Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja dam alternatywę wolałbym obrażać przedstawicieli unii jewropejskiej tylko mam za mały zasób przekleństw żeby ich obrazić, przekleństwa co słyszę spod budki z piwem niestety w stosunku do tych panów brzmią jak komplementy...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Nie musisz tak daleko szukać. Ich wystarczająco obrażają pełne miłosierdzia słowa płynące z ust prawicowych Polaków zaraz po wyjściu z niedzielnej mszy
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

I słusznie a Łukaszenko powiedział idźcie do swojej unii żreć robale a my wolimy żreć mięso...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 6 kwie 2023, o 22:00 I słusznie a Łukaszenko powiedział idźcie do swojej unii żreć robale a my wolimy żreć mięso...
Powinieneś się zdecydować, czy twoim idolem jest Łukaszenko czy jp2
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

JP2 mimo że był największym Polskim papieżem to jednak popełnił kilka błędów, np.: zlot czarowników w Asyżu (przedstawicieli różnych religii), całowanie koranu czyli księgi potępionej, jak również nakłaniał i zalecał przystąpienie do heretyckiej unii, przepraszał też za wojny krzyżowe i świętą inkwizycję co już było strzałem w kolano kompletnym... Ale miał też dobre uczynki np. potępiał marksistowską herezję wyzwolenia i jakiegoś pseudo księdza, który temu hołdował a na stos z takimi, potępiał aborcję,... Dzisiaj już Franciszek się nie czai czci w Watykanie największego demona płci żeńskiej diablicę piekielną nazwaną w różnych czasach i krainach różnie: Kybele, Kali Asztarte, Afrodyta , Izyda, boginię aborcji, itd...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Unia Brukselska śmiercionośna, wielka, Nierządnica Europejska
Niby sfora wilków szczęka
Wyszczerzając kły, omawiając błyskotkami
Złotym cielcem, monetami
Nie ujawni planów ciemnych: jak zabije Polskę, ludzi biednych
Unia Polskę rada zgnieść, by zaśpiewać znaną pieśń:
Nur fuer Deutsche, nur fuer Geld, nur fuer Mason!
Boga wróg zniszczyć chce Maryjny Lud

I kurde dalej zapomniałem. :(

BTW abstrahując od wstawek antyniemieckich i religijnych oraz bzdurki o szczekających wilkach, to ja się w pewnej części zgadzam, vide koncepcja Europy dwóch prędkości. I tak jednak wspólnota gospodarcza ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

matmatmm pisze: 5 kwie 2023, o 17:21 Zatem \(\displaystyle{ \mathbb R\mathbb K}\) jest sprzeczna.
Dodajmy, że jako teoria logiki klasycznej.

Zatem jeżeli ktoś wyprowadza wnioski z katolickich dogmatów, to musi, o ile nie chce popadać w sprzeczność, posługiwać się innymi regułami wnioskowania niż klasyczne. Podobnie czyni się w Talmudzie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie wiem dalej jaką wyniosłeś sprzeczność z dogmatów katolickich, wszak już ci mówiłem, że Bóg czyni tylko dobro, zło nie jest bytem więc nie może być ustanowione aktem stwórczym masz złe jakieś pojęcia i coś mylisz..., tak jak się nie da uczynić cienia...

Dam Ci jeszcze jeden przykład, załóżmy, że malujesz piękne obrazy, wszyscy podziwiają, lecz pewnego pięknego dnia jeden z Twoich mało rozgarniętych synów (diabłów) bierze atrament rozlewa po obrazie , jednym słowem go niszczy, więc od tej pory wszyscy zaczną głosić na prawo i lewo, że tak naprawdę malujesz bardzo kiepsko, jesteś złym malarzem bo wyszły jakieś bohomazy... - absurd..., bohomazy maluje szatan , Bóg maluje pięknie, ale nie zabroni Ci np. pluć do miski... co powszechnie uznane jest jako zło...(Więc nic z tym wspólnego nie ma tamta quasi logika)...

A co do unii to owszem jako wspólnota gospodarcza jak dawniej jako EWG to może i się sprawdzało jak najbardziej, lecz unia, która chce tworzyć superpaństwo oparte na zboczonych teoriach z własnym zboczonym prawem, pod które państwa członkowskie mają podlegać to już jest jakaś kpina...
I jeszcze pod cichym zarządem Niemiec...(Tu mamy - marna korzyści jakieś ochłapy za wiernopoddańcze szczekanie i skomlenie)...
Premislav wybudujesz se kibel z dotacji unijnych, przykleisz na nim te durne gwiazdki i podpiszesz, że sfinansowany ze środków UE...
Potem przyjdzie jakiś nadkomisarz ludowy z Brukseli popatrzy na tę tabliczkę, i powie zresztą bardzo słusznie: " der kibel należy do unii czyli np. do Niemiec, rekwiruję go, żeby nasza czysta rasa germańska pod wodzą Adolfa mogła z niego korzystać, a wy głupie polaczki idźcie do lasu lub do Auschwitz tyle się wam należy"...

Posłuchaj sobie kogoś mądrego:

Kod: Zaznacz cały

www.youtube.com/watch?v=1mZ-ZAtlCbQ
Pierwsze kilka zdań jest cool...
Tam jest nawet odpowiedź na tę żałosną logikę Slupa...
Co pokrywa się z tym co ja mówiłem...

Dodano po 17 godzinach 50 sekundach:
Jeszcze jedno na temat UE wtłaczają elektryczne auta a jaki tu ekologizm produkcja akumulatorów a potem ich utylizacja (utylizacja w kopalniach afrykańskich) , ciężar własny auta prawie dwakroć większy, itd... same minusy... niestety forumowicze nie mają o tym pojęcia. Ja jako wielki fan klasycznej motoryzacji szczególnie jednośladowej uważam, że pomysły UE są jak zwykle od bani do czapy, wolę wóz drabiniasty niż auto na prąd, kłóci mi się to z moim poczuciem piękna , harmonii i klasyki...

Dodano po 2 dniach 20 godzinach 57 minutach 43 sekundach:
Dorzucę na temat sprzeczności tego czegoś co zapodał Slup oczywiście zapodał jakiś układ, który sam w sobie jest sprzeczny, ale nie ma to nic wspólnego z Religią Katolicką. Dowód na sprzeczność dogmatów katolickich Slupa jest podobny do tego jak radzieccy naukowcy udowodnili nieistnienie Boga, a mianowicie wylecieli w kosmos Boga nie zobaczyli i stwierdzili, że tawariszcza Boga niet... Na podobnych zasadach oparte jest rozumowanie Towarzysza Slupa na temat sprzeczności religii katolickiej , bo sprzeczność sama w sobie systemu, który on stworzył nie implikuje sprzeczności religii katolickiej, bo jego RK to nie religia katolicka..., Jego RK to jego system i przez niego stworzony Howg...!!!
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 11 kwie 2023, o 11:24 bo jego RK to nie religia katolicka..., Jego RK to jego system i przez niego stworzony Howg...!!!
Akurat cztery aksjomaty systemu \(\displaystyle{ \mathbb{RK}}\) można bardzo łatwo wyczytać w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Omówię to pokrótce. Przypominam, że
$$\mathrm{g}(x) \equiv x\mbox{ jest dobry}$$
$$\mathrm{c}(x) \equiv x\mbox{ został stworzony przez Boga}$$
$$\mathrm{s}(x)\equiv x\mbox{ jest diabłem}$$
290 [...] wieczny Bóg dał początek temu wszystkiemu, co istnieje poza Nim [...]
Odpowiada to aksjomatowi A1: \(\displaystyle{ \forall_x\,c(x)}\).
385 Bóg jest nieskończenie dobry i wszystkie Jego dzieła są dobre.
Odpowiada to aksjomatowi A2: \(\displaystyle{ \forall_x\left(c(x)\,\Rightarrow\,g(x)\right)}\).
391 Do wyboru nieposłuszeństwa skłonił naszych pierwszych rodziców uwodzicielski głos przeciwstawiający się Bogu. Ten głos przez zazdrość sprowadza na nich śmierć. Pismo święte i Tradycja Kościoła widzą w tej istocie upadłego anioła, nazywanego Szatanem lub diabłem.
Odpowiada to aksjomatom A3: \(\displaystyle{ \exists_x\,s(x)}\) oraz A4:\(\displaystyle{ \forall_x\left(s(x)\,\Rightarrow\,\neg\,g(x)\right)}\).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Pycha i nieposłuszeństwo nie jest dziełem boga, boże stworzenia są na tyle doskonałe, że same mogą decydować i tworzyć własne światy
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 12 kwie 2023, o 10:09 Pycha i nieposłuszeństwo nie jest dziełem boga, boże stworzenia są na tyle doskonałe, że same mogą decydować i tworzyć własne światy
Zamiast uprawiać tutaj poezję proponuję, żebyś skonstruował własną eksplikację fragmentu dogmatyki katolickiej w ulubionym systemie logicznym. Moja ma tę zaletę, że jest prosta, bezpośrednia i łatwo poddaje się logicznej analizie. Jest wręcz bezpośrednim przekładem tez Katechizmu na język logiki pierwszego rzędu z kilkoma predykatami. Konstrukcja takiej parafrazy, która będzie prowadziła do niesprzecznej teorii, będzie dużo bardziej skomplikowana. Zacznie ona przypominać wyrafinowane konstrukcje współczesnych teologów... Pokazuje to, że wyrafinowana teologia jest niezbędna w solidnym ugruntowaniu katolickiej wiary, a zdroworozsądkowe dywagacje różnych prostych księży (np. Kneblewskiego) oparte na logice klasycznej prowadzą zazwyczaj do sprzeczności.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Takie ładne zdanko (z opowiadania Nieśmiertelny Borgesa - jedyną wadą tego pisarza, jaką dotąd odkryłem, jest to, że Matczak Senior, na którego mam alergię, też go lubi):

Izraelici, chrześcijanie i muzułmanie głoszą nieśmiertelność, ale cześć jaką składają pierwszemu wiekowi [chodzi o życie doczesne ofc]
dowodzi, że wierzą jedynie w niego, jako że przeznaczają wszystkie pozostałe, w nieskończonej ilości, na wynagradzanie go lub karanie.

Co w tym momencie robią teolodzy katoliccy? Wywodzą, jak to piekło czy niebo to stany umysłu wynikające z wolnej woli i stosunku do Boga, a nie kara czy nagroda, a do tego krytykują niejasne znaczenie słowa „wierzyć" w tym fragmencie, bo przecież przypisywać czemuś sprawczość i swoistą mobilność, możliwość zmiany, to nie to samo, co w ogóle żywić przekonanie, że to ma miejsce, istnieje (pierwsze pociąga drugie, ale nie na odwrót).
Tymczasem w praktyce nikt nie boleje nad przekazywaniem wiernym wizji, w której piekło jest karą, a niebo - nagrodą za dobre życie i wiarę (że tu się nakłada problem bożej łaski i jej roli w zbawieniu, to już w ogóle przemyka nad głowami owieczek), natomiast uznani uczeni katoliccy, jak ksiądz profesor specjalista od marksizmu, w swojej krytyce ateistów bez problemu używają słowa wiara w sposób niejasny i prowadzący do ekwiwokacji.

Innymi słowy, mój stosunek do kościoła katolickiego jest z grubsza taki, jak do Konfederacji: jest to ugrupowanie typu big tent, które powołuje się na szczytne idee, jednocześnie zaś jego funkcjonariusze nie mają problemu z tym, żeby szczuć (tęczowa zaraza), szkodzić (sprzeciw wobec edukacji seksualnej, poparcie dla rządów prawicowych populistów w rodzaju Franco i - jeśli już o zwycięzcy wojny domowej mowa - uczestnictwo w jego programie odbierania dzieci osobom nieprawomyślnym), i ja tę organizację odrzucam w całości, nie dając się zwieść akrobacjom filozoficznym i erystycznym, mającym prowadzić do uznania przez odbiorcę, że pies to kot, ponieważ jest ssakiem, ma cztery łapy i (zazwyczaj) sierść.
Awatar użytkownika
szuler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2023, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: szuler »

Premislav pisze: 13 kwie 2023, o 12:24 Innymi słowy, mój stosunek do kościoła katolickiego jest z grubsza taki, jak do Konfederacji: jest to ugrupowanie typu big tent, które powołuje się na szczytne idee, jednocześnie zaś jego funkcjonariusze nie mają problemu z tym, żeby szczuć (tęczowa zaraza), szkodzić (sprzeciw wobec edukacji seksualnej, poparcie dla rządów prawicowych populistów w rodzaju Franco i - jeśli już o zwycięzcy wojny domowej mowa - uczestnictwo w jego programie odbierania dzieci osobom nieprawomyślnym), i ja tę organizację odrzucam w całości, nie dając się zwieść akrobacjom filozoficznym i erystycznym, mającym prowadzić do uznania przez odbiorcę, że pies to kot, ponieważ jest ssakiem, ma cztery łapy i (zazwyczaj) sierść.
Naprawdę uważasz "edukację seksualną" za szczytną ideę? Bo ja mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Poniżej wklejam przemyślenia pewnego mądrego człowieka, który świetnie to ujął.
Ted-Kaczynski-Math-Tutor-p16-normal.gif
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Ogólnie uważam, że lepiej coś wiedzieć niż o czymś nie wiedzieć. Ted Kaczyński przejawiał wybitną inteligencję, ale daleki byłbym od nazwania go mądrym (zresztą ludzie często mylą inteligencję z mądrością). W tym fragmencie widzę emocje osoby wychowanej w konserwatywnym duchu, a nie jakiekolwiek argumenty. No super, w jego czasach szkolnych uczeń poruszający taki temat miałby poważną rozmowę z dyrektorem i na tym konsekwencje by się najpewniej nie skończyły, zaś za czasów mojego dziadka ateizm był na wsi nie do przyjęcia. Prześwietnie, tylko co z tego? Kultura i społeczeństwo się zmienia (zresztą nie uważam, że zawsze na plus; wciąż jednak to, że kiedyś było inaczej, nie dowodzi absolutnie niczego).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

jednocześnie zaś jego funkcjonariusze nie mają problemu z tym, żeby szczuć (tęczowa zaraza), szkodzić (sprzeciw wobec edukacji seksualnej, poparcie dla rządów prawicowych populistów w rodzaju Franco
Ganisz wilka za to, że jest mięsożerny, tęczowa zaraza jak najbardziej się zgadzam to wielkie g...

Przypomnę jednak, że Gen. Franco największy bohater 20 wiecznej Europy Premislav Twoje poglądy są miałkie niestety i z gruntu dekadencko lewackie.
Słowo populizm na mnie nie działa negatywnie a jak go słyszę mam wrażenie, że pada ono z ust lewackich...

Dodano po 6 minutach 19 sekundach:
że kiedyś było inaczej, nie dowodzi absolutnie niczego
Owszem dowodzi bo kiedyś mogło być lepiej, kiedyś jeździły np. piękne pojazdy a dzisiaj to nawet się nie wypowiadam...

Teda Kaczyńskiego pod pewnymi względami cenię..., jak i wszystkich Kaczyńskich, których znam (pod pewnymi względami , nie w ślepo)

Np. Bogusław Kaczyński, Lech (zamordowany) Jarek K...(nie zamordowany)...
ODPOWIEDZ