Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Aborcja jest zła, bo jak płód ma się obronić? Natomiast jeżeli dziecko ma już pięć lat, to niech sobie radzi, a nie będzie jakąś kaleką życiową, którą trzeba wspierać. Wsparcie emocjonalne! Co to za lewacki wymysł! No kto to widział!
Ja pamiętam te czasy, kiedy kilka lat temu na polskim mieliśmy za zadanie napisać kto jest naszym idolem albo autorytetem, już nie pamiętam dokładnie. Poprawnymi odpowiedziami byli JPII i właśnie Jurek Owsiak.

Osobiście uważam, że ludzie z LGBTQ+ sami sobie szkodzą poprzez tak zwaną poprawność polityczną tj. atakowanie kogoś za zadanie pytania. Dodają katolikom argumentów przeciwko nimi i wkurzają ludzi takich jak ja. Tyczy się to też innych mniejszości.

Upadek rodziny jest słabym argumentem, bo przed LGBTQ+ też było mnóstwo rodzinnych problemów.

Nie wiem, czy powinieneś cieszyć się ze swojego potępienia, bo będziesz w Piekle siedzieć razem ze mną.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 11 cze 2020, o 16:01 Poprawnymi odpowiedziami byli JPII i właśnie Jurek Owsiak.
Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek ... za to kocham ten kraj :wink:
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Niepokonana pisze: 11 cze 2020, o 16:01
Osobiście uważam, że ludzie z LGBTQ+ sami sobie szkodzą poprzez tak zwaną poprawność polityczną tj. atakowanie kogoś za zadanie pytania. Dodają katolikom argumentów przeciwko nimi i wkurzają ludzi takich jak ja. Tyczy się to też innych mniejszości.

Nie wiem, czy powinieneś cieszyć się ze swojego potępienia, bo będziesz w Piekle siedzieć razem ze mną.
E tam są gorsi ludzie od Ciebie :wink:

No a z tą poprawnościa polityczną to dość skomplikowana kwestia. Na pewno były momenty na tym forum gdzie za bardzo robiłem z siebie SJW i przesadzałem z niektórymi kwestiami. A też z drugiej strony na tle niektorych osób ze społeczności LGBT jestem dość umiarkowaną światopoglądowo osobą. Na fejsie na grupkach o takiej tematyce na pewno więcej niż raz zostałem nazwany transfobem. Portale które reprezentują społeczność również są dość radykalne i z wieloma zamieszczanymi tam rzeczami się nie zgadzam.( choćby promowaniem rozwiazłości seksualnej)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Psiaczek pisze: 11 cze 2020, o 17:08 Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek ...
Psiaczku, jak znaczenie tego przysłowia ma się do tego, co masz na myśli?

Oj, kmarciniak ja też miewałam podobne sytuacje. Lepiej się nie pytać, bo zlinczują. A potem płacz, że nikt ich nie rozumie.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 11 cze 2020, o 17:31
Psiaczek pisze: 11 cze 2020, o 17:08 Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek ...
Psiaczku, jak znaczenie tego przysłowia ma się do tego, co masz na myśli?

Oj, kmarciniak ja też miewałam podobne sytuacje. Lepiej się nie pytać, bo zlinczują. A potem płacz, że nikt ich nie rozumie.

Kod: Zaznacz cały

https://propolski.pl/owsiak-diabelek-ktory-potrafi-podtrzymac-na-duchu/
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Psiaczek pisze: 11 cze 2020, o 17:38

Kod: Zaznacz cały

https://propolski.pl/owsiak-diabelek-ktory-potrafi-podtrzymac-na-duchu/
A że Owsiak to taki diabeł. Ale dlaczego przyrównałeś papieża patrona pedofilów do Boga?
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 11 cze 2020, o 17:47
Psiaczek pisze: 11 cze 2020, o 17:38

Kod: Zaznacz cały

https://propolski.pl/owsiak-diabelek-ktory-potrafi-podtrzymac-na-duchu/
A że Owsiak to taki diabeł. Ale dlaczego przyrównałeś papieża patrona pedofilów do Boga?
A jak myślisz? żeby Premislav się uaktywnił :P
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

To ja może dodam, że ludzie (poza szczególnymi przypadkami) powinni być trzymani w klatkach, nie móc wybierać sobie partnera w ogóle, a aborcja powinna być zakazana też bezkompromisowo. A prezydent powinien dostawać namaszczenie od papieża przed objęciem władzy. Powiedziałam papieża? Przepraszam, miałam na myśli głównego przewodnika duchowego islamu. No wiesz, muzułmanie powinni namaszczać prezydenta. Oczywiście musieliby mieszkać bardzo licznie w Europie.

No co? Arek też niech przyjdzie, on bardzo lubi muzułmanów.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Psiaczek pisze:A jak myślisz? żeby Premislav się uaktywnił :P
Odpowiem

Kod: Zaznacz cały

https://imgbbb.com/image/TZJJIO
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Oj Premislav, za tak słabą aktywność zaraz dostaniesz jedynkę, lepiej się uaktywnij bardziej albo idź się modlić do JPII.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

kmarciniak1 pisze:Na fejsie na grupkach o takiej tematyce na pewno więcej niż raz zostałem nazwany transfobem.
Znając odchyły niektórych przedstawicieli amerykańskiej skrajnej lewicy, z której niestety trochę się do nas przenosi (cultural appropriation i podobne bzdury), mógłbym się czegoś takiego spodziewać, ale zapytam z ciekawości (o ile to nie poufne/niewygodne do rozmowy), w jakim kontekście?
Spotkałem się już ze stwierdzeniami, że niechęć do umówienia się z osobą transpłciową jest transfobiczna, tak że raczej niewiele mnie zaskoczy, ale zawsze istnieje szansa.

Poprawność polityczna to realny problem, ale raczej w USA czy gdzieniegdzie na zachodzie Europy, a nie w takiej Polsce, gdzie mamy przegięcie w drugą stronę, czyli taki Korwin mówi w programie, że aktywistów LGBT należy zabijać (nic nie przekręciłem) i nie dostaje nawet żadnej grzywny. Nawoływanie do przemocy należy zaorać, co do tego jestem pewien. W ogóle już nie mówiąc o takim przypadku, jak wcześniej przeze mnie wspomniany, z ówczesnym wiceministrem Jakim (aprobata dla tortur). Po czymś takim nie tylko powinien zostać usunięty z pełnionych funkcji; optymalnie byłoby, gdyby w myśl ostracyzmu społecznego odmawiano mu przeróżnych usług po takim popisie żenady.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Premislav pisze: 11 cze 2020, o 19:08 Nawoływanie do przemocy należy zaorać, co do tego jestem pewien.
Przemoc została nam dana w tym świecie "w warunkach początkowych" . Historia ludzkości to w 99% historia przemocy. Ja uważam, że nawoływanie do niej jest dla człowieka tak naturalne jak oddychanie, więc zaorywanie jest skazane na niepowodzenie, ale znasz Premislav powiedzenie "Dżentelmen bierze się tylko za przegrane sprawy", próbuj 8-)
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

To, co piszesz, to jest błąd naturalistyczny w pełnej krasie. To, że coś jest naturalne dla człowieka (nie zgadzam się, że w takim stopniu, jak oddychanie, ale może to tylko sztuczka erystyczna), nie znaczy, że jest słuszne moralnie (por. chociażby zgwałcenie, czyli powszechna w naturze strategia reprodukcyjna; jednak eliminujemy ją stopniowo w cywilizowanych społeczeństwach, choć wątpię, byśmy kiedyś całkiem wyeliminowali). Przy czym nie piszę przecież wcale o eliminacji przemocy (nie jestem takim niepoprawnym idealistą, tu się zgadzam, że to zadanie całkowicie skazane na niepowodzenie), lecz o zwalczaniu nawoływania do przemocy, typu „bić katolików".
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

ksiądz Oko: "Seks gejowski to jest tak, jakby tłok silnika zamiast w cylindrze silnika poruszał się w rurze wydechowej. To jest medycznie i technicznie katastrofa. Bo i samochód nie pojedzie, i rura się rozwali".
Święte słowa tego mądrego księdza...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:Święte słowa tego mądrego księdza...
No tak, porównywanie seksualności i spraw społecznych człowieka do działania jakichś maszyn zawsze spoko. To jest tak błędna analogia, że ja po prostu nie mam słów. Mniej więcej taki poziom, jak:
episkopat Polski to taka prababcia. Niedowidzi, niedosłyszy, a do wszystkiego się wtrąca.

Nie stanowi to żadnego argumentu, co najwyżej uciechę dla nierozumnej gawiedzi.
Odi profanum vulgus et arceo.

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Właściwie jestem uosobieniem tego, do czego żywi niechęć Slup: nie mam o niczym naprawdę dobrego pojęcia, jestem ignorantem w zdecydowanej większości dziedzin, a zarazem z pogardą spoglądam na „pospólstwo", któremu 40% z maturki przeszkodziło w życiu zdecydowanie mniej niż mnie – mój wygląd i charakter.
ODPOWIEDZ