Nauka programowania

sdfg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2005, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Nauka programowania

Post autor: sdfg »

eViLek pisze:No zgadzam się.. Lepiej zaczać jak już cośod C, a potem po pewnym czasie przesiąść się na C++,bo są w nim prawie wszystkie rzeczy z C a także nowe które potem łatwo się nauczyć.. a tak swoją drogą to przydałoby Ci się poznać inne różne zagadnienia np. struktury danych itp.. ale myśle, że chyba nie ma sie co spieszyć w pewnym momencie samo do Ciebie przyjdzie Dobrze by było jakbyśnauczył się programować pod Linuxem albo Unixem jakimś bo na studiach to zazwyczaj większość programów robi się pod Linuxem
moim zadaniem jednak lepiej uczyc sie od razu c++, zgadzam sie z Hetaczem,
sproboj jakiemus n00bowi wytlumaczyc uzywanie printf, a uzywanie strumienii, IMHO to drogie jest latwiejsze to nauczenie sie

@KonradK & gnicz: uczenie sie tylko z helpa, lub tylko ze zrodel jest nie za dobrym pomyslem, w jezykach proramowania sa specyficzne mechanizmy, o ktorych mozesz sie nawet nie dowiedziec czytajac czyjs src! Tak samo o roznych zachowaniach kompilatora sie nie dowiesz, a jest to dosc potrzebna weidza jesli chcesz sie zajac programowaniem na powaznie

pzdr
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

Nauka programowania

Post autor: dem »

eVilek nie zabardzo się moge z tobą zgodzić gdyz bardzo ciężko sie przesiąć z c na cpp , no chyba że jesteś tylko po podstawach c wtedy przejdziesz na cpp bez problemu ale jak juz chwile pisałeś w c jest naprawde problematyczne przejście na cpp. Wiem bo ja miałem taka sytuacje około 2 lata pisałem w c i nagle spodobał mi sie OpenGL który wiadomo bezpośrednio jest związany z cpp.

Także moim zdaniem zaczać od pascala nauczyć sie tam podstaw i myślenia programisty a poźniej zająć się już czymś konkretnym:)
Zielony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 11 wrz 2004, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Nauka programowania

Post autor: Zielony »

a ja się z eVilkiem zgodzę...

moja kolejność styczności z programowaniem:

algorytmy w schematach blokowych,
pascal,
pascal w delhpi,
C,
i teraz poznaje C++
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Nauka programowania

Post autor: Gambit »

dem pisze: Wiem bo ja miałem taka sytuacje około 2 lata pisałem w c i nagle spodobał mi sie OpenGL który wiadomo bezpośrednio jest związany z cpp.
Przecież do OpenGL'a nie potrzebny jest C++. Cała biblioteka napisanan jest w C.
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

Nauka programowania

Post autor: dem »

Tutaj się nie zgodze wyciągnij sobie źródło czegoś prostego w GL . I chyba nie powiesz że glut jest napisany w c ;....


btw c nie jest obiektowe


bez cpp GL nie ruszysz przekonaj się:]
sdfg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2005, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Nauka programowania

Post autor: sdfg »

dem pisze:Tutaj się nie zgodze wyciągnij sobie źródło czegoś prostego w GL . I chyba nie powiesz że glut jest napisany w c ;....


btw c nie jest obiektowe


bez cpp GL nie ruszysz przekonaj się:]
O qurde, myslalem ze padne BIG LOL.
Przeciez nie musisz uzywac GLUTA, uzywasz go tylko jesli chcesz zyskac przenosnosc!
A Quake II w czym jest napisane? C i OGL

pzdr
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Nauka programowania

Post autor: Undre »

Ufff przeczytałem tą walną dyskusję o programowaniu .. nie powiem płodne z was bestyje tak na przestrzeni czasu patrząc ... reasumując to co przed chwilą przeczytałem uważam, że :

a) jeżeli ktoś w ogóle nic o programowaniu nie wie to owszem lepiej jest zaczynać od pascala niż od c bo tam jest prostacka składnia, większość rzeczy robi się wręcz podświadomie ... byle się w to nie zagłębiać ( zapoznać te tablice funkcje po prostu mieć ogólne pojęcie co i jak ) - sam miałem semestr pascala i dzięki bogu tylko semestr - C jako język jest o wiele lepszy, szybszy itp ( dlatego to właśnie w C pracuje większość ludzi na globie ) - tak więc jeżeli idzie o programowanie proceduralne czy obiektowe to pascal moim zdaniem odpada ( UWAGA nie zdziwcie się wszak jak przez nieznajomość pascala na wyższych progach nie znajdziecie pracy - ostatnio przeglądałem oferty w gazecie i były 4 stanowiska dla informatyka z czego 3 dla speców od Delphi - niby żenada ale co na to poradzić jak se jakaś mała firma właśnie to kupiła a na C nie ma ani kasy ani chęci uczenia się )

b) pitulicie o latwości używania strumieni w C++ ale z czasem przekonacie się że strumienie są wolne przy pewnych operacjach ( na razie co prawda czekam aż prowadzący od ćwiczeń poprze tą tezę przykładem bo mój stopień zaawansowania nie pozwala na istotne zbadanie różnicy w szybkości ale na słowo mu wierzę ) i mimo wszystko jak ktoś jeździ na a nie wie co to printf no to sory też jest z pewnego punktu widzenia śmieszny ...

c) był też temat książek ... jakby nie było legalnie czy nie można pobawić się w p2p póki jeszcze działa, gdyż osobiście obstawiam że ostatecznie wytną to w pień - kwestia czasu ( nie wiem ile ale w końcu zlikwidują ). Tak czy siak ja siedziałem trochę sobie na eMule i powiem wam że do samego C / C++ ( wliczając w to książki związane z Visualem czy Builderem ) mam już ściągnięte prawie 50 różnorodnych pozycji !! tyle że same eBooki po anbielsku - i tutaj też można by zamknąć wniosek dlaczego lepiej znać Inglisz niż fizę przy programowaniu.

[Po chwili] W sumie chyba że ktoś zamierza problem szybkości z podpunktu b) pominąć kupując sobie odpowiednio szybki sprzęt - wtedy zwracam honor i podziwiam status materialny
Awatar użytkownika
Raq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brzozów
Podziękował: 5 razy

Nauka programowania

Post autor: Raq »

Ja tam zaczynałem od html'a - chciałem stworzyć WWW, potem css trafiłem na PHP, z którego już niedaleka droga do C++.

PHP jeszcze poznaję, ale potem zacznę uczyć się C++ 8)
kaarol_2konto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 23:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z daleka

Nauka programowania

Post autor: kaarol_2konto »

Ja juz przeczytałem pare ksiazke i jednak powiem szczeze lepiej wziaść sciagnąć kompilator i uczyc sie kursów z netu, postawic sobie jakis cel ksiazki maja to do siebie ze czesto poruszaja rzeczy zbedne dla pocztkującego natomiast zapominaja o tym ze niektóre przykłady zawarte sa naprawde nudne i monotematyczne, np powtarzac 10 razy petle wyswietlajaca gwiazdki a nie lepiej zrobic jakas gre matematyczna lub cos zupełnie inaczej wtedy wychodzi wszystko.
ODPOWIEDZ