Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Gremliny i hobbity też wszyscy widzieli.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 4 lut 2024, o 18:34 Tak legendy o smokach są tak popularne, że trudno zaprzeczyć ich istnieniu
O krasnoludkach też są popularne. Poza tym tam, gdzie pojawia się smok, zawsze jest krasnoludzki skarb, a więc te legendy o krasnoludkach są nawet popularniejsze. Trudno zaprzeczyć istnieniu krasnoludków, Arku?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

W sumie też nie przeczę jak jest olbrzym to czemu nie może być krasnoludek no bo jak jest plus to będzie i minus...
Gremliny i hobbity też wszyscy widzieli.
Wszyscy nie ale poczytaj "Władcę Pierścieni"...

Polecam:

Kod: Zaznacz cały

https://pbc.biaman.pl/dlibra/docmetadata?id=29549&from=publication
Ostatnio zmieniony 5 lut 2024, o 06:34 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto aktywny link do strony zewnętrznej!
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Szczęść Boże i ratuj się kto może!

Właśnie się dowiedziałem, że 60% mieszkańców Warszawy jest przeciwna budowie CPK. Warszawa z Baranowem powinny zamienić się nazwami.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

60% Warszawy będzie przeciwne każdemu PISowskiemu projektowi z definicji
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jak widać z definicji Warszawa jest głupia i nie powinna być dalej stolicą Polski, miejscem obecnej ekipy jest Bruksela gdzie lud pracujący miast i wsi potraktuje ich gnojem wedle zasług... Choć sceptycy mówią, że na takich szkoda bo jest to zbyt cenna substancja... Ja jednak jestem jako centrum za władzą warstwową: warstwa gnoju, warstwa władzy, warstwa gnoju, warstwa władzy,... w ten sposób mamy ciąg naprzemienny...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Twoja miłość do bliźnich jest porażająca. Szczególnie tych co myślą inaczej.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Przestrzeń z olbrzymami, krasnoludami i gremlinami jest doskonałym uzupełnieniem naszego continuum czterowymiarowego przestrzeni dziejów i historii ludzkości...Gdzie każdy ciąg przyczynowo skutkowy ma swoją granicę czyli ostateczne wytłumaczenie wtedy gdy nasza przestrzeń zostanie uzupełniona o granice w skład, których muszą się zawierać: (olbrzymy, krasnoludy, gremliny oraz żydojudaistyczno-talmudyczny spisek). Wtedy nasze continuum historyczno-dziejowe zostanie przestrzenią Banacha...!!!
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

a4karo pisze: 5 lut 2024, o 10:19 60% Warszawy będzie przeciwne każdemu PISowskiemu projektowi z definicji
Co ciekawe CPK było też projektem rządu Ewy Kopacz. Lotnisko między Warszawa i Łodzią planowano już w PRL-u. W ogóle w PRL-u nie obawiano się poważnych inwestycji: za Gomułki rozpoczęto budowę portu północnego, huta Katowice była w 1980 największą hutą na świecie, Jaruzelski planował elektrownie atomową.

Polacy już zupełnie skretyniali pod wpływem tych wojen plemiennych. Zresztą tak było zawsze. Jak zauważył prof. Piotrowski, tradycja zajazdów szlacheckich jest nadal bardzo silna.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ciekawe:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=XdM8x8cs5pY
Ostatnio zmieniony 10 lut 2024, o 08:09 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto aktywny link do strony zewnętrznej!
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

W ogóle w PRL czerpano niczym z życiodajnego źródła z Ojczyzny Socjalizmu, która miała wiele ambitnych i rozbudowanych projektów! Co? Jakie Jezioro Aralskie? No przecież nie ma jeziora, więc ocb? Ja jednakowoż proponuję nie brać bezmyślnie przykładu z dziejów ustroju słusznie minionego.

Z pewnością dyskusja wokół CPK jest zanieczyszczona przez partyjniackie emocje ("nie, bo to projekt Zjednoczonej Prawicy!"), moje wątpliwości budzi rzetelność i uczciwość w podejściu rządu do zagadnienia (deklaracje, że na pewno powstanie i nie ma na ten temat dyskusji, po czym następuje jakieś dziwne kluczenie), natomiast to wcale nie takie oczywiste, że ta inwestycja jest potrzebna, widziałem wiele argumentów za, jak i tych przeciw. Ponieważ nie mam wykształcenia z ekonomii czy logistyki, powstrzymam się przed wyrażeniem opinii, natomiast rzucę kilka adresów.
https://forsal.pl/transport/lotnictwo/artykuly/9353401,czy-cpk-to-dobra-inwestycja-oto-najwazniejsze-argumenty-za-i-przeciw.html
https://www.rp.pl/opinie-ekonomiczne/art8881051-komu-potrzebny-jest-cpk
https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

PS Pierwszy sezon Ahsoki jest nader przeciętny, mały plusik za trochę złożoności w postaci Baylana, ale i tak dalej będę oglądać, bo mam sentyment po Star Wars: Rebels.
PPS Działa Navarony, nie działa Nawalny, Był wielkorosyjskim nacjonalistą i ostatnimi czasy próbował to zakamuflować swoimi wypowiedziami nt. wojny, ale można przynajmniej wykorzystać jego śmierć do NATO-wskich celów propagandowych.

Dodano po 34 minutach 57 sekundach:
ciekawe

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=2b1Gmz-iwNY
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Dawno już Cię nie było :).
Premislav pisze: 17 lut 2024, o 23:31 W ogóle w PRL czerpano niczym z życiodajnego źródła z Ojczyzny Socjalizmu, która miała wiele ambitnych i rozbudowanych projektów! Co? Jakie Jezioro Aralskie? No przecież nie ma jeziora, więc ocb? Ja jednakowoż proponuję nie brać bezmyślnie przykładu z dziejów ustroju słusznie minionego.
ZSRR było drugą potęga przemysłową i gospodarczą świata. Miało świetną bazę naukowo-techniczną oraz niewątpliwe sukcesy w zakresie technologii kosmicznych oraz jądrowych. Niewydolność radzieckiego systemu polegała głównie na tym, że wszelkie błędy i wady techniczne oraz organizacyjne były starannie ukrywane ze względów ideologicznych, natomiast wszelka krytyka jakichkolwiek niedoskonałości systemu narażała na surowe represje.

W PRL-u (przy wszelkich jego wadach) doprowadzono do urbanizacji oraz awansu społecznego szerokich mas ludności. Stworzono sieć uczelni technicznych w celu kształcenia kadry inżynierskiej. Przeprowadzono szereg bardzo udanych i ważnych inwestycji. Pokryto państwo siecią elektryczną, która według ekspertów zaczęła niedomagać dopiero w ostatnich latach. Zbudowano petrochemię w Płocku i rafinerię w Gdańsku, postawiono huty, nowoczesny przemysł stoczniowy, elektrownie węglowe, infrastrukturę portową, drogową oraz kolejową, która jest wykorzystywana do dziś. Noszono się z zamiarem budowy elektrowni atomowej i centralnego portu komunikacyjnego. Przeprowadzono w porozumieniu z władzami duńskimi analizę hydrologiczną cieśnin duńskich w celu ich potencjalnego przyszłego pogłębienia, żeby umożliwić wejście na Bałtyk statkom o większym zanurzeniu, gdyby była taka potrzeba. To wszystko i wiele innych inicjatyw zostało przeprowadzone w warunkach narzuconego z zewnątrz systemu ideologicznego, wymuszonych nadmiernych inwestycji w przemysł zbrojeniowy oraz drenażu ekonomicznego w ramach RWPG.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Urbanizacja jest niekorzystna z wielu przyczyn...

Charyzmatyczny przywódca ze Świątyni Ludów był wielkim komunistą, bardzo przypomina mi on równie wielkiego komunistę Pol Pota...

Choć jeden w skali mikro a drugi w skali makro, choć na pewno w niczym nie umniejsza tego pierwszego z Jonestown tak jak dobry zegarmistrz w niczym nie ustępuje równie wybitnemu inżynierowi od ciężkiego sprzętu (dźwigi, statki koparki)...

I właśnie a propos urbanizacji, dalekowzroczny Pol Pot był prekursorem jak gdyby anty urbanizacji bo tak naprawdę człowiek jako zwierzę co podtrzymuje Klaus Schwab, który proponuje ludziom obóz koncentracyjny, a ja myślę, że właśnie Pol Pot i Jim Jones byli jak gdyby jego forpocztami, w dzisiejszych czasach mogliby nawet stanowić ciało doradcze w nowym ustroju proponowanym przez Schwaba. Podejrzewam, że Lenin czy nawet Marks w rządzie Schwaba mogli by być co najwyżej podrzędnymi ministrami... Człowiek jako podczłowiek zwierzę to bardzo odważna i rewolucyjna myśl...
niewielu komunistów nawet tych dobrych wysuwa tak odważne tezy. W moim mniemaniu tylko Pol Pot i Jim Jones byli do tego przygotowani w najwyższym stopniu... Choć można się sprzeczać, wielu zaraz będzie miało inne zdanie, ale moja teza wysuwa jeszcze na czoło niedocenianego przez innych Charlesa Mansona...

Zainspirowała mnie teza Slupa o urbanizacji, lecz ja poszedłem o wiele dalej i pokazałem jak dalekosiężni i dalekowzroczni komuniści w rodzaju:
Pol Pota i Jim Jonesa poszli dużo dalej i stworzyli anty urbanizację... (to naprawdę fascynujące i niesamowite)...

Dodano po 45 minutach :
A tak na marginesie Klaus Schwab bardzo z gęby przypomina Sam Wiesz Kogo z Harry Pottera (przypadek - nie sądzę)...
Ja bym może i tych komunistów polubił gdyby mieli ładne mordy no ale niestety to ich jedyna chyba wada...

Dodano po 13 godzinach 9 minutach 20 sekundach:
Dawno już Cię nie było
Jego nieobecność jest tylko pozorna prawdopodobnie dostał fuchę od nowego premiera za udział i całokształt,,,
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:I właśnie a propos urbanizacji, dalekowzroczny Pol Pot był prekursorem jak gdyby anty urbanizacji bo tak naprawdę człowiek jako zwierzę co podtrzymuje Klaus Schwab
Tak dla pewności dopytam: czy chodzi Ci o koncepcję miasta 15-minutowego? Zdziwiłem się, jak skrajna prawica potrafi to skrytykować, bo to jeden z akurat takich pomysłów Unii, w których nie bardzo widzę poważne wady (co innego taka Strefa Czystego Transportu: moim zdaniem raczej potrzebna, ale łatwo widać, jak może to utrudniać życie kierowcom). Ja bym z Twojej perspektywy prędzej ganił Unię za cele klimatyczne, które spowodują radykalny wzrost cen energii.

Jim Jones nie był komunistą; trochę tak, jak Korwinowi, wszystko Ci się kojarzy z komunizmem. A jako ciekawostkę powiem, że był (jest? nie patrzyłem, czy dalej działają) taki zespół The Brian Jonestown Massacre, niektóre kawałki bardzo spoko, choć jak ktoś słuchał dużo amerykańskiego rocka psychodelicznego, to nic nowego. Dlatego nikt mnie nie lubi (prócz tego, że kuleję, seplenię i jestem brzydki): rzucam losowymi ciekawostkami, o które nikt nie pytał.
arek1357 pisze:Jego nieobecność jest tylko pozorna prawdopodobnie dostał fuchę od nowego premiera za udział i całokształt,,,
Akurat nie, po prostu wróciłem se na studia i pracuję tylko na pół etatu, a co za tym idzie, mam mniej czasu na trolling. Zresztą dużo rzeczy na forum nie działa, a poza tym to jest piekielna strata czasu; jak ostatnio robiłem prace domową, to sobie porównałem, ile mi zajmuje wymyślenie czegoś, a ile napisanie w LaTeX - no ale można to tez złożyć na karb mojego upośledzenia technologicznego. Przecież ja tu siedziałem czasem po cztery godziny dziennie. No ale gdy człowiek się starzeje, to zaczyna bardziej cenić swój czas (stąd też, może przesadzone, oskarżenie Szulera o sealioning - jak widzisz, że masz ~30 lat i prawie nic w życiu nie zrobiłeś, to się trochę łatwiej niecierpliwisz).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja bym z Twojej perspektywy prędzej ganił Unię za cele klimatyczne, które spowodują radykalny wzrost cen energii.
Pewnie, że ganię...

Jednak Jim Jones był komunistą sam się do tego przyznawał, a zresztą jego postępowanie wskazuje na to, że był ponieważ tworzył społeczeństwo doskonałe jak każdy szanujący się komunista a że skończyło się to klapą to tylko potwierdza moją tezę bo każde przedsięwzięcie komunistów kończy się klapą...

Z wielu względów fascynuje mnie ta wybitna postać, ostatnio zestawiam i porównuję go z Pol Potem i odkrywam coraz więcej punktów wspólnych...a to pokazuje jak blisko oni byli powszechnemu globalizmowi...Choć wtedy działali w skali jeden mikro a drugi lokalnie...
Ale to wcale nie umniejsza ich osiągnięć...

A skoro nie zgadzasz się z tym, że Jim Jones to komunista to kim według Ciebie jest komunista definicja....
ODPOWIEDZ