Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

PO to partia, której celem (nieuświadomionym – przynajmniej w przypadku części członków i zwolenników tej partii) jest podporządkowanie ekonomiczne i polityczne Polski interesom bogatych państw zachodniej Europy (głównie Niemiec). T
Święta prawda

Dodano po 54 minutach 45 sekundach:
Czy Duch Święty się pomylił podczas ostatniego konklawe?
Duch Święty się nie myli jednak nie jest odpowiedzialny za bzdury i wszystkie podejmowane decyzje przez papieża np. mówienie ,że Biden opowiadający się za aborcją jest dobrym katolikiem, lub za kościołem synodalnym...

Wszak napisane jest, że wszelka władza pochodzi z góry a ta co pochodzi z dołu złą władzą jest...

Jeżeli społeczeństwo w większości jest głupie jak słusznie zauważyłeś to funkcja falowa głupoty rozrastająca się na świecie ma wpływ również na stan umysłowy rządzących a nawet papieży, papież w końcu nie zstąpił z nieba tylko z ziemi, i jeżeli tezy wypowiadane przez obecnego stoją w sprzeczności z tezami wypowiadanymi np przez Piusa X to ja komu mam wierzyć? Raczej nie ma dwóch prawd a Ty chcesz mnie przekonać, że prawda ulega zmianom w procesie zmian społecznych i jest dostosowywana do zmieniających się norm i paradygmatów...
Kościół jest mecenasem prawd uniwersalnych których jest strażnikiem odkrywając je w procesie historycznym i uzupełniając o coraz nowe odkrycia w postaci ewolucyjnej stojącej na gruncie niesprzecznym z tymi co już istniały... Ponieważ to jest spójny gmach zachowujący proporcje który się tylko czasami uzupełnia o nowe elementy, które się komponują z całością!!!...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 2 lis 2021, o 12:19 za bzdury i wszystkie podejmowane decyzje przez papieża np. mówienie ,że Biden opowiadający się za aborcją jest dobrym katolikiem
Nie chcę bronić Bidena. Według mnie jest jednak różnica między opowiadaniem się za aborcją, a opowiadaniem się za legalizacją aborcji w pewnych ściśle określonych sytuacjach. Uważasz, że każde działanie, które jest niemoralne, powinno być zagrożone sankcją prawną?
arek1357 pisze: 2 lis 2021, o 12:19 Jeżeli społeczeństwo w większości jest głupie jak słusznie zauważyłeś to funkcja falowa głupoty rozrastająca się na świecie ma wpływ również na stan umysłowy rządzących a nawet papieży, papież w końcu nie zstąpił z nieba tylko z ziemi, i jeżeli tezy wypowiadane przez obecnego stoją w sprzeczności z tezami wypowiadanymi np przez Piusa X to ja komu mam wierzyć? Raczej nie ma dwóch prawd a Ty chcesz mnie przekonać, że prawda ulega zmianom w procesie zmian społecznych i jest dostosowywana do zmieniających się norm i paradygmatów...
Rozumiem. Do niczego nie chcę Cię przekonywać. Nie chcę też Twoich pieniędzy – moje mi wystarczą i nie jestem złodziejem.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ustrój komunistyczny pozbawia obywateli własności materialnych i pieniędzy cieszę się że nie nastajesz na moje pieniądze i dobra materialne może więc nawet nie jesteś prawdziwym komunistą...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Nigdy nie twierdziłem, że jestem komunistą, a w każdym razie nie w tym sensie, że chcę zniesienia własności prywatnej.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Cieszy mnie to jednak marksizm konsekwentnie prowadzi do zniesienia własności prywatnej, wiadomo, że w czasach Marksa było to niewykonalne ale miał być to proces falowy, pierwsza fala rewolucji miała znieść przynajmniej w części własność prywatną...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ale po co mam wstępować do PiSu Slupie? Przecież ja jestem za aborcją, wolnością, wolnymi mediami, niedobijaniem małych przedsiębiorstw. Co ja miałabym tam robić i po co? xd
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Zwróć uwagę, że to miał być efekt działania sił historycznych, które w opinii Marksa są analogiczne do siły grawitacji w teorii Newtona. Według teorii wyłożonej w "Kapitale" akumulacja jest procesem, który niszczy swą własną podstawę, a z drugiej strony jest ona istotą i rdzeniem systemu kapitalistycznego. Tzn. gdy ustaje akumulacja, jest to równoważne z końcem kapitalizmu.
Pierwszym marksistą, który uznał, że nie ma żadnych sił historycznych, prowadzących nieuchronnie do zwycięstwa proletariatu, był Gramsci – cytowany przez naszego premiera.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 2 lis 2021, o 21:22
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Przecież ja jestem za aborcją, wolnością, wolnymi mediami
Jak chcesz zabijać a jesteś za wolnością a nie pozwalasz innym żyć?

Dziwne co ma wspólnego zabijanie z wolnością sprzeczność to są logiczne aberracje niepokonanej to jakieś meandry logiki ty nie powinnaś zdać logiki uważam bo głosisz sprzeczności...

Jaką ty masz definicję wolności znaczy to co tobie wolno innym nie tobie wolno żyć a innym zabraniasz abortując ich...

Wiesz Niepokonana pozwól że ja ciebie zabiję bo mam taki kaprys wolnościowy...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 2 lis 2021, o 20:59 Ale po co mam wstępować do PiSu Slupie? Przecież ja jestem za aborcją, wolnością, wolnymi mediami, niedobijaniem małych przedsiębiorstw. Co ja miałabym tam robić i po co? xd
1. PIS dobija małe przedsiębiorstwa? Skoro je dobija, to ktoś wcześniej musiał je solidnie pokiereszować. Rozumiem, że chodzi o wcześniejsze rządy.
2. Wiara w wolność mediów to gusła. Wolne media to propagandowy wymysł.
3. Są różne pojęcia wolności. W zależności od tego, które przyjmiesz, PIS będzie wolność ograniczał, rozszerzał lub jej nie naruszał. Musisz doprecyzować, co masz na myśli.
4. Przekonanie, że aborcja powinna być legalna, nie stoi w sprzeczności z członkostwem w PIS. Trzeba tylko pamiętać, że polityka to gra drużynowa i wkraczając do niej część swoich przekonań należy zachować dla siebie.

Co miałabyś tam robić? Oczywiście karierę polityczną.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Każdy dureń pisze, że jest za wolnością a nawet nie sprecyzuje czym jest ona dla niego...

Dla stada krów wolność to wtedy gdy urwą się z pastwiska i pobiegną do lasu lub na inne pastwisko lub w cudze pole... a dla większości społeczeństwa naszego jest akurat podobnie...

Dla mnie wolność jest wtedy gdy czuję że jestem w zgodzie z własnym sumieniem, wtedy odczuwam spokój a potem przychodzi błogi stan zwany wolnością duszy... Lecz dla trzody są to zbyt trudne pojęcia...

Ja nie muszę popierać zabijanie znaczy aborcję by czuć się wolny ani nie muszę robić sobie na tyłku tatuaże...
Przekonanie, że aborcja powinna być legalna, nie stoi w sprzeczności z członkostwem w PIS
To jest prawda...!!!

Ale lepiej jak się głośno mówi, że jest to złe, wolę używać słowo zabijanie...!!!

Choć do samego zabijania np. elementów wrogich, szkodników, ludzi złych, itd... nie mam nic a nawet bardzo popieram.

Zabić można na wojnie a nawet w walce wręcz kogoś równego sobie, wtedy nie nosi się miana tchórza, itd...

Lecz kopanie leżącego, bicie słabych i chorych a co dopiero nienarodzonych jest dla mnie szczytem tchórzostwa i barbarzyństwa jest to na szczycie psychopatii i sadyzmu...

Popieram wszelkie ustawki, walki wręcz pojedynki (nawet mordobicie na dyskotekach i zabawach wiejskich) jak kto lubi czemu nie byle przeciwnik mógł się bronić...

Slup masz już lepszego orła w awatarze ale i tak do niczego bo bez korony zamkniętej, ale rozumiem, że Ty popierasz władzę tę z dołu a nie z góry...
Wiem, że nie popierasz monarchii a jak już to konstytucyjną (jak dla mnie to prostytucyjną)...
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=iGqd720Ej8Q
- No i co teraz będzie? Tyle towaru poszło na marne na te śmieszne maseczki! Teraz cały przemysł maseczkowy upadnie! Będzie katastrofa!

Aby przemysł maseczkowy nie upadł proponuję szyć Łomatki wg patentu niezwykłego wynalazcy Bronisława Józefa Opałki. Proszę posłuchać:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=Ky2KjK14qEs#t=4m50s


Najważniejsze, że nareszcie można swobodnie oddychać! ;-)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Konfederaci: aborcja jest zła, bo zabójstwo jest złe i jak ktoś chce aborcji, to na dożywocie z nim.
Również Konfederaci: powystrzelać, zamordować tych ludzi na granicy z Białorusią.

Mam tylko nadzieję, że w kolejnej edycji DSM zaliczą bycie takim Konfederatem do zaburzeń.

Ale po co mam iść do polityki? Ja mam swoje zasady Slup. Mogłabym iść do partii, która próbowała by robić dobrze dla naszego kraju, a nie niszczyła go. Owszem, możemy się nie zgadzać w pewnych sprawach, ale moja partia musiała by się kierować przede wszystkim interesem i dobrem Polaków. Myślisz, że ja się nadaję do politykowania?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

aborcja jest zła, bo zabójstwo jest złe
A czym innym jest aborcja?

Z logiki jedynka Niepokonana p. Kraszewski cię zmiażdży na zajęciach...

A mi wydaje się, że twoja rodzina była przeciwko aborcji - dowód żyjesz...

Jakbym wpychał się do twego mieszkania na siłę to byś była zadowolona?

Weź może kilku uchodźców to swojego domu i zamieszkaj z nimi...

Już dawno do tych K. J. powinni strzelać jak przechodzą przez granicę...

Dodano po 8 minutach 11 sekundach:
Twoje wypowiedzi są żałosne, brakuje w nich logiki nic nie trzyma się całości...

[ciach]
Ostatnio zmieniony 5 lis 2021, o 12:02 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Obrażanie innych userów. Następny razem - warn.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 5 lis 2021, o 09:35 Już dawno do tych K. J. powinni strzelać jak przechodzą przez granicę...
Nie potrafię rozwinąć, więc może źle rozumiem powyższą wypowiedź. Jeśli jednak uważasz, że należy strzelać do imigrantów, to chciałbym Cię zapytać, w jaki sposób godzisz to z nauką chrześcijańską? Czy uważasz, że ewangeliczny Chrystus też popierałby strzelanie do migrantów na polskiej granicy? Przy czym od razu zaznaczam, że pytam, bo jestem szczerze ciekaw Twojej opinii. Nie chodzi mi o to, żeby wskazywać na potencjalne sprzeczności w Twoim światopoglądzie.
Niepokonana pisze: 4 lis 2021, o 23:24 Ale po co mam iść do polityki? Ja mam swoje zasady Slup. Mogłabym iść do partii, która próbowała by robić dobrze dla naszego kraju, a nie niszczyła go. Owszem, możemy się nie zgadzać w pewnych sprawach, ale moja partia musiała by się kierować przede wszystkim interesem i dobrem Polaków. Myślisz, że ja się nadaję do politykowania?
Rozumiem, że masz zasady. Ale dlaczego uważasz, że PIS nie działa dla dobra kraju? W tym roku realny wzrost gospodarczy (po uwzględnieniu inflacji) wyniesie niemal 5%; rząd PIS ograniczył ubóstwo w niespotykanym dotychczas zakresie; zniesiono podatek dochodowy dla osób do 26 roku życia; obnażono niski poziom intelektualny i moralny establishmentu; unaoczniono fakt, że polityka europejska jest zdeterminowana przez interesy poszczególnych państw; wielu Polaków zyskało poczucie podmiotowości. Oczywiście popełniono też rażące błędy. Np. stosowano brutalną nagonkę medialną przeciwko osobom LGBT przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku. Można mieć też zarzuty do działań NBP lub nadmiernego rozdawnictwa środków budżetowych (które można było częściowo przeznaczyć na istotne inwestycje związane z transformacją energetyczną). Wreszcie rząd PIS obniżył wiek emerytalny, co było karygodnym błędem. Jednak wypadkową lat 2015-2021 oceniam dodatnio.
Myślę, że masz zbyt wygórowane oczekiwania wobec polityki. Twoja postawa nie jest realistyczna.
ODPOWIEDZ