Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22206
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 5 lut 2023, o 15:48
A tu troszkę o 1 maja, zresztą taka osoba jak Róża Luksemburg aż trudno sobie wyobrazić aby ta baba w takich falbanach, których podejrzewam, że rzadko ściągała żeby się umyć więc raczej się nie myła a te szmaty przeszkadzały jej w chodzeniu ,
Ty oczywiście wszystkich po sobie sądzisz...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie po sobie bo jestem wysportowany i czysty wyciskam na ławeczce 147 kg leżąc, w martwym ciągu mam 240 kg,...Uderzeniem powalę nie jednego...

Dobrze pływam... (bez koksów)//...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:- Zlikwidowanie całkowite własności prywatnej (Slup zostanie albo i nie ze szczoteczką do zębów i szarym mydłem)...
(Więc niech swój majątek odda np. mi to łatwiej mu będzie wejść w epokę szczęśliwości międzyludzkiej, będzie pierwszy na starcie)...
Marksiści zwykle odróżniają własność prywatną (którą zamierzają znieść) od osobistej (której nie zamierzają znieść); to znaczy ja i tak uważam to za fikołek intelektualny z ich strony, ale w każdym razie nie chcieliby Ci zabrać szczoteczki, ale na przykład zabrać mieszkanie własnościowe, w którym bywasz z rzadka i tylko wynajmujesz tam pokoje, czy działeczkę pod miastem (przecież mogłyby tam się mury piąć do góry, kiedy dłonie chętne są). Czemu jest to fikołek intelektualny? Choćby dlatego, że możesz posiadać na własność większe mieszkanie niż jakiś utylitarysta-centralny planista uznałby za potrzebne do godnego życia, a poza tym nawet to mieszkanie czy dom, w którym osobiście przebywasz (i nawet nikomu nic nie wynajmujesz), stanowi pewną inwestycję. Czy kogoś z biednej rodziny w Umgvulongvu byłoby stać na taką inwestycję? Nie, ergo nierównośc, ergo trzeba Ci zabrać, libku.
arek1357 pisze:A tu troszkę o 1 maja, zresztą taka osoba jak Róża Luksemburg aż trudno sobie wyobrazić aby ta baba w takich falbanach, których podejrzewam, że rzadko ściągała żeby się umyć więc raczej się nie myła a te szmaty przeszkadzały jej w chodzeniu , więc trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś taki rzucał bombami był sprawny i jeszcze umiał rzucić i uciec (do tego wynajmowano zawodowców, bandytów, itd...solidnie ich opłacając)...
Powtórz materiał z historii, Arku. Róża Luksemburg świetnie się umyła w berlińskim kanale. Takiej kąpieli zresztą życzę wszystkim na lewo od socjaldemokracji. Od razu będziecie jak nie z tego świata.
arek1357 pisze:Nie po sobie bo jestem wysportowany i czysty wyciskam na ławeczce 147 kg leżąc, w martwym ciągu mam 240 kg,...Uderzeniem powalę nie jednego...

Dobrze pływam... (bez koksów)//...
Gdy ja dołożę, wtedy nie daj Boże
Reanimacja nawet nie pomoże

A ja jestem niepokonany w dwudziestu ośmiu walkach, a pokonany w trzech jedynie walkach (która to była płyta i kogo dotyczyły te słowa?).

PS Tutaj na kompie mam adblocka, ale kiedyś przeglądałem forum przez starocie z androidem i oczom mym ukazała się reklama domów rozkoszy cielesnych lub dobra substytucyjnego (dokładnie nie pamiętam, ale z pewnością kontekst był erotyczny). Panie adminie, jak żyć?
Doktorzy habilitowani i profesorzy, którzy tu pisali posty o akademickich problemach, laureaci olimpiad itd. z pewnością są zadowoleni, że ich wkład intelektualny podbija wyświetlenia reklamom środków na potencję i serwisów oferujących szanse na coitus.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Premislav pisze: 5 lut 2023, o 21:44Gdy ja dołożę, wtedy nie daj Boże
Reanimacja nawet nie pomoże

A ja jestem niepokonany w dwudziestu ośmiu walkach, a pokonany w trzech jedynie walkach (która to była płyta i kogo dotyczyły te słowa?).
Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz!
Premislav pisze: 5 lut 2023, o 21:44PS Tutaj na kompie mam adblocka, ale kiedyś przeglądałem forum przez starocie z androidem i oczom mym ukazała się reklama domów rozkoszy cielesnych lub dobra substytucyjnego (dokładnie nie pamiętam, ale z pewnością kontekst był erotyczny). Panie adminie, jak żyć?
Też mam adblocka, ale jeśli chodzi o reklamy, które ukazują się przy jego braku, to chyba algorytm każdemu indywidualnie dobiera prezentowane treści na podstawie zdobytej wiedzy o użytkowniku (cookies itp.). Czyje były te starocie z androidem?

JK
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jan Kraszewski pisze: Czyje były te starocie z androidem?
Moje. Widać więc tutaj poważną wadę, gdyż moje pliki cookie nie mogły zasygnalizować nic bardziej różnopłciowego niż film z Margaret Rutherford i jej mężem w obsadzie (oparty zresztą na prozie Agathy Christie - BTW Rutherford uważam za świetną w roli panny Marple, a skoro była zbyt rozrywkowa i ponad miarę ekscentryczna w odczuciu samej Autorki, to znaczy, że mój powrót do jej prozy nie należałby do przyjemności), jakkolwiek ogólny zarys mógł się zgadzać.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 5 lut 2023, o 21:44 Marksiści zwykle odróżniają własność prywatną (którą zamierzają znieść) od osobistej (której nie zamierzają znieść)
Sprawa jest bardziej skomplikowana. "Zniesienie" nie jest tutaj używane w znaczeniu potocznym. Chodzi o Heglowską koncepcję zniesienia.
Hegel, Fenomenologia Ducha pisze: Zniesienie występuje tu w swej prawdziwej, podwójnej roli [...]: jest ono jednocześnie negowaniem i zachowywaniem
Za każdym razem, gdy Marks i Engels mówią o zniesieniu czegoś, to mają na myśli właśnie to Heglowskie rozumienie, co oczywiście wynika z faktu, że główną część swojej aparatury filozoficznej zawdzięczają Heglowi (tak jak ekonomiczną zawdzięczają klasycznym ekonomistom: Smith, Ricardo; a polityczną zawdzięczają francuskim socjalistom: Saint-Simon, Fourier).

Wpis Arka zawiera bardzo dużo błędów: od tych dotyczących faktów historycznych po bardziej subtelne jak np. te związane z kompletnym niezrozumieniem istoty heglizmu. Zresztą widać, że nie są to jego własne przemyślane pogądy tylko zapożyczenia z artykułów publikowanych na jakichś niepoważnych portalach.

Na koniec warto może dodać, że 10 milionów rosyjskich żołnierzy byłoby największą armią złożoną z alkoholików w historii ludzkości. W ogóle Arku tak bardzo lękasz się rosyjskiej potęgi, a to przecież kraj prostytutek, aborcji, surogacji, pijaków i zerdzewiałego poradzieckiego sprzętu wojskowego. Rosjanie zajęli część terytorium Ukrainy tylko dlatego, że Zelensky nie wierzył Amerykanom, że Rosjanie są tak głupi i napadną na Ukrainę, więc nie przygotowywał się do wojny. Putin padł ofiarą własnej propagandy i uwierzył, że jego wojska w trzy dni (góra tydzień) zajmą Kijów, potem umocuje tam przychylną sobie władzę i zainstaluje bazy wojskowe przy południowo-wschodniej granicy znienawidzonej przez siebie Polski, żeby wywierać na nią naciski.
Poza tym każdy Polak powinien wspierać Ukrainę w tej wojnie i to nie z miłości do Ukrainy tylko we własnym dobrze pojętym interesie. Nie chcemy garnizonów rosyjskich żołdaków przy naszej granicy, nie chcemy destabilizacji naszego państwa i wysyłania imigrantów z bliskiego wschodu na naszą granicę. Nie chcemy utraty suwerenności, dlatego (z braku lepszego wyboru) popieramy partię narodowo-bolszewicką, Andrzeja Dudę i jego prezydenturę.

Pytania. Kto jesienią 2021 wysyłał imigrantów na granicę naszego kraju, by ją próbowali nielegalnie sforsować? Czyje linie lotnicze ich przywoziły do Mińska i Moskwy? Komu Polska płaciła więcej za gaz np. w stosunku do cen, jakie płaciły Niemcy? Kto domagał się w latach 90-tych dróg eksterytorialnych przez suwalszczyznę do obwodu kalinigradzkiego? Kto ostatnio (przed wojną z Ukrainą) żądał od Amerykanów (ponad naszymi głowamu), żeby NATO wróciło do swoich granic z połowy lat 90-tych (przy czym możemy dyskutować na temat wyjścia z NATO, chociaż w tym momencie byłoby to szaleństwem, ale to wyjście musi być naszą decyzją, a nie wynikać z ultimatum postawionego przez Moskwę)? Kto uznaje Europę Środkowo-Wschodnią za swą strefę wpływów i bredzi o zasadach "geografii sakralnej"? Kto uważa upadek ZSRR i jego bloku państw satelickich za największą tragedię geopolityczną XX wieku?
odpowiedź:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To wszystko prawda tylko czemu Putin ropę i gaz sprzedaje arabom i żydom sam nie wiem komu a my tę ropę i gaz kupujemy za 2x drożej i dalej od Putina mój wujek mi to mówił...

Dodano po 45 minutach 43 sekundach:
Marksiści zwykle odróżniają własność prywatną (którą zamierzają znieść) od osobistej (której nie zamierzają znieść);
Tak marksiści odróżniają Lenin też odróżniał w ramach Nepu dali chłopom ziemię żeby potem ją zabrać pod pozorem tworzenie kibuców (przepraszam kołchozów), czyli nastąpiła grabież to normalne a czy grabież w sensie heglowskim czy innym to nie ma znaczenia. Jak ja Ci zabiorę 100000 zł i powiem, że to po heglowsku to nie wiem czy zauważysz różnicę i powiesz: " A to jak po heglowsku to ok" czy zaczniesz poważnie podchodzić do tej kradzieży i zechcesz odzyskać kwotę...

Muszę powiedzieć, że przejście do społeczeństwa marksistowskiego oznacza tak jak już to mówiłem wyzbycia się tzn. (grabieży, której dokonuje państwo) posiadanych dóbr to jeden z najważniejszych celów państwa komunistycznego czy tam marksistowskiego. Premislav mówił, że komuniści rozróżniają własność prywatną od własności osobistej ale tu granice można różnie umieścić (Pol Pot nie zostawił obywatelom ani szczoteczki do zębów) dlatego uważam, że zrealizował w 100% proces wielkiego skoku w kierunku marksizmu i komunizmu...

Ale chodzi mi o jeszcze jedną rzecz w społeczeństwach nazwijmy to wysoce marksistowskich gdzie komunizm zadomowi się bardzo mocno , zauważymy
nie tylko brak własności prywatnej na rzecz społecznej, obywatelskiej, itd... ale jeszcze jedną ciekawą rzecz a mianowicie zmienia się symbol władzy a właściwie władza jako taka zmienia swe oblicze.
O co mi biega, otóż w ustroju który dopiero zaczyna rozwijać się komunizm np. Rosja leninowska, potem stalinowska, w Chinach słynny Mao, Kuba - Castro, itd... w każdej tej siermiężniej komunie jest umiłowany przywódca, któremu się bije brawo, buduje pomniki, i się go kocha jak Boga, ...
Jak komuna się umacnia, zaczyna dominować marksizm społeczny "umiłowany przywódca" zaczyna zamieniać się w bardziej bezosobowy kolektyw
(najpierw wielki brat, potem kolektyw). Po prostu szefostwo staje się coraz bardziej niewidoczne i jeden przywódca zostaje zastąpiony jakimś ciałem, kolektywem, Radą, itd... Ciało to na przestrzeni dziejów staje się coraz mniej osobowe. Uważam, że to bardzo ciekawe zjawisko...
Widać to po unii europejskiej gdzie tak naprawdę trzon decyzyjny jest w dla nas bardzo rozmytej chmurze... Nie mówię tu o przewodniczących takich jak np. Tusk (przwodniczący rady europejskiej) gdzie figurował jako pacynka i o żadnej decyzyjności mowy nie było...
Więc to ciało struktura ta cała unia ma jak najbardziej ugruntowane cechy marksizmu społecznego, gdzie ciało decyzyjne jest już mocno ukryte...
Odwołam się jeszcze do mojego ulubionego komunisty Pol Pota, który raczej nie był umiłowanym przywódcą bo się nie uzewnętrzniał, tylko rządy prowadziła jakaś kolegiata za parawanem nie występował jako umiłowany przywódca...
Zamknięto szkoły, szpitale i fabryki, zlikwidowano banki i pieniądz, zdelegalizowano religię, zlikwidowano własność prywatną, zaś ludność miast wyrzucono siłą na tereny wiejskie do tzw. kolektywnych gospodarstw rolnych
To był szczyt możliwości marksizmu heglizmu i komunizmu nie wiem jak można to dobrze nazwać, żaden kraj do tej pory tak daleko nie zaszedł,
Korea Północna była i jest daleko w tyle... Wielkie piwo dla każdego kto da lepszy przykład państwa, które zaszło dalej...

Oczywiście współczesny marksizm społeczny jest na dobrej drodze do prześcignięcia mistrza tj. Pol Pota...

Rządy usuwają się w cień państw nie będzie, pieniądza ani własności prywatnej też nie Nowy wspaniały świat Huxleya gdzie już nie ma umiłowanych przywódców jest tylko technokracja i prymitywne rozrywki...

Dlatego właśnie zainteresowała mnie ewolucja umiłowanego przywódcy w bezcielesny kolegiat lub wielką radę zanikający w nowej rzeczywistości...

To według mnie jest słuszne bo umiłowany przywódca raczej kojarzy się z macho (taki Maczeta który zabija) a to może być niebezpieczne,
Nowe społeczeństwo powinno być androgeniczne, a-płciowe, efemeryczne, areligijne...

Dawniej mówiono: Pan, Pani potem już tylko towarzyszu, towarzyszko (lecz jeszcze był podział na płcie) a w społeczeństwie amorficznym czyli marksistowskim będzie tylko jedno określenie (w Kampuczy tak właśnie było)...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 6 lut 2023, o 19:50 To wszystko prawda tylko czemu Putin ropę i gaz sprzedaje arabom i żydom sam nie wiem komu a my tę ropę i gaz kupujemy za 2x drożej i dalej od Putina mój wujek mi to mówił...
Baryłka ropy ural (czyli rosyjskiej ropy) przed wojną kosztowała 90 dolarów. Teraz kosztuje trochę ponad 50 dolarów. Z tą ropą to Putinowi wyszło dosyć kiepsko. Indie i Chiny kupują ropę od Rosji, transport tankowcami z Rosji do Azji jest kosztowny, a Hindusi i Chińczycy to nie idioci, więc cena jest poniżej maksymalnej, którą ustaliło G7 w ramach sankcji. Twój wujek opowiada Ci banialuki. To częsta przypadłość wujków w tym kraju. Tutaj masz link.
arek1357 pisze: 6 lut 2023, o 19:50 Więc to ciało struktura ta cała unia ma jak najbardziej ugruntowane cechy marksizmu społecznego, gdzie ciało decyzyjne jest już mocno ukryte...
W Unii nie ma żadnych realnych ciał decyzyjnych – są instytucje wykonawcze, doradcze, biurokracja. Np. parlament europejski może ogłaszać rozmaite rezolucje, w których może stanowczo potępiać lub apelować. Jednak dla nikogo nie są one wiążące. Faktyczne decyzje w kluczowych sprawach podejmują państwa członkowskie. Przy czym każde państwo członkowskie ma taki wpływ na ostateczną decyzję, jak silną ma gospodarkę i ile pieniędzy wkłada do wspólnego budżetu. Stąd o wielu sprawach decydują Niemcy i Francja, a miażdżącą większość uzyskują wtedy, gdy dołączą do nich kraje beneluksu. Każda w miarę rozgarnięta osoba widzi, że nic tutaj nie jest ukryte. Jak idziesz ze znajomymi na wódkę, to o tym, jaką wódkę kupicie, też decydują ci, którzy włożyli na ten cel najwięcej pieniędzy. Przy okazji widać też, że nie ma to nic wspólnego z marksizmem.

Moja była nauczycielka od rosyjskiego też uważa, że w UE są jakieś ukryte ciała decyzyjne – pleban na kolędzie jej to powiedział, gdy częstowała go spirytusem z pigwą.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Moja była nauczycielka od rosyjskiego też uważa, że w UE są jakieś ukryte ciała decyzyjne
Też się z tym zgadzam każde ciało ma głowę...

Dodano po 2 godzinach 46 minutach 58 sekundach:
Skoro twierdzisz, że unia nie ma w sobie procesora czyli mózgu jest inną częścią ciała, której tu nie wymienię, a o którą chodzi to na pewno się domyślisz...

Przywództwo radzieckie bądź co bądź miało procesor, chińskie i koreańskie też, nie wspomnę o kubańskim...

Zresztą z tego co napisałeś można wywnioskować, że decydującą siłę głosu ma lewactwo czyli marksizm społeczny czyli największy odpad, bo słuchając niektórych wypowiedzi unijnych można stwierdzić, że Lenin i Stalin byli szowinistycznymi prawicowcami...
Więc to ma wiele z marksizmem ale społecznym, co mnie nie dziwi zachód zawsze popierał marksizm czy to wschodni czy zachodni...
Stąd o wielu sprawach decydują Niemcy i Francja
A dokładnie najbardziej chore jednostki, globaliści i lewacy...


Unia i marksizm społeczny promują coś takiego też:

Kod: Zaznacz cały

www.o2.pl/kobieta/kiedys-byla-prezeska-banku-obecnie-upodabnia-sie-do-smoka-6863611770088096a
Na początku zachęcało się aby dziewczynki przebierały się za chłopców i odwrotnie, ale czy nie można pójść dalej jest zachęta (tak jak piszesz ze strony bogatszych państw) ja bym troszkę inaczej napisał...(zdaje się, że Ty też ubierasz sukienki więc dobra droga do czegoś takiego:):...

Ciekawiło mnie co Lenin zrobiłby z takim śmieciem, ale szybko sobie odpowiedziałem - zutylizował...(jako praktyk przeznaczyłby na nawóz)...

To też swego rodzaju wykwit marksizmu społecznego...

(Czy aby patrząc na to nie można stać się np. bolszewikiem ależ jasne, że tak...)

Dodano po 10 minutach 13 sekundach:
Teraz już wiadomo kto zajmuje się naszymi finansami...i co mają w głowie...

Dodano po 2 godzinach 27 minutach 6 sekundach:
A tu następna mądrość unii jakby to Slup powiedział decyzyjność Niemców i Francuzów, każą żreć owady, jak nas w ciula robią:

Kod: Zaznacz cały

zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/swiat/news-unia-europejska-zatwierdzila-do-sprzedazy-dwa-nowe-jadalne-i,nId,6582871
A to dopiero początek...

O tym mówił jeden ksiądz na kolędzie 10 lat temu wszyscy się śmiali, że klecha plecie trzy po trzy...

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Na pierwszym zdjęciu widać dobrze jakiegoś psychika...

Dodano po 8 minutach 22 sekundach:
Wszystkie te przykłady aprobuje i wspiera unia...

Dodano po 6 godzinach 36 sekundach:
Co do tego dziwoląga bo mówię że unia popiera jak najbardziej jest to prawdziwe bo unia popiera lgtb a tam wystarczy bądź jaką literkę dopisać i też będzie poparcie np. g jak g...
Ukryta treść:    
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

arek1357 pisze: 7 lut 2023, o 22:25 A tu następna mądrość unii jakby to Slup powiedział decyzyjność Niemców i Francuzów, każą żreć owady, jak nas w ciula robią:

Kod: Zaznacz cały

zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/swiat/news-unia-europejska-zatwierdzila-do-sprzedazy-dwa-nowe-jadalne-i,nId,6582871
A to dopiero początek...
Arku, świetnie Cię rozumiem. Przecież już św. Paweł w II liście do Koryntian pisze wprost, że prawdziwy chrześcijanin powinien przynajmniej raz w tygodniu jeść schabowego, a na miesiąc wp...ć jakieś 10 kg mięcha. I że spożywanie owadów jest niemiłe Panu, po prostu wymysł Szatana.
I nie po to wybraliśmy Jezusa na Króla Polski a Jego Matkę na Królową, by jeść jakieś robale.
To z tym rzekomym kryzysem klimatycznym to kłamstwo satanistów i innych takich, wiadomo.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak może niekoniecznie ma się obżerać katolik, ale zauważ coś co ja zauważyłem a inni nie, plasuje mi się to i układa wszystko jak zależność rekurencyjna, których tu setki ułożyłem a mam teraz następną a mianowicie:

Kto jest władcą much i wszelkiego robactwa powietrznego? Podpowiem Belzebub> Chyba nic więcej nie muszę tłumaczyć,
a kto decyduje o żarciu much ? Jego wysłannicy unijni ... no i wyszła prawda....
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

W Starym Testamencie są dowody, że starożytni Izraelici spożywali niektóre gatunki owadów.
Księga Kapłańska pisze: 20 Wszelkie latające czworonożne owady będą dla was obrzydliwością. 21 Ale będziecie jeść spośród czworonożnych latających owadów tylko te, których [tylne] kończyny wystają ponad nogami [przednimi], aby [mogły] skakać na nich po ziemi. 22 Następujące spośród nich możecie jeść: wszelkie gatunki szarańczy, wszelkie gatunki soleam, wszelkie gatunki chargol i wszelkie gatunki chagab. 23 Wszystkie inne gatunki latających owadów czworonożnych będą dla was obrzydliwością.
W czasach Jezusa na terenie Palestyny spożywano jako przekąskę niektóre gatunki szarańczy, co zresztą jest zgodne z powyższym fragmentem Pisma Świętego. Bardzo możliwe, że jadł ją również Chrystus i apostołowie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak ale zauważ wyraźne rozróżnienie co można chlać a co nie, na tym polega diabelski trick, że diabeł zawsze podpowie to co jest niby podobne a nie jest to samo, szatańskie zwodzenie to niekoniecznie opozycja do wszystkiego co mówił Bóg la drobne kroczki, które na początku bardzo niewiele zaburzają boski plan, aby po jakimś czasie nabrać siłę tsunami i zniszczyć wszystko (szatan to tylko boża małpa)...(unijni sataniści przemycą na pewno takie owady, które nie są miłe Panu lecz Belzebubowi)...(Na tym samym półmisku żreć będziecie owady Pana i Biesa)...

Nawet symbol satanistów odwrócony krzyż to wciąż ten sam krzyż tylko odwrócony niby niewiele, komunizm to tak naprawdę ustrój podobny jak ten co będzie w boskim Jeruzalem tylko nie ma w nim Boga, przykładów mogę mnożyć, ale mam ten dar widzenia zależności tam gdzie inni ich nie widzą...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Przecież możesz wybierać owady do spożycia. Pracuję w spółce skarbu państwa i na stołówce dyrektorskiej mamy do dyspozycji cielęcinę, jagnięcinę, polędwiczkę wieprzową lub ryby: jesiotra, szczupaka. Są też dania wegańskie. Codziennie wybieram to, na co mam ochotę. Ty też będziesz mógł (zgodnie ze Starym Testamentem) jeść świerszcze zamiast innych owadów.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To ja się zapiszę na tę Twoją stołówkę do cielęciny i jagnięciny co bardzo cenię postawisz zmrożona wyborową lub finlandię...
ODPOWIEDZ