Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 14 lut 2023, o 12:41 Oczekuję przeprosin...!!!
Tymczasem ja oczekuję miłego koncertu dziś wieczorem.
arek1357 pisze: 14 lut 2023, o 12:41 Zresztą jakbym był nienormalny jak mówi Slup to ja bym tu tyle zadań nie zrobił na tym forum i to ci radzę zapamiętać...
Ten "argument" jest z wielu różnych powodów marny, więc z uprzejmości nie będę go komentował.

Naprawdę polecam Ci zająć się Twoimi skołatanymi nerwami.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ten "argument" jest z wielu różnych powodów marny, więc z uprzejmości nie będę go komentował.
To nie jest argument marny tylko bardzo mocny kolego...


Możesz się zapisać na ping ponga bo umiesz odbijać piłeczki, możliwe, że zostaniesz mistrzem jak Forrest Gump... Jemu się w końcu wszystko udawało podobnie jak i tobie w końcu w każdym ustroju płyniesz na fali...


Jego stan umysłu tylko pomagał mu w osiąganiu sukcesów a bycie marksistą lub komunistą to w końcu też stan umysłu nic więcej...
Tymczasem ja oczekuję miłego koncertu dziś wieczorem.
Dokładnie:

"eine kleine nachtmusik - oda do radości"...

Kiedyś by było:

"...Powstańcie, których dręczy głód"...

Tak jak obiecałem tajny list Lenina do wysokich rangą oficerów, którego nie wolno było kopiować (fragment)...
Ukryta treść:    

Trzeba być skończonym idiotą, żeby nie doceniać Slupa , ja nie tylko doceniam ale ciągle odkrywam jego potencjał umysłowy ciągle mnie zaskakuje...(Jestem pełen uznania...)

Np. stwierdzenie, że PIS to partia marksistowska, jest to święta prawda ale co daje takie stwierdzenie, dla przeciętnego Kowalskiego jak przeczyta artykuł P. Slupa w tygodniku powszechnym lub w G. Wyborczej lub gdzie indziej na ten temat, spowoduje u niego odruch wymiotny i w następnych wyborach już na PIS nie zagłosuje. Ma to niewątpliwie swój cel...
A napisać lub powiedzieć, że unia to twór sto razy bardziej marksistowski (zmierzający wprost do pol-potyzmu) o tym już Pan Slup nie napisze...

Inna sprawa to kalumnie rzucane na J.P.II przez Premislava wyglądają jak hymny pochwalne w porównaniu z tym co napisze Slup, że J.P. II to jego ojciec czy dziadek już nie wiem... (ale teza Slupa to jak cios wibrującej pięści skoro
J. P. II ma takie potomstwo to sam jakim musiał być potworem).
Więc trudno nie doceniać Slupa...

A czy będzie PIS czy PO to dla Slupa bez znaczenia bo najwyżej poziom dobrego żarcia w szerokim korycie się podniesie (teraz króluje sandacz i jagnięcina, potem może być szczupak i dziczyzna)... Na takie zmiany Slup może sobie pozwolić...


Jest dla mnie Slup jak Wilhelm z Baske z Imienia Róży (świetny logik, strateg, ścisły umysł, pragmatyk, marksista...)
Doprowadzający wszystko do destrukcji jego przybycie do zakonu spowodowało jego upadek i zniszczenie...

Jednak moim idolem by Brat Jorge...

Wilhelm z Baske to figura posoborowa symbolizująca proces destrukcji Kościoła, papieża Franciszka (Slupa), natomiast Brat Jorge symbolizuje przed-soborowie
3a174ad9764fefcb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: 18 lip 2022, o 17:46
Płeć: Mężczyzna
wiek: 40
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 41 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: 3a174ad9764fefcb »

Slup pisze: 14 lut 2023, o 11:19 Osoby chore umysłowo zazwyczaj uważają, że są nieomylne i wszędzie widzą potwierdzenie swych dziwacznych przypuszczeń. Postrzegają też świat jako jeden wielki spisek, miejsce ciągłego ścierania się sił dobra i zła, mają dostęp do tajnych notatek różnych historycznych postaci lub wierzą w demonicznych kosmitów.
Osoby chore psychicznie często też twierdzą, że ludzie wokół nich są chorzy psychicznie.

Wyznawców marksizmu można podzielić na dwie grupy:
  • ludzi, którzy otwarcie wierzą w to co głoszą i dali się przekonać, że ich życie będzie rajem na ziemi jeśli tylko dadzą się okradać w imię sprawiedliwości społecznej,
  • ludzi, którzy liczą na to, że zawsze będą w nielicznej grupie okradających, a nie okradanych.
Ty Slup jesteś zbyt inteligentny, żeby można było Cię podejrzewać o przynależność do tej pierwszej grupy. Być może Twoja sytuacja życiowa pozwala Ci zaliczyć się do drugiej grupy. Natomiast przeciętny człowiek, jeśli do którejś z tych grup trafi, staje się godnym politowania wariatem. Ośmielę się zatem nazwać Cię krzewicielem wariactwa na forum.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Wyznawców marksizmu można podzielić na dwie grupy:
ludzi, którzy otwarcie wierzą w to co głoszą i dali się przekonać, że ich życie będzie rajem na ziemi jeśli tylko dadzą się okradać w imię sprawiedliwości społecznej,
ludzi, którzy liczą na to, że zawsze będą w nielicznej grupie okradających, a nie okradanych.
Tak to bardzo dobre stwierdzenie, a Slup jak najbardziej jest w zbiorze uprzywilejowanych więc musi zachwalać marksizm, który daje mu bardzo intratne zajęcia i profity...

Ośmielę się zatem nazwać Cię krzewicielem wariactwa na forum.
Oczywiście że Slup głosi wariactwo, lecz jest też krzewicielem zła a jak zostanie przyparty do muru zaczyna innych obrażać
no trudno nawet inteligentny Slup kiedyś wymięknie...
(Dlatego jego obecność na forum staje się dość niebezpieczna i destrukcyjna)...

Ja jeszcze dołożę , że z niego to krzewiciel wariactwa również poza forum...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

3a174ad9764fefcb pisze: Osoby chore psychicznie często też twierdzą, że ludzie wokół nich są chorzy psychicznie.
To oczywiście uwaga pod moim adresem. Niemniej nie uważam, żeby była ona trafna. Ludzie (w tym również i ja) oczywiście mają swoje różne dziwactwa. Jednak w mojej ocenie rzadko mają one charakter patologiczny. Natomiast spiskowy styl myślenia; bardzo uproszczone widzenie świata oparte na podziale według schematu "swój" i "obcy"; deklaracja potrzeby strzelania z broni palnej do bezbronnych ludzi (chodzi o wywołany przez Rosję kryzys migracyjny); przekonanie o żydowskim spisku; powoływanie się na tajne dokumenty Lenina, na misteria satanistyczne w watykańskich kręgach podczas ostatniego soboru, na apokryficzne księgi opisujące spółkowanie kobiet z demonami itd. są to według mnie przejawy umysłowości wykoślawionej i patologicznej. Przy czym nie oceniam tutaj niczyjej inteligencji, dlatego fakt, ile ktoś rozwiązał (i jakich oraz czy w ogóle poprawnie) zadań matematycznych, jest tutaj drugorzędny. Dostrzegam uderzające podobieństwa umysłowości arka1357 i umysłowości Adolfa Hitlera. Jak powiedział (według tradycji) Marcin Luter: "tu stoję, inaczej nie mogę".

Jeśli arka1357 to razi i jest mu z tego powodu przykro, to niestety nic na to nie poradzę. Nie mam najmniejszego zamiaru nikogo przepraszać.
3a174ad9764fefcb pisze: Wyznawców marksizmu można podzielić na dwie grupy:
  • ludzi, którzy otwarcie wierzą w to co głoszą i dali się przekonać, że ich życie będzie rajem na ziemi jeśli tylko dadzą się okradać w imię sprawiedliwości społecznej,
  • ludzi, którzy liczą na to, że zawsze będą w nielicznej grupie okradających, a nie okradanych.
Ty Slup jesteś zbyt inteligentny, żeby można było Cię podejrzewać o przynależność do tej pierwszej grupy. Być może Twoja sytuacja życiowa pozwala Ci zaliczyć się do drugiej grupy. Natomiast przeciętny człowiek, jeśli do którejś z tych grup trafi, staje się godnym politowania wariatem. Ośmielę się zatem nazwać Cię krzewicielem wariactwa na forum.
Mogę odbyć poważną dyskusję na ten temat. Jednak odmawiam dyskusji według uproszczeń i kalek. Możemy np. krytycznie analizować Marksowską teorię wartości opartą na pracy. Niech to jednak odbywa się na odpowiednim poziomie.

Określenie "wyznawca" jest całkowicie nie na miejscu. Trzeba brać pod uwagę, że marksizm nie jest jednorodną doktryną. Z wieloma poglądami Marksa się nie zgadzam. Nie jest też on dla mnie z moralnego punktu widzenia człowiekiem zbyt wysokiej próby. Jednak pewne elementy myśli Marksa (i jego kontynuatorów) uważam za niezwykle ważne i wartościowe. W tym sensie jestem marksistą.

Jeśli mamy z mała stratą informacji opowiedzieć historię ludzkości i jednocześnie zrobić to we względnie skrótowy sposób, to według mnie najlepszej metody dostarcza materializm historyczny. Bardzo eleganckie przykłady zastosowania tej metody można znaleźć w książce o historii powszechnej średniowiecza prof. Manteuffela. Transformacje cywilizacji są co do swych głównych trendów poza ludzką kontrolą. Są one zdeterminowane przez środki wytwarzania i reprodukowania (włączam tu też biologiczne charakterystyki gatunku ludzkiego i ekosystemu, w którym on funkcjonuje) form cywilizacyjnych . Gdy te środki ulegają zmianie, to (i jest to tautologia) wraz z nimi zmienia się cała cywilizacja wraz z jej nadbudową kulturową. Nie mamy jednak wpływu na proces rozwoju technologicznego, na ekosystem, na kluczowe charakterystyki biologiczne. Zatem środki wytwarzania i reprodukowania się form cywilizacyjnych są (w znacznej mierze) poza naszą kontrolą. Możemy jednak przyjąć, że podlegają one pewnym (względnie ścisłym) regułom. Materializm historyczny jest właśnie tą tezą oraz jej twórczym rozwinięciem.

Kolejne wartościowe elementy dotyczą zafałszowanej świadomości, reifikacji, alienacji oraz pewnego typu rywalizacji rozmaitych grup społecznych o podział kolektywnie wytworzonych (w ramach gospodarki kapitalistycznej) dóbr. Tutaj dochodzimy do kwestii praktyki politycznej. Nie będę teraz się na ten temat rozpisywał. Ma to jednak kluczowe znaczenie dla zrozumienia dziejów najnowszych Polski.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Transformacje cywilizacji są co do swych głównych trendów poza ludzką kontrolą.
To jest właśnie kwintesencja Slupowej filozofii a więc poza ludzką kontrolą a ja powiem : "Nie sądzę" Bo kimże są kontrolerzy jak nie syjoniści lub
marksiści może diabły lub kosmici... Jest to stwierdzenie jak najbardziej fałszywe bo jeżeli by to zdanie przyjąć za prawdę to na tej podstawie można udowodnić , że: 2+2=6... To czysta herezja...To destylat twoich myśli...i rozumowania ...

Dodano po 15 minutach 40 sekundach:
Są one zdeterminowane przez środki wytwarzania i reprodukowania (włączam tu też biologiczne charakterystyki gatunku ludzkiego i ekosystemu, w którym on funkcjonuje) form cywilizacyjnych . Gdy te środki ulegają zmianie, to (i jest to tautologia) wraz z nimi zmienia się cała cywilizacja wraz z jej nadbudową kulturową. Nie mamy jednak wpływu na proces rozwoju technologicznego, na ekosystem, na kluczowe charakterystyki biologiczne. Zatem środki wytwarzania i reprodukowania się form cywilizacyjnych są (w znacznej mierze) poza naszą kontrolą. Możemy jednak przyjąć, że podlegają one pewnym (względnie ścisłym) regułom. Materializm historyczny jest właśnie tą tezą oraz jej twórczym rozwinięciem.
Wiesz co powiem tak jest to dla mnie pewien bełkot, który mało wnosi do rzeczywistego oglądu rzeczywistości, przypomina mi to:
Zrozumienie wzoru przedstawionego w publikacji "From Collatz Conjecture to Chaos and Hash Function"
Zacytuję tu słowa Chrystusa:

"Niech wasza mowa będzie tak – tak, nie – nie"

Dodano po 12 godzinach 37 sekundach:
powoływanie się na tajne dokumenty Lenina
No i zapodałem tajny list Lenina, który więcej mówi o nim samym niż wszystkie dzieła zebrane...

Może Slup udowodni, że list był plagiatem co?

Dodano po 7 sekundach:
powoływanie się na tajne dokumenty Lenina
No i zapodałem tajny list Lenina, który więcej mówi o nim samym niż wszystkie dzieła zebrane...

Może Slup udowodni, że list był plagiatem co?
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22153
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 16 lut 2023, o 08:44
Transformacje cywilizacji są co do swych głównych trendów poza ludzką kontrolą.
To jest właśnie kwintesencja Slupowej filozofii a więc poza ludzką kontrolą a ja powiem : "Nie sądzę" Bo kimże są kontrolerzy jak nie syjoniści lub
marksiści może diabły lub kosmici... Jest to stwierdzenie jak najbardziej fałszywe bo jeżeli by to zdanie przyjąć za prawdę to na tej podstawie można udowodnić , że: 2+2=6... To czysta herezja...To destylat twoich myśli...i rozumowania ...

Wiesz co? Ja to samo potrafię udowodnic z zupełnie innych przesłanek. Np Bóg jest jeden, ale w trzech osobach. Czyli `1=3` a stąd `2+2=6`. To czysta herezja...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak masz rację ale transcendencja różni się troszkę innymi prawami fizycznymi tam nawet fizyka kwantowa to za mało.
Pokażę Ci jedną różnicę pomiędzy tamtym a tym światem np. u nas w naszym świecie możesz wiele razy coś postanawiać, potem zmieniać i wracać od początku a w tamtym świecie każdy akt woli jest procesem jednorazowym więc np. mogłoby dla mnie być nie dobrze bo gdybym się tam pomylił w obliczeniach to nie mógłbym tego cofnąć....Np akt nieposłuszeństwa aniołów był jednorazowy a na ziemi możesz kilka razy mi wypowiadać posłuszeństwo pod warunkiem, że na końcu będziesz mi posłuszny to będzie ok...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22153
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Przecież bunt aniołów to żaden akt nieposłuszeństwa, tylko zwykły zawór bezpieczeństwa, żeby Bogu ten świat nie wykipiał od nadmiaru dobroci i miłości. Jego niezbędność jest zatem kompletnie uzasadniona taką a nie inną konstrukcją świata.
Np akt nieposłuszeństwa aniołów był jednorazowy a na ziemi możesz kilka razy mi wypowiadać posłuszeństwo pod warunkiem, że na końcu będziesz mi posłuszny to będzie ok...
Zbawiciel mój... Prawdziwy z Ciebie stworek z Tworek.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Zaczynają się na tym forum akty nienawiści
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22153
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 16 lut 2023, o 10:31 Zaczynają się na tym forum akty nienawiści
Nie arku, nie zaczynają się. Trwają od dłuższego czasu i łatwo je znależć w wielu Twoich postach. Nienawiść do wszystkich, którzy nie podzielają Twojego jedynie słusznego światopoglądu.

W porównaniu z tym, co wypisujesz diagnoza Slupa i moja uwaga o stworku to naprawdę pikuś.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Slup marksista powiedział, że mój żart był na poziomie ostatniej strony Faktu czyli Slup jak już zauważyłem nie identyfikuje się z szarą masą jest w kolektywie zarządzającym jak to już zauważył kilka wyżej postów kol... 3a174ad9764fefcb
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 16 lut 2023, o 12:16 Slup marksista powiedział, że mój żart był na poziomie ostatniej strony Faktu
Oceniłem Twoją zagadkę. Nic nie mówiłem na temat jej walorów humorystycznych.
arek1357 pisze: 16 lut 2023, o 12:16 czyli Slup jak już zauważyłem nie identyfikuje się z szarą masą jest w kolektywie zarządzającym
Niepoprawny wniosek. Poprawniej byłoby wywnioskować, że nie identyfikuję się z Tobą i to byłby wniosek słuszny.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5683
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 523 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To bardzo nieładnie z Twojej strony jesteś bardzo no nie powiem jaki...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34073
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5191 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Jeżeli chcecie wymieniać się osobistymi przytykami, to proszę przenieść się na PW.

JK
ODPOWIEDZ