Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

loonatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 6 sty 2008, o 01:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieruszów
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 7 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: loonatic »

Ciekawe, jak jest skonstruowany ten aparat do oddzielania płytek krwi, że wszystkie elementy mające kontakt z krwią dawcy (której część przecież później wraca z powrotem) są jednorazowe...
Myślę, że na początek spróbuję oddać pełnowartościową krew, a jak już mi porobią te badania itd., to się dowiem, czy mógłbym oddawać płytki krwi...
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Dużo osób teraz idzie na studia do Wawy stąd mój apel , aby oddawać krew. Temat oddawania krwi ciągle jest aktualny. Mam nadzieję, że w pazdzierniku zobaczę więcej osób w centrum na Saskiej W razie pytan proszę pisać.
Pozdrawiam i apeluję o oddawanie krwi
kobolt1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 cze 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 2 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: kobolt1 »

szkoda troche że nie zobaczyłem tego tematu wcześniej (
nie wiem do tej pory oddałem krwi nie liczyłem tego tokładnie nigdy a teraz już za póżno bi książeczke dawcy mi zabrali po nie było już miejsca i dostawałem wpisy da okładce xD
tak myśle że 20 może 25 razy tam byłem,
dla każdego kto chciałby oddawać powiem że to nic strasznego widziałem jak ludzie niektórzy słabli ale to bardziej z nerwów
jedyne co widziałem nie ciekawego to gdy po oddaniu krwi już szłem jeść śniadanie otworzyła mi się rana z której pobierali krew, pochlapała się podłoga itd
dla osób z AB bo widziałem tu pare postów że niby taka krew mniej potrzebna kolega miodzio jako doświadczony zapomniał powiedzieć o bardzo ważnej rzeczy, AB można oddawać na osocze, zapominamy o tym że AB+ oddana na osocze możla lać do każdego bez wyjątku
zupełnie tak jak 0- na krew, więc krótko mówiąć nie ma podziału krew na bardziej potrzebną lub miej
jedyna niedogodność gdy oddajemy osocze to czas, zwykłe oddanie tra kilka minut a tu od 35min w góre

jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące długoterminowego oddawania służe radą-- 22 sie 2009, o 20:44 --
loonatic pisze:Ciekawe, jak jest skonstruowany ten aparat do oddzielania płytek krwi, że wszystkie elementy mające kontakt z krwią dawcy (której część przecież później wraca z powrotem) są jednorazowe...
Myślę, że na początek spróbuję oddać pełnowartościową krew, a jak już mi porobią te badania itd., to się dowiem, czy mógłbym oddawać płytki krwi...
chyba prawie każdy na początku oddaje krew pełną, potem ma dwie dodatkowe opcje w zależności od grupy krwi, osobo z 0 najlepiej nadają się na płytki a z AB na osocze
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Zdarzają się ludzie którzy od razu jadą płytki
Witam kolegę
A tych oczywistych faktów już nie chciałem wspominać
kobolt1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 cze 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 2 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: kobolt1 »

gdy ja zaczynałem nic nie było oczywiste
do tego te wszystkie mity dotyczące oddawania, to potrafi zniechęcić więc trzeba mówić o wszystkim nawet o oczywistościach
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

No to zobaczymy czy ktoś się zainteresuje naszym apelem Może kiedys calym forum się przejedziemy na Saską
kobolt1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 cze 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 2 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: kobolt1 »

heh raczej nie możliwe w moim wypadku,
do samej wawy mam chyba 280 kilosów
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

To gdzie kolega oddaje krew?
Proszę opowiedzieć. Chętnie posluchamy o innych miejscach, gdzie można w porządnych warunkach krew oddać.
kobolt1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 cze 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 2 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: kobolt1 »

olsztyn, tam jeżdże oddawać też daleko od domu ale najbliżej w moim pobliżu

budynek czysty, nakuwaczki miłe co więcej można powiedzieć..
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: Althorion »

Znajomego odrzucili z powodu zbyt wysokiej wady wzroku (w sumie się nie dziwię, osiem dioptrii ma). Jaka jest górna granica? I w ogóle czemu przejmują się wadami?
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Wadę wzroku?????? A jaki to ma sens? Mi wzroku na SASKIEJ nigdy nie sprawdzali i duzego (zadnego nawet ) znaczenia to nie ma. Więc ja bym w takie bajki nie wierzył.
silvaran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1300
Rejestracja: 6 sty 2009, o 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice/Warszawa
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 123 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: silvaran »

A ja mam pytanie co do odliczania krwi od podatku, rok temu oddałem trzy razy krew i nie odliczałem sobie, w tym roku dopiero raz oddałem i chciałem zapytać, czy mogę odliczyć sobie w tym roku w zeznaniu podatkowym wszystkie cztery oddania krwi czy tylko to jedno?

A o te kwitki, że oddałem krew to trzeba prosić odrazu po oddaniu czy moge zbiorczo na podstawie leg krwiodawcy?
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Rozliczasz się oczywiście za ubiegły rok, więc tylko liczą Ci się oddania z ubiegłego roku. To jedno sobie mozesz odliczyć w przyszłym roku.

Mozesz zbiorczo na podstawie legitymaci a mozesz zaraz po oddaniu. Jak wolisz.
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Troszke ozywie ten moj temat;]
Gdyby ktos dalej mial watpliwosc z oddaniem krwi to prosze pytac. chetnie odpowiem na wszystkie pytania.
I maly komunikat. Za miesiac(bo dopiero w piatek zlozylem wniosek-tak, tak trzeba skladac wniosek...) otrzymuje moja pierwsza odznake. Oddalem juz wiecej niz 8 litrow krwi, wiec jest calkiem niezle To trzymamy za Miodka kciuki by dotrwal do 18 litrow
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: Althorion »

Sprawdziłem wadę wzroku (niezbyt przyjemnie - mnie też odrzucili) i to jednak nie jest bujda - podobno przy dużej wadzie istnieje ryzyko, że zmiana ciśnienia w gałce ocznej spowoduje ślepotę (o ile dobrze zrozumiałem lekarkę). Cóż, mówi się trudno, a wzrok i tam mam zamiar sobie dać zoperować.
ODPOWIEDZ