Zakup akcji i zysk w czasie
: 2 kwie 2009, o 19:25
No więc muszę poprosić o potwierdzenie moich obliczeń^^ Bo to zadanko z konkursu przedsiębiorczości, więc nie podejrzewam błędu - a mi z obliczeń wychodzi coś zupełnie innego.
W październiku 2003 roku Magda kupiła 250 akcji firmy „LPP”, producenta
odzieży marki „Reserved”. Cena 1 akcji wynosiła wówczas 124 zł, a do marca
2007 roku wzrosła do 950,5 zł. Wówczas Magda postanowiła zrealizować zyski
i sprzedała swoje akcje. Biuro maklerskie pobiera od Magdy prowizję za każdą
dokonaną transakcję w wysokości 1,5% od jej wartości. Ile zarobiła Magda?
a. 201500 zł,
b. 203547 zł,
c. 204525 zł,
d. 203525 zł.
Rozwiązanie:
\(\displaystyle{ 124 * 250 = 31000}\)
Opłata dla maklera \(\displaystyle{ 31000 * 0,015=465}\)
\(\displaystyle{ 950,5 * 250 = 237625}\)
Opłata dla maklera \(\displaystyle{ 237625 * 0,015 = 3564,375}\)
Zysk \(\displaystyle{ 237625 - 31465 - 3564,375 = 202595,625 \approx 202596}\)
Błąd czy przeoczenie?
W październiku 2003 roku Magda kupiła 250 akcji firmy „LPP”, producenta
odzieży marki „Reserved”. Cena 1 akcji wynosiła wówczas 124 zł, a do marca
2007 roku wzrosła do 950,5 zł. Wówczas Magda postanowiła zrealizować zyski
i sprzedała swoje akcje. Biuro maklerskie pobiera od Magdy prowizję za każdą
dokonaną transakcję w wysokości 1,5% od jej wartości. Ile zarobiła Magda?
a. 201500 zł,
b. 203547 zł,
c. 204525 zł,
d. 203525 zł.
Rozwiązanie:
\(\displaystyle{ 124 * 250 = 31000}\)
Opłata dla maklera \(\displaystyle{ 31000 * 0,015=465}\)
\(\displaystyle{ 950,5 * 250 = 237625}\)
Opłata dla maklera \(\displaystyle{ 237625 * 0,015 = 3564,375}\)
Zysk \(\displaystyle{ 237625 - 31465 - 3564,375 = 202595,625 \approx 202596}\)
Błąd czy przeoczenie?