Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Pewien youtuber zajmujący się komentowaniem eurowizji stwierdził, że ten wykonawca mógł odnieść wielki sukces na eurowizji, bo głosowaliby na niego młodzi geje i dziewczęta w wieku nastoletnim, a to są dwie drupy najbardziej zainteresowane eurowizją. Obu tym grupom podobają się młodzieńcy o delikatnej urodzie w strojach sadomaso, którzy wiją się na scenie z odłoniętym brzuchem... Do mnie ta estetyka nie trafia. Wolę pogodnę wakacyjne piosenki np. "Solo". Zresztą i tak na eurowizji nie uświadczę niczego lepszego niż występ Edyta Górniak z 1994.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Slup pisze: 16 maja 2023, o 12:51 Pewien youtuber zajmujący się komentowaniem eurowizji stwierdził, że ten wykonawca mógł odnieść wielki sukces na eurowizji, bo głosowaliby na niego młodzi geje i dziewczęta w wieku nastoletnim, a to są dwie drupy najbardziej zainteresowane eurowizją. Obu tym grupom podobają się młodzieńcy o delikatnej urodzie w strojach sadomaso, którzy wiją się na scenie z odłoniętym brzuchem... Do mnie ta estetyka nie trafia. Wolę pogodnę wakacyjne piosenki np. "Solo". Zresztą i tak na eurowizji nie uświadczę niczego lepszego niż występ Edyta Górniak z 1994.
Zapewne youtuber jest doświadczony i ma rację. Ja chciałbym zwrócic uwagę na istotę tzw. muzyki popularnej. Sądzę, że w ogóle to nie jest muzyka, dokładniej: nie jest to wyłącznie muzyka, a być może nawet nie jest to przede wszystkim muzyka. Element muzyczny jest tylko częścią estradowego show, i wcale nie najważniejszą. Przez (czystą) muzykę rozumiem sztukę wyrażaną wyłącznie przez dźwięki, sztukę dźwięku.
Do takiej czystej muzyki najbliżej jest tzw. muzyce poważnej. Tam z zasady wykonawcy ubierają się skromnie, bez wyzywających akcesoriów i gestów, by nie rozpraszać odbiorcy, by mógł się skupić na muzyce, które tam jest najważniejsza.
Zupełnie inaczej jest w muzyce popularnej. Tu liczy się bardzo cała oprawa piosenki, bardzo często odwołująca się do seksu (przez wyzywające ubiory, gesty, układy taneczne). Zaznaczam, że nie widzę w tym nic złego. Muzyka to język emocji, dlatego zupełnie naturalne jest, że wiążą się z nią również emocje najsilniejszego rodzaju, tzn. te seksualne, i podkreślane są one przez piosenkarzy. Tylko co wtedy naprawdę podoba się odbiorcom piosenki? Muzyka czy właśnie cała oprawa, sposób prezentacji piosenki?
Można słuchać piosenek wyłącznie przez radio. Wtedy słuchamy czystej muzyki (no, nie do końca, bo piosenki mają też słowa). Ale nawet wtedy w odbiorze takiej piosenki wpływa na nas jej estradowa otoczka. Tzn. jeśli wcześniej widzielismy już estradową otoczkę danej piosenki, to ta otoczka już się nam z tą piosenka kojarzy i wpływa na jej odbiór również przez radio.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak nastolatki i geje ten utwór ma zabarwienie gejowskie zgadzam się też zauważyłem może dlatego lepiej tej piosenki słuchać w radiu jak proponuje krl... ale brzmienie ma super
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

krl pisze:Wtedy słuchamy czystej muzyki (no, nie do końca, bo piosenki mają też słowa).
To rozróżnienie czasem okazuje się kluczowe, przynajmniej na tym polega mój problem z Sanah. Muzycznie nie jest wyjątkowa, ale nie uznałbym jej też za słabą wokalistkę, ot, mogłaby sobie lecieć w tle... gdyby nie teksty, które łączą pretensjonalność z grafomanią i bolą mnie jako człowieka literatury.
Gdyby Sanah tworzyła w języku suahili, bengalskim, francuskim albo innym, którego nie znam, to pewnie mógłbym jej słuchać z umiarkowaną przyjemnością.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jak wrażenia po marszu marionetek Tuska? Kto tam był, Szechter z familią, neoliberalni geje, starzy KOD-owcy śmiejący się przy Szkle Kontaktowym?
Nie było mnie, aczkolwiek cała moja rodzina z wyjątkiem jednej babci (stan zdrowia jej nie pozwolił) wzięła udział w tym zgromadzeniu. Brzydzę się masowymi spędami i boję się ich, wyjątek zrobiłem w przypadku Strajku Kobiet.
W 2005 na przełomie rządów SLD i Marcinkiewicza 60 metrów kwadratowych z dojazdem metrem w 15 minut do centrum kosztowało jakieś 258 tysięcy. Teraz 800 tysięcy, już po tym, jak Tusk rządził. Portfele klasy średniej nie napełniły się proporcjonalnie. Wniosek? Tusk złodziej.

Dobra, dobra, już biorę leki i się uspokajam.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jak wrażenia po marszu marionetek Tuska?
Tak to był marsz miliona Tusk jedynka i sześć zer:

0 - Wałęsa
0- Czarzasty
reszta to wolne sądy i czarownice na miotle, które jakby ktoś miał więcej litości spaliłby je na stosie...

A może nawet marsz biliona...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22175
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Różnica jest taka, że na spędach PIS zera są z przodu
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Niestety mówiąc poważnie PO i wolne sądy działają w interesie Niemiec jak choćby Turów, za PO zamykano szkoły, likwidowano kolej, likwidowano co się da, Tusk nie ma żadnego programu oprócz j...ć PIS razem a głupim Wałęsą, czemu jak ognia boi się komisji mającej badać jego związki z kacapami... Drą mordy na wiecach za jakąś demokracją a jakby przyjrzeć się tym ćwokom to nawet nie wiedzą co to jest demokracja a w ogóle to te tumany nie potrafiłyby wymienić nawet trzech form ustrojowych i na czym polegają...
Głupie baby przebrane za podręczne chodzą po ulicy i zawracają gitarę inspirowane debilnym filmikiem z Netflixa...
Jeszcze wielka profesorka pani Środa bojowniczka o wolność podręcznej, może niech najpierw uwolni Izaurę albo orkę...
Ot i całe środowisko wyborcze PO... Ja nie bronię też PIS nie do końca to moja bajka mam wiele uwag ale i tak sądzę że przy takiej kretówce jak naczalstwo PO każdy nawet pagórek i Górka Dolna to K2...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 8 cze 2023, o 11:26 czemu jak ognia boi się komisji mającej badać jego związki z kacapami...
Ten osławiony "reset" Tuska, o którym teraz robi program TVP, to nie był efekt żadnych tajemnych związków z Rosją. To był co najwyżej błąd w kalkulacji politycznej. Być może błąd poważny, ale w polityce błędy zazwyczaj mają większą rangę.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Zacytuję luźno niegłupie zdanie jakie powiedzieli w TV ostatnio:

"Czemu Tusk tak dobrze nauczył się wypowiadać słowa wobec swoich przełożonych takie jak: danke i spasiba ale nie umiał nigdy powiedzieć: nein"

Czy to też efekt jego błędów...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22175
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Proszę nie pisz TV gdy piszesz o TVP. TV to skrót od telewizja, a TVP nie zasługuje na tę nazwę
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata! Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami!

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
Poszła nominacja kardynalska dla arcybiskupa Rysia, a partyjny katechon Jędraszewski dalej bez kapelusza. :( Wszystko przez tego lewaka Franciszka, na pocieszenie Jędraszewski może dostać medal za wykorzystywanie pracowników i obrażanie ludzi.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

A propos tego brata:

Kod: Zaznacz cały

https://youtu.be/vEng3jUO2Hg?t=303
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Totalnie idę na wiec PiS-u, by powiedzieć Jarosławowi „brata pan pozdrowi, też jest prawnikiem" (to nawiązanie do spotkania z Adamem Michnikiem). 800+, tfu, obrzydliwe. Bykowe de facto już funkcjonuje. Abstrahując od tego, że i tak nie chciałbym mieć dzieci, bo jestem antynstalistą, moje wady fizyczne powodują, że nikt by się ze mną nie związał, nie wspominając o założeniu rodziny. Brzydcy ludzie już załatwieni. Komu by tu jeszcze dołożyć? Chorym na padaczkę (to też ja)? Może dzieciom bez rąk i ich opiekunom? Ewentualnie może chorym kotkom i pieskom (te ostatnie mają lepiej, bo nie wzbudzają fascynacji Wicepremiera-Arcypremiera, który współżyje z niepełnosprawnymi czworonogami z pierwszej grupy). Brawa dla Jachiry oraz części PSL-u i Polski2050.

PS katole są warci zero. Albo bowiem są niekonsekwentni względem własnego katechizmu i nauczania papieża, albo można ich zaliczyć do klerofaszystów. Engelbert (nie ten od "Spanish Eyes") pozdrawia. Jedynie z przyczyn deontologicznych nie zabiłbym katolika na ulicy: bez jakichkolwiek wyróżnień i wyjątków uznaję aksjomat nieagresji.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 9 sie 2023, o 04:20 Albo bowiem są niekonsekwentni względem własnego katechizmu i nauczania papieża, albo można ich zaliczyć do klerofaszystów.
Nie istnieje liberalne odczytanie katechizmu?
Premislav pisze: 9 sie 2023, o 04:20 Engelbert (nie ten od "Spanish Eyes") pozdrawia.
?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze: 9 sie 2023, o 13:49

Nie istnieje liberalne odczytanie katechizmu?
Istnieje, podobnie jak laborystyczna teoria wartości. To, że coś istnieje, nie znaczy, że nie jest błędne - a jeśli coś jest błędne, trudno to traktować jak ścieżkę argumentacji. Katechizm należy odczytywać w szerszym kontekście nauczania KRK: nie ma zbawienia poza Kościołem (z grubsza tę kwestię porusza Dominus Iesus), katolik powinien być kategorycznie przeciw aborcji etc. (czyli Biden nie powinien przyjmować sakramentu Eucharystii). Chodziło o zabitego w 1934 r. (AFAIR) kanclerza Austrii.
ODPOWIEDZ