Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jednak coś tam walczą:

Kod: Zaznacz cały

wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-polski-rzad-przeciwko-trybunalowi-praw-czlowieka-nie-wykonam,nId,6602017
Hegemon ewropejski w którym jak słusznie Slup zauważył, że dominują najbogatsi czyli Niemcy i francuski rząd vichy znaczy Niemcy...

a nasi głupi Polacy zakochani w unii jak dawniej wasi dziadkowie i ojcowie zakochani byli w RWPG też sobie nie wyobrażali istnienia bez tej organizacji...unia twór amorficzny, androgeniczny, bezpostaciowy, lepiej już wybrzmiewa coś takiego ja
generalna gubernia
dla moich uszu milsze sylaby bardziej zwarte , zmaskulinizowane, itd,...

mój ulubiony moment:

Kod: Zaznacz cały

www.youtube.com/watch?v=hn37QfXw1-E
Co powinno się robić z komunistami a taki nalot na wieżę babel też byłby spoko...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A tu bardzo ciekawy film o pomocy którą nieśli "wrogowie" bolszewikom:

Kod: Zaznacz cały

www.youtube.com/watch?v=Vph_weLs_LY
Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
Ale według Slupa tych rzeczy nie było...pomoc nie istniała, to wymysły oczywiście spisek, moje wymysły...
(sam wszystko wymyśliłem)
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Zanim wydasz werdykt na temat moich opinii może lepiej poczekaj aż je wyrażę.

Profesor Sutton, którego książka jest podstawowym źródłem w zalinkowanym przez Ciebie filmie, stwierdza w niej, że amerykańskie kręgi finansowe popierały również białych: Kołczaka, Denikina, a wcześniej Kiereńskiego i rządy cara. Trzeba pamiętać, że finansiści z USA mieli wówczas dwa cele. Pierwszym było zwycięstwo nad Niemcami w I wojnie światowej. Drugim, który w przeciwieństwie do pierwszego przynosił korzyści odsunięte w czasie, było osłabienie gospodarcze Rosji na dekady. Stąd kręgi finansowe w USA stały przed następującym dylematem. Wspieranie bolszewików jest działaniem zgodnym z interesem Niemiec, bo bolszewicy chcieli zakończenia wojny z Niemcami. Niemcy były wojennym i gospodarczym wrogiem USA. Były więc głównym krótkoterminowym zagrożeniem dla interesów amerykańskiej klasy przemysłowej. Z drugiej strony, gdyby światły wolnomularz Kiereński utrzymał się przy władzy w Rosji, a Rosja wraz z innymi państwami ententy zwyciężyłaby nad Niemcami, to bardzo możliwe, że w Rosji Kiereński (lub jego następcy) przeprowadziliby szereg reform czyniąc z zacofanego kraju, pełnego ciemnoty i analfabetyzmu (bo taki kraj pozostawiły samodzierżawne rządy dynastii Romanowów) państwo liberalne i nowoczesne z silną, uprzemysłowioną gospodarką. Oczywiście stanowiłoby to poważny problem dla amerykańskiego przemysłu.

Warto dodać, że bolszewicy skrzętnie korzystali z pomocy Niemiec, USA i każdego innego źrodła. Nie czynili tego ze względu na to, że darzyli ciepłymi uczuciami Kajzera lub Amerykanów. Również Niemcy i Amerykanie nie wspierali bolszewików z tego powodu, że podzielali ich motywacje ideologiczne. To był po prostu zbieżny interes.

Nie rozumiem jednak, dlaczego budzi to taką sensację. Na tym tzn. na zbieżności lub rozbieżności interesów polega polityka. XIX wieczny brytyjski premier Henry Temple powiedział: "Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony".
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak sam widzisz interesy były zbieżne to już bardzo ważne a teraz sprawy ideologiczne można sobie zostawić na deser.
Najważniejsze jest to, że interesy były zbieżne i pomoc była, przeglądając stare podręczniki historii, niestety nie znalazłem
zawartych w nich tych faktów o których teraz mówimy, historia jest zgoła inna, o tym si głośno nie mówiło a to było... i dlatego mnie ten temat interesuje... Uważam że pomoc, którą nieśli kapitaliści bolszewikom ma bardzo poważne konsekwencje ponieważ klasa, którą bolszewicy mieli zdmuchnąć z powierzchni ziemi jednak ich finansuje (z obojętnie jakich pobudek). Czyli sprawa jest bardzo poważna zamiast sojuszu robotniczo-chłopskiego podobno robotnicy i chłopi się nienawidzili mamy jednak sojusz bolszewicko- burżuazyjny, najwyższe kręgi bolszewików traktuję jako przestępców i kryminalistów... Ale dobrze mamy wspólną platformę porozumienia na tym szczeblu co rokuje nadzieję...

Niestety do końca nie możemy porównywać to z Wielką Brytanią bo system bolszewicki ma bardzo mocne ideologiczne korzenie, więc ciągłość jest bardzo ważna. System wartości jest całkiem inny...

Dodano po 23 minutach 30 sekundach:
To jest tak jakby na Twojej ulicy był burdel i to jest normalne, ale jak burdel będzie na terenie zakonu a biskup lub opat będzie jego szefem to skandal będzie przeogromny tak samo jak z bolszewikami...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

W podręcznikach szkolnych do historii nie ma wielu informacji. Poza tym (i to jest sprawa najważniejsza) istotne jest pytanie, jak bardzo ta pomoc niektórych amerykańskich kapitalistów przyczyniła się do zwycięstwa bolszewizmu w Rosji. Czy była to pomoc decydująca? Jeśli nie miała ona decydującego znaczenia, a w podręcznikach szkolnych zawarte są tylko najważniejsze fakty i informacje, to nie powinno dziwić, że o tym się w szkole nie mówi. W podręcznikach do historii Polski nie ma na przykład informacji o tym, że papież udzielił błogosławieństwa targowicy. Ten fakt miał spore znaczenie, bo przecież Polska w XVIII wieku była krajem katolickim. Jednak nie miał decydującego wpływu na dalszy bieg wypadków (miał nieporównywalnie mniejsze znaczenie niż poparcie rosyjskie). Stąd nie mówi się o tym w szkole i słusznie.

Inny przykład na pozór egzotycznego sojuszu. Kościół wspierał Napoleona. Papież koronował go na cesarza, a Napoleon odwdzięczył się przywracając część przywilejów Kościoła z czasów przedrewolucyjnych. Wiemy jednak, że Kościół nie darzył Napoleona specjalnym szacunkiem i w innych okolicznościach zwalczałby go zaciekle. Z drugiej strony Napoleon uważał Kościół za instytucję propagującą ciemnotę, która w tamtej sytuacji politycznej jest mu użyteczna. W innej sytuacji nie miałby on żadnych skrupułów, żeby wpływy Kościoła ograniczać.

Jeszcze inny przykład. Dmowski był deistą i jego osobisty stosunek do katolicyzmu był kompletnie lekceważący. Jednak uznał on, że przymierze z Kościołem służy jego (darwinowskiej w gruncie rzeczy) wizji tworzenia nowoczesnego narodu polskiego. Stąd ukuł pojęcie polaka-katolika oraz schlebiał i podlizywał się Kościołowi w książce "Kościół, Naród i Państwo".

Kolejny przykład. Gdy Hitler napadł na ZSRR, Winston Churchill posłał Stalinowi kondolencje. Zapytany przez dziennikarzy, jak to możliwe, że posyła kondolencje Stalinowi, którego uważa za dyktatora i zbrodniarza, Churchill odparł, że gdyby Hilter napadł na piekło, to posłałby kondolecje Lucyferowi.
arek1357 pisze: 17 lut 2023, o 11:27 To jest tak jakby na Twojej ulicy był burdel i to jest normalne, ale jak burdel będzie na terenie zakonu a biskup lub opat będzie jego szefem to skandal będzie przeogromny tak samo jak z bolszewikami...
Rozumiem to porównanie. Jednak nie bądźmy naiwni. Po tym wszystkim, co wiemy na temat ukrywania praktyk pedofilskich w Kościele, czas pozbyć się złudzeń. Sa w Kościele ludzie, którzy mają bardzo dobre intencje. Jednak struktura systemu kościelnego jest taka, że te dobre intencje są niemożliwe do zrealizowania. Są tłumione. Podobnie z bolszewikami. Uważam, że większość naprawdę wierzyła w rewolucje i budowę idealnego społeczeństwa. Jednak stali się oni więźniami wyznawanej przez siebie ideologii i reguł rządzących strukturami społecznymi. Efektem tego był straszliwy totalitaryzm.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Cieszę się, że zaczynasz to rozumieć...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 17 lut 2023, o 12:03 Cieszę się, że zaczynasz to rozumieć...
Zazwyczaj też się cieszę, gdy zaczynam coś rozumieć. Bądź uprzejmy i wskaż, do czego teraz się odnosisz.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2023, o 12:27 przez Slup, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

stali się oni więźniami wyznawanej przez siebie ideologii i reguł rządzących strukturami społecznymi. Efektem tego był straszliwy totalitaryzm.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 17 lut 2023, o 12:26 stali się oni więźniami wyznawanej przez siebie ideologii i reguł rządzących strukturami społecznymi. Efektem tego był straszliwy totalitaryzm.
To ta ja akurat wiedziałem od dawna. Nie mam jednak pewności, czy rozumiesz tę wypowiedź podobnie. Mam co do tego wątpliwości.

Mogę Ci poradzić, żebyś przeczytał III tom "Głównych Nurtów Marksizmu" Kołakowskiego – szczególnie początkowe rozdziały na temat marksizmu radzieckiego po śmierci Lenina.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Chętnie przeczytam

Dodano po 23 dniach 8 godzinach 57 minutach 53 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

twitter.com/LegionisciCom/status/1634963386768162816/photo/1
Zawsze szanowałem i szanuję kibiców...!!!
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jan Router Drugi łączył małe sieci.

Na szczęście dla pokolenia mojej siostry polski papież to już tylko mem. Kibice są dżentelmenami, a dżentelmen winien walczyć i w przegranej sprawie (no może trochę przekręciłem). Fakty są takie, że Wojtyła wiedział o molestowaniu nieletnich i wyżej cenił wizerunek swojej instytucji niż dobro dzieci i sprawiedliwość, a walki z faktami nie wygra się krzykliwym transparentem. Ot, wyrazi się emocje (taką potrzebę rozumiem, choć dla mnie JPII to moralny bankrut; też mi było przykro, gdy dowiedziałem się, że Kaczmarski bił żonę).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Wojtyła wiedział o molestowaniu nieletnich
Według esbeckich donosów...Slupa
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Najkrótszą drogą do reformy Kościoła w Polsce jest jeszcze ściślejszy sojusz ołtarza z tronem. PIS przeprowadza gwałtowną modernizację państwa i narodu – również poprzez niezamierzone skutki swoich działań. Takim skutkiem będzie upadek znaczenia politycznego Kościoła w Polsce oraz przyśpieszenie zmian światopoglądowych i obyczajowych. Władza ludowa ulegnie samozniesieniu po zwycięstwie w najbliższych wyborach do parlamentu (ostatnia kadencja sejmu, którą można będzie wygrać opierając się na mocno nadszarpniętym ale wciąż potężnym autorytecie Karola Wojtyły i Kościoła). W Polsce zrealizuje się scenariusz, który przenikliwie przewidział Ratzinger w latach 60-tych, a mianowicie Kościół złożony z małych wspólnot, z kapłaństwem świeckich (w tym być może kobiet), oparty na ewangelii i odgrywający marginalną rolę polityczną. Taki Kościół będzie miał jednak duży pozytywny wpływ moralny na swoje otoczenie.

Największym niepokojem napawa mnie jednak słabość opozycji, która niezmiennie (poza drobnymi wyjątkami) jest amorficzna intelektualnie i programowo, populistyczna, a w dodatku pozbawiona wyczucia interesu narodowego. Jest to prawdziwa tragedia. W dodatku jest to wina samej opozycji oraz jej przywódców. Co mogę powiedzieć pozytywnego o jego ekscelencji Donaldzie Tusku, Władysławie "Tygrysie" Kosiniak-Kamyszu, towarzyszu Włodzimierzu Czarzastym? Niestety niewiele. Jest jeszcze leniwy i narcystyczny Trzaskowski, garstka ideowych marksistów z Razem oraz naiwny, prostoduszny i chyba też trochę narcystyczny Hołownia. To jest naprawdę dramat tego kraju.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

który przenikliwie przewidział Ratzinger w latach 60-tych, a mianowicie Kościół złożony z małych wspólnot, z kapłaństwem świeckich (w tym być może kobiet), oparty na ewangelii i odgrywający marginalną rolę polityczną.
Rtzinger w latach 60 = tych ubierał się nawet w garnitur i tak właśnie siedział na sali konferencyjnej podczas soboru drugiego, wygłaszał też modernistyczne hasła, itd,,, więc powoływanie się na jego ówczesne tezy, że tak powiem nieorozwinięte jest z Twojej strony mało wiarygodne...
Sobór drugi to jak wiadomo sojusz odłamu modernistycznego Kościoła Katolickiego z judeo-chrześcijańsko-protestanckimi sektami...
A że było to niby wtedy modne i uznawane za awangardę postępu więc miało licznych wyznawców nieświadomych zagrożeniom...Prawdziwi animatorzy
postępu to jednak lucyferianie, którzy się nie ujawniają...

Dodano po 3 godzinach 1 minucie 56 sekundach:
Greta Thunberg zostanie doktorem honoris causa Uniwersytetu Helsińskiego. W poniedziałek uczelnia ogłosiła listę osób, które otrzymają najwyższe odznaczenie akademickie.
"W tym roku tytułem doktora honoris causa zostanie nagrodzonych w sumie 30 wybitnych osobistości z całego świata" - poinformowały w komunikacie władze uniwersytetu.


Szwedzka aktywistka zostanie nagrodzona przez Wydział Teologii fińskiej uczelni. Tytuł honorowy zostanie nadany Grecie Thunberg na uroczystości, która odbędzie się 9 czerwca w Helsinkach. Razem z nią, odznaczenie odbierze siedem innych osób.
Chyba pójdę się napić z radości...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34073
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5191 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 20 mar 2023, o 23:56Prawdziwi animatorzy postępu to jednak lucyferianie, którzy się nie ujawniają...
Znaczy się fani serialu "Lucyfer"?

JK
ODPOWIEDZ