziłeś , przeżyłbyś parenaście lat pod butem Moskali tak jak ja ,to byś się wyleczył z tej niezdrowej fascynacji :P
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Żeby nie było niezdrowej fascynacji konstytucją 3-ciego maja wrzucam świetny artykuł:

Kod: Zaznacz cały

 https://www.dakowski.pl/dramat-3-go-maja-cztery-przestrogi-z-xviii-go-wieku-adam-doboszynski/
ODPOWIEDZ