Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5762
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 528 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Szkoda, że ostatnio nie chodziła na dodatkowe zajęcia z matematyki
Może chodzić do Ciebie ...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ mam tendencję do robienia geometrii za pomocą trygonometrii lub układu współrzędnych, a to generalnie nie jest zbyt pozytywne przyzwyczajenie i oprócz tego, że dla niej trygonometria to jeszcze nie ten czas raczej, podejście takie („pałowanie") pewnie nie służy najlepiej rozwojowi intelektualnemu, a przynajmniej mnie się tak zdaje. W ogóle z forum widać, że mam tendencję do komplikowania rzeczy i niemyślenia (z tą ostatnią tendencją niestety chyba nic się nie da zrobić; wierzcie, próbowałem), tak że jakkolwiek na studiach pomagałem sobie finansowo korepetycjami, to własnej siostry nie chciałbym raczej tak krzywdzić.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Co masz na myśli, mówiąc "szych"? Areczek, nie udawaj Morawieckiego. XD

No o tym też nam nie powiedziano, że nie musi istnieć wysoki socjał, by kraj był socjalny, że spółka nie jest prywatna, jak ma powiązania z rządem inne niż "podatnik i podatkobiorca".

Przynajmniej masz tendencję do robienia geometrii w ogóle.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5762
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 528 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To że cię umieściłem w gronie najwybitniejszych matematyków Niepokonana, nie udawaj głupiej, że nie kumasz...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Awww, jesteś kochany i śmieszny zarazem.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5762
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 528 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dziękuję

Dodano po 1 dniu 1 godzinie 41 minutach 15 sekundach:
Święta liczba 1357:

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/1357_w_polityce


To liczba Królów...
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 929
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 275 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Elayne »

Remedium contra pestem: morowa zaraza.
Prawie cztery wieki temu, w 1624 roku, w mazowszańskim mieście zabobonni ludzie wydobyli z grobów kościoła i cmentarza kościelnego trzy ciała: kapłana, szlachcica i chłopa - po czym poucinali im głowy. W ich przekonaniu, był to sposób na to, by „morowa zaraza koniec weźmie”. Sprofanowany kościół i cmentarz zostały zamknięte na 20 tygodni.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jan Mazowszanin Drugi dekapitował niemałe trupy.

Wesołego Bujaj Wuja, czy jak to tam szło.
PS Ale dobrą sałatkę zrobiłem. I ciasto zrobiłem też.
PPS Jak zniesiecie brak obecności w kościele, o biedni katolicy? Czy czujecie się już prześladowani jak za Decjusza albo Dioklecjana?
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Premislav pisze: 12 kwie 2020, o 06:25 Wesołego Bujaj Wuja, czy jak to tam szło.
Chyba wesołej pierwszej wiosennej pełni Księżyca :P

PS
Wspaniała piosenka

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=kPshx-3AFKo&t=164s
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ostatnio zrobiło się cicho... Co sądzicie o mszach w domu i tym, że PiS obchodził rocznicę katastrofy smoleńskiej zbyt hucznie?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Msze w domu – to jest świetny kierunek, to nierealne, ale powinno już tak pozostać na stałe. Kościoły zmienić na centra handlowe albo muzea, a religijność tylko jako sprawa prywatna. Ach, rozmarzyłem się… :mrgreen:
PiS i rocznica katastrofy smoleńskiej – no władza robi sobie jaja z ludzi, nic nowego, acz stopień bezczelności na tyle duży, że nawet w kręgach przychylnych rządzącemu ugrupowaniu dało się słyszeć pomruki niezadowolenia. To może być gwóźdź do trumny PiS, choć tu znowu chyba pozwoliłem sobie na marzenia nie do spełnienia.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Może nie gwóźdź do trumny, ale może parę ułamków procenta przejdzie na inną stronę polityczną.
Msze w kościołach są ok, ale katolicyzm w prawie już nie.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Uważam, że przeciwnicy PIS-u powinni potraktować te "huczne" obchody jako szansę na to, że ich uczestnicy się zarażą. Zresztą

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=tO8bf2lwZic
rządu bardzo popierają tego rodzaju inicjatywy.

Jeśli chodzi o PIS, to, jak już wspominałem, jest to partia, która w sferze ekonomicznej realizuje zasady redystrybucji majątku oraz wielkich transferów socjalnych. Ostatnio miałem okazję przeglądać "Kapitał XXI wieku" Thomasa Piketty'ego. W jednym z fragmentów swego dzieła jako rozwiązanie problemów związanych z nierównościami majątkowymi proponuje on podatek w wysokości 1-2% od całości posiadanego kapitału. Jeśli uwzględni się, że podczas rządów PIS realne stopy procentowe są ujemne i coraz bardziej zbliżają się do wyżej wymienionego przedziału, to uzyskujemy dokładnie efekt proponowany przez Piketty'ego. Oczywiście rząd PIS bardzo zręcznie ominął zasadniczą trudność, która polega na bezpośredniej implementacji prawnej owego rozwiązania i która mogłaby zostać źle przyjęta przez część społeczeństwa. Niskie stopy procentowe ułatwiają zaciąganie kredytów hipotecznych przez młodych ludzi na dorobku. Ponadto PIS poprzez program 500+, trzynastą emeryturę oraz nieopodatkowanie klasy pracującej poniżej 26 roku życia znacznie wzmacnia transfery pieniężne do potrzebujących grup społecznych. W sferze ekonomicznej PIS jest partią realnego socjalizmu. W tym kontekście nie powinno nikogo dziwić, że premier Morawiecki wspomina Piketty'ego podczas swojego expose:
Mamy optymizm konsumpcyjny, mamy pozytywne trendy w redukcji nierówności. Coraz więcej ludzi czynnie uczestniczy w konsumpcji i rośnie liczba osób, które pozytywnie patrzą w swoją przyszłość. Kiedy zagraniczni eksperci mówią o naszej gospodarce to coraz częściej podzielają nasze diagnozy. O tym, jak bardzo przez ostatnich 25 lat uzależniliśmy się od zagranicznego kapitału. Najgłośniejszy ekonomista świata, szanowni państwo, Thomas Piketty powiedział, przepraszam za jeden anglicyzm, „foreign owned countries” – jesteście krajem w posiadaniu zagranicy. Myślę, że przesadził, na pewno przesadził, ale jak mocno to brzmi.
a sam Kaczyński wypowiedział się następująco:
Coraz mocniej w świecie, także zachodnim, jest stawiany problem tego, że są w tej chwili zbyt wielkie różnice społeczne na świecie. To powoduje napięcia, ale także niszczy gospodarkę. Jest taka słynna książka „Kapitał w XXI wieku”. Została ostatnio wydana co prawda przez Krytykę Polityczną, ale mimo wszystko warto ją przeczytać.
Uważam, że każda osoba o poglądach lewicowych, która jednocześnie deklaruje, że lewicowe postulaty dotyczące równości ekonomicznej mają prymat nad tymi w sferze obyczajowej (legalizacja związków partnerskich, złagodzenie prawa antyaborcyjnego, usunięcie religii katolickiej ze szkolnego nauczania), powinna poważnie wziąć pod uwagę fakt, że PIS w realizuje nowoczesne postulaty lewicy w sferze ekonomicznej. Oczywiście domyślam się, że można być lewicowcem, który tak właśnie deklaruje, i nie głosować na PIS z przyczyn pozamerytorycznych - jednocześnie marząc o dojściu do władzy partii Razem (xDxDxD). Psychologia uczy w końcu, że wiele decyzji podejmujemy z pobudek emocjonalnych a nie racjonalnych.

Np. PIS prowadzi politykę ekonomiczną, która jest całkowicie niezgodna z moim partykularnym interesem politycznym. Jednak jako osoba, która ceni sobie ekonomiczne doktryny Karola Marksa i uznaje prymat ekonomicznej bazy nad obyczajową nadbudową, musiałem na tę partię zagłosować.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=snrwK4cdXRo

Szkoła jest głupia, na historii mnie uczono, że komunizm skończył się 30 lat temu, a okazuje się, że niekoniecznie.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22292
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3768 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Wierzysz, że w Polsce kiedykolwiek był komunizm?
ODPOWIEDZ