OMG 2009/2010 a

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Trzecie tak jak pierwsze jest na 5 sekund xP
Reszta (poza stereo) jest na minuta - 3 minuty. Trzymam formę
Mruczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1114
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 157 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Mruczek »

Uff... Mam dwa (pierwsze i trzecie). Na razie proste.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Dumel »

kaszubki pisze:Trzecie tak jak pierwsze jest na 5 sekund xP
Reszta (poza stereo) jest na minuta - 3 minuty. Trzymam formę
Ty może weź się w tym roku za OMa bo nawet jak zrobisz miliard zadań każde w 5 sekund to za dużo już się nie nauczysz na OMG
Awatar użytkownika
silicium2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 9 lip 2009, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 114 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: silicium2002 »

Dobra zrobiłem wszystkie 7 ^^. Szczerze mówiąc duuuużo prostsze niż w zeszłym roku, A niektóre ... Hmm rzeczywiście trochę brakuje zadania czy istnieje... Ale ja też ich nie lubiłem. W zeszłym roku zawaliłem je na II i III etapie. Eh tylko szkoda że to już ostatni raz kiedy mogę brać udział w OMG. Cóż będę próbował sił w OMie
kaszubki napisał(a):
Trzecie tak jak pierwsze jest na 5 sekund xP
Reszta (poza stereo) jest na minuta - 3 minuty. Trzymam formę
Ty może weź się w tym roku za OMa bo nawet jak zrobisz miliard zadań każde w 5 sekund to za dużo już się nie nauczysz na OMG
Kaszubki ma rację 1. 3 całkiem banalne... i ostatnie też z resztą.
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Ja biorę się za OMa w tym roku
Już stereo roztrzaskane Jutro przepiszę na czysto.
Awatar użytkownika
silicium2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 9 lip 2009, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 114 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: silicium2002 »

kaszubki pisze:Ja biorę się za OMa w tym roku
Już stereo roztrzaskane Jutro przepiszę na czysto.
Stereo - daj spokój nienawidzę tej dziedziny matmy, ale to było tak banalne że aż się wierzyć nie chciało...
A na czysto przepisze kiedy indziej, bo jutro mi się nie chce... Chociaż moje rozwiązania są wybitnie krótkie

Kaszubki to widzę że nie jestem sam wśród gimnazjalistów z pomysłem zawojowania OMa
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Nie jesteś sam. Ja idę dopiero do 2 gim, ale postaram się już w tym roku osiągnąć finał OMa.
Ja mam tylko stereo długie - "armata na muchę", ale inaczej nie mogę. Pomyślę nad krótszym. Chyba nikt nie lubi stereo. Nie wiem, czy w tym roku zadania są łatwiejsze, ale całkiem możliwe.
Awatar użytkownika
silicium2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 9 lip 2009, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 114 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: silicium2002 »

kaszubki pisze:Nie jesteś sam. Ja idę dopiero do 2 gim, ale postaram się już w tym roku osiągnąć finał OMa.
Ja mam tylko stereo długie - "armata na muchę", ale inaczej nie mogę. Pomyślę nad krótszym. Chyba nikt nie lubi stereo. Nie wiem, czy w tym roku zadania są łatwiejsze, ale całkiem możliwe.
Eh ja idę już do trzeciej, a w zeszłym roku jakoś nie wpadłem na to żeby startować w OMie, a to co zrobiłem na finale OMG z stereo, to była dopiero armata na muchę, już nie mówiąc o tym że odpowiedź też była zła...

A nad tegorocznym stereo pomyśl da się je naprawdę łatwo zrobić ) Cóż kaszubki to pozostaje nam tylko czekać na pierwszy etap OMa i prześcignąć starych wyjadaczy (póki co robię zadania z lat poprzednich)
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Ja też robię zadanka z poprzednich OMów. W tym roku liczę tylko na finał i Zwardoń, nie na laureata.
Awatar użytkownika
silicium2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 9 lip 2009, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 114 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: silicium2002 »

Cóż ja też znam swoje możliwości. Ale tak jeżeli nie będę popełniał głupich błędów typu 8 razy 2 = 15 (co niestety za często mi się zdarza) to sądzę że przy zadaniach które spasują (oby) jestem w stanie dojść do finału. No ale poczekamy zobaczymy... Póki co muszę poćwiczyć nierówności. Bo z kombinatoryką i geomatrią jakoś pójdzie, ale nierówności... (ale są w moim zasięgu...). Cóż póki co życzę powodzenia wszystkim OM(G)owiczom i żegnam gdyż wybieram się jutro w góry i wstaje o 5
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Dumel »

hehe no to powodzenia
obyście się tylko nie zniechęcili jak być może pierwszy etap z początku nie będzie za dobrze Wam szedł. Zeszłoroczny jaki prościutki był a pamiętam że Swistak ponad dwa tygodnie męczył sie zanim zrobił swoje pierwsze zadanie a tu potem fiku miku i finał

a powiedzcie mi czy te zadania na 5 sekund nie są czasem łatwiejsze od zwykłch zadań na poziomie klasówki w gimnazjum?
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Dzięki za radę
Trzecie wygląda na jakieś "zadanie na 6" w 2 lub 3 klasie, ale niektóre dzieci w gimnazjum nie wiedzą, co to są liczby pierwsze, więc pierwsze odpada. Teraz weszła reforma, to będzie pogrom... Dobrze, że jestem w klasie matematycznej, to mamy inny program.
Mruczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1114
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 157 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Mruczek »

Na stronie OMG są już oficjalne informacje o olimpiadzie i zadania.
Awatar użytkownika
silicium2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 9 lip 2009, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 114 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: silicium2002 »

Dumel pisze:hehe no to powodzenia
obyście się tylko nie zniechęcili jak być może pierwszy etap z początku nie będzie za dobrze Wam szedł. Zeszłoroczny jaki prościutki był a pamiętam że Swistak ponad dwa tygodnie męczył sie zanim zrobił swoje pierwsze zadanie a tu potem fiku miku i finał

a powiedzcie mi czy te zadania na 5 sekund nie są czasem łatwiejsze od zwykłch zadań na poziomie klasówki w gimnazjum?
Tak dzięki za radę Tak trzecie poziomem akurat na klasówkę i to nawet nie na 6. 3 i ostatnie to już takie dodatkowe z gwiazdką ale do zrobienia dla przeciętnego piątkowego ucznia...
kaszubki pisze:Dzięki za radę
Trzecie wygląda na jakieś "zadanie na 6" w 2 lub 3 klasie, ale niektóre dzieci w gimnazjum nie wiedzą, co to są liczby pierwsze, więc pierwsze odpada. Teraz weszła reforma, to będzie pogrom... Dobrze, że jestem w klasie matematycznej, to mamy inny program.
Hmm ja też w klasie matematycznej, ale o ile mi wiadomo liczby pierwsze są w programie gimnazjum.
patry93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1251
Rejestracja: 30 sty 2007, o 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koziegłówki/Wrocław
Podziękował: 352 razy
Pomógł: 33 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: patry93 »

Tak dzięki za radę Tak trzecie poziomem akurat na klasówkę i to nawet nie na 6. 3 i ostatnie to już takie dodatkowe z gwiazdką ale do zrobienia dla przeciętnego piątkowego ucznia...
Chyba inaczej rozumiesz "przeciętnego piątkowego ucznia" - przynajmniej w gimnazjum do którego chodziłem zadanie typu 3. nie miałoby prawa się pojawić na sprawdzianie (chyba, że na sześć szóstek, a nie jedną...). Chodzicie do większych szkół, to i poziom pewnie macie wyższy, ale w małych zadania na szóstki to zazwyczaj więcej liczenia - nic ponadto.

Btw. nieźle ciśniecie :O Ja mam 1,2,3,5. 7 chyba w moim zasięgu, a reszta masakra o_O
ODPOWIEDZ