[studia] Uniwersytet Warszawski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: RSM »

Przyszły już wam jakieś listy z potwierdzeniem i jakimiś dodatkowymi informacjami?
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Dulce »

RSM - no właśnie nie i dlatego powoli zaczynam się martwić... i wkurzać na UW...
miodzio1988

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: miodzio1988 »

Nie ma co się martwić ludzie. Cieszcie się z wakacji. Daliście wszystkie dokumenty? Na listach byliście? To się cieszcie z życia
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

Wszystkim zmartwionym polecam się spróbować zalogować do USOSweba, bo są już wprowadzone dane :p Jeżeli tam jesteście to już na pewno jesteście przyjęci.
Awatar użytkownika
zidan3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lbn
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 112 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: zidan3 »

RSM pisze:Przyszły już wam jakieś listy z potwierdzeniem i jakimiś dodatkowymi informacjami?
Nie. Pewnie we wrzesniu dostaniemy PW na IRK.uw lub poczta.
Koledze na ISEM po zlozeniu papierow dali info o rozpoczeciu itp. Wiec sie troche zdziwiłem, ze nic nie dostalem, a nawet ani słowa nie powiedzieli o rozpoczeciu.
miodzio1988 pisze:Nie ma co się martwić ludzie. Cieszcie się z wakacji. Daliście wszystkie dokumenty? Na listach byliście? To się cieszcie z życia
Racja.
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: RSM »

Ja tam się nie przejmuję tym, że jakimś przypadkiem się nie dostałem
Po prostu pani w dziekanacie powiedziała, że coś tam ma przyjść i sobie o tym dzisiaj przypomniałem jak siostrze przyszedł jakiś list z potwierdzeniem, tylko z innego kierunku.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Dulce »

no i list przyszedł,a w nim tylko informacja o przyjęciu na studia i zero dodatkowych info...

jeśli ktos byłby kompetentny mi pomóc to mam trzy b. ważne pytania ,na których odpowiedzi nie znalazłam przekopując stronę MIM :

1. Czy na WF trzeba zapisywać się w pierwszym semestrze?
2. Czy WF wlicza się do średniej? a OGUNy ?
3. Czy będąc studentką informatyki ,mogę zapisać się dodatkowo na jakiś przedmiot z puli matematyki? jeśli tak to w jaki sposób?
norwimaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5101
Rejestracja: 11 mar 2011, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 52°16'37''N 20°52'45''E
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1001 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: norwimaj »

Dulce pisze: 1. Czy na WF trzeba zapisywać się w pierwszym semestrze?
Trzeba.
Dulce pisze: 2. Czy WF wlicza się do średniej? a OGUNy ?
Do jakiej średniej? Do średniej ze studiów nie, ale nie jestem pewien jak jest ze średnią do stypendium.
Dulce pisze: 3. Czy będąc studentką informatyki ,mogę zapisać się dodatkowo na jakiś przedmiot z puli matematyki? jeśli tak to w jaki sposób?
Przypuszczam że tak, ale na pierwszym semestrze może to nie być łatwe, bo na przedmioty kierunkowe jesteście rejestrowani odgórnie. Być może da się w rejestracji dodatkowej. Najlepiej spytaj w sekcji studenckiej dziekanatu.
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

Z WFu nie ma ocen, tylko zaliczenie.
Do średniej stypendialnej liczą się wszystkie oceny {w szczególności oceny z pracowni licencjackiej, zespołowego projektu programistycznego, egzaminu z języka obcego, lektoratów, przedmiotów ogólnouniwersyteckich uzyskane w roku akademickim 2010/11 za wyjątkiem wpisów 'ZAL'. Pod uwagę brane są jedynie oceny końcowe - w przypadku, gdy wystawiona jest ocena z egzaminu i oddzielna ocena z ćwiczeń, ocena z ćwiczeń nie jest brana pod uwagę.
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: RSM »

Ktoś chodził na Historię Matematyki u p. Marka Kordosa? Udało mi się zapisać na ten OGUN, jednak zastanawiam się, czy student pierwszego roku, który nie miał styczności z matematyką wyższą w dogłębnym stopniu da radę pojąć pewne idee, które będą przedstawiane na wykładzie. W razie czego jeszcze mam możliwość wypisania się : D

Z góry dziękuję za odpowiedź.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: xanowron »

RSM pisze:Ktoś chodził na Historię Matematyki u p. Marka Kordosa? Udało mi się zapisać na ten OGUN, jednak zastanawiam się, czy student pierwszego roku, który nie miał styczności z matematyką wyższą w dogłębnym stopniu da radę pojąć pewne idee, które będą przedstawiane na wykładzie. W razie czego jeszcze mam możliwość wypisania się : D

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Niezaliczenie egzaminu jest niemożliwe, dlatego tyle osób się zapisuje, bo większość jest z innych wydziałów i przychodzi jedynie na egzamin, a na wykładzie jest po 20 osób. Jeden z najłatwiejszych OGUNów jeśli chodzi tylko o zaliczenie. Nauka polega nie na zrozumieniu matematycznej strony wykładu (a ta jest dość bogata) i wygląda podobnie do nauki np histroii w liceum. Jak coś w październiku mogę Ci na wydziale podrzucić stare rozwiązane testy których przeczytanie w zupełności wystarczy do otrzymania piątki na egzaminie

Jednak polecam chodzić, bo prof. Kordos jest świetnym matematykiem, a przede wszystkim pasjonatem i wykłady są czystą przyjemnością, nawet jeśli wszystkiego się nie rozumie (prof. Kordos kocha geometrię i to widać w tym wykładzie ).
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adner »

xanowron pisze:(prof. Kordos kocha geometrię i to widać w tym wykładzie ).
Dzięki za ułatwienie wyboru, na pewno na to się nie zapiszę

P.S. Ja wybrałem "Wszechświat cząstek elementarnych dla przyrodników". Brzmi ciekawie.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: xanowron »

adner pisze:
xanowron pisze:(prof. Kordos kocha geometrię i to widać w tym wykładzie ).
Dzięki za ułatwienie wyboru, na pewno na to się nie zapiszę

P.S. Ja wybrałem "Wszechświat cząstek elementarnych dla przyrodników". Brzmi ciekawie.
I robisz olbrzymi błąd, bo podejście prof. Kordosa jest genialne i potrafi zainteresować geometrią jak i ogólnie matematyką. Nie ma to zupełnie nic wspólnego z geometrią z którą najprawdopodobniej miałeś do tej pory do czynienia (tą maturalną i nawet tą z którą można się spotkać na OM). Zresztą zawsze możesz przyjść na wykład i się nawrócić, bez zapisywania. Ja zamierzam kolejny raz chodzić o ile nie będzie mi to kolidowało z innymi zajęciami
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: RSM »

Dzięki, xanowron. Jakby co, to się zgłoszę po te testy
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adambak »

W zakładce MÓJ USOSWEB mam tylko trzy przedmioty: Analiza matematyczna inf. I, Geometria z algebrą liniową oraz WF na który się zarejestrowałem, a przecież przedmiotów jest więcej :-/ (dla ścisłości: Informatyka I rok, bo nie wiem czy dobrze uznałem to za oczywiste) dlaczego tak jest i czy jest to normalne, bo na takie nie wygląda?

Przy okazji: w obu tych matematycznych przedmiotach jestem w gr.1 na wykładach i gr.4 na ćwiczeniach, ktoś jest razem ze mną?
ODPOWIEDZ