X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Kangur, Alfik, Mistrzostwa w Grach Logicznych, Sejmik, Konkurs PW... Słowem - konkursy ogólnopolskie, ale nie OM.
matik24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2016, o 18:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: matik24 »

no nawet II etap był wg mnie trudniejszy chociaż wcale zadania nie były wybitne-- 19 mar 2017, o 22:16 --Jeśli CKE spełni swoje obietnice, co do tego,że maturka z majcy bedzie coraz trudniejsza to może się okazać,że ten indeks z majcy będzie jedyną przepustka na studia na AGH
mint18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2015, o 11:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lub
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 21 razy

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: mint18 »

xmystagun pisze:
matik24 pisze:pewnie mniej wiecej proporcjonalnie do trudności/długości rozwiązania kazdego podpunktu
To w takim wypadku miałbym może szansę na laur II stopnia :x Bo chyba C był najprostszy (?)
Wątpię, z tego co pamiętam w tamtym roku laur II stopnia był za 99% (a może też 98%).

W każdym razie zadania to faktycznie jakiś żart, sam nie wiem czemu dają takie proste zwłaszcza, że teraz laureaci mają przepustką na wszystkie kierunki.
Te zadanka w ogólę nie mają konkursowego charakteru, starsze edycje tej olimpiady jeszcze trzymały poziom.
matik24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2016, o 18:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: matik24 »

AGH ostatnio ciągle sie kompromituje-- 19 mar 2017, o 22:50 --Oczywiście kazda osoba która zostanie tegorocznym laureatem jest dobra z majcy,bo inaczej by nie doszla do 3 etapu, ale z drugiej strony jest to nie do końca sprawiedliwe,że inni bedą męczyć sie nad majca rozszerzona która może być trudna i zdobedą te 70-80 procent i beda miec problem zeby sie dostac na AGH
Wichura123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2017, o 18:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: Wichura123 »

Rok temu miałem w 3 etapie 97% i to był dalej 3 stopień, na drugi trzeba było zdobyć 98%, w tym roku pewnie bedzie podobnie.

Generalnie patrzac na ich stronke i statystyki jest tendencja do małego odsiewu w ostatnim etapie
damian1998
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 mar 2017, o 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: damian1998 »

Liczyłem prawdopodobieństwo z podpunktu b) na piechotę i jakoś zapomniałem napisać zdarzenia 6,5,4,3,2,1,0 przez co wyszedł mi wynik 15 zamiast 16, jak myślicie, jaki będzie to miało wpływ na punktację?
matik24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2016, o 18:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: matik24 »

a opisałes tok rozumowania czy tylko pisałeś same liczby, nic nie znaczące dla osób czytających rozwiazanie?
Blomex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2015, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemyśl
Podziękował: 6 razy

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: Blomex »

moje dzisiejsze zadanie domowe z matematyki było na wyższym poziomie, pozdrawiam .
Widzę, że nie tylko mnie zawiódł poziom tych zadań... Spodziewałem się naprawdę chodziaż jednego zadania z pomysłem. Był to chyba najprostszy 3 etap w historii olimpiady. Najbardziej frustrujące jest to, że lubią ścinać jeden czy dwa punkty za niewiadomo co, a w tym roku laureat I stopnia będzie za 100%, a II za 99%. Po braku trudnej kombinatoryki na 2 etapie spodziewałem się jakiejś zabójczej tutaj, ale zawiodłem się. Całość zrobiłem w niecałą godzinę i później tylko rozwiązywałem zadania "drugi raz" w brudnopisie.
A zadanie z trapezem jest na poziomie gimnazjum, zamiast niego powinna być jakaś ciekawa stereometria albo geometria analityczna/funkcja kwadratowa.
matik24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2016, o 18:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: matik24 »

mnie też zadziwił niski poziom tegorocznych zadań no ale cóż... najgorsze w tym wszystkim jest to,że porobiłem troche głupich błędów co z reguły zdarza mi się własnie wtedy gdy zadania są banalne. A Ty gdzie się wybierasz na studia,jaki kierunek i uczelnia? Ja planuje AiR na AGH
damian1998
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 mar 2017, o 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: damian1998 »

Ja też planuję na AiR, ale jeszcze nie jestem pewien na którym wydziale, bo zdania co do nich są podzielone
matik24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2016, o 18:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: matik24 »

A co rozważasz gdybyś nie zdobył indeksu i nie dostał sie na AiR gdyby ci matura nie poszla
damian1998
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 mar 2017, o 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: damian1998 »

Szczerze mówiąc nie myślałem jeszcze o tym, bo od początku interesowania się studiami byłem nastawiony na robotykę.
A to prawda, że w tym roku AGH wprowadziło coś takiego, że mając nawet laureata III stopnia z diamentowego indeksu można dostać się na wszystkie kierunki?
matik24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2016, o 18:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: matik24 »

Z tego co mi wiadomo to tak-- 21 mar 2017, o 13:16 --Z czego zdajesz rozszerzenie?Ja majca,fizyka i angielski
damian1998
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 mar 2017, o 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: damian1998 »

Ja identycznie, ale głównie przykładam się do matmy, bo chcę mieć z niej dobry wynik, a fizykę myślę zacząć się uczyć dopiero po napisanej matmie, ona tak na wszelki wypadek gdyby poszło nie tak
matik24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2016, o 18:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: matik24 »

A jak czujesz sie z majcy,oczywiście musisz być dobry skoro startowales w olimpiadzie AGH ale czy jesteś jakimś mega zdolnym uczniem ktory kazda maturę rozwiązuje na lajcie na 90% czy uczniem pracowitym ktory poświęca majcy sporo czasu?-- 21 mar 2017, o 14:18 --Ja należę raczej do tej drugiej grupy i mam nadzieje ze mój trud wlozony w przygotowania nie pójdzie na marne
damian1998
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 mar 2017, o 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

X edycja Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"

Post autor: damian1998 »

Ja przez dwa lata w pierwszej i drugiej klasie w ogóle nie przywiązywałem wagi do tego przedmiotu, przysiadłem dopiero we wrześniu trzeciej klasy, zaczynając od samych podstaw z liceum, codziennie po kilka godzin od wtedy do teraz. W cztery czy pięć miesięcy przerobiłem cały materiał z trzech lat, a ostatnio robię sobie po trzy arkusze maturalne z rozszerzenia dziennie i uważam, że na 100% jestem w stanie ją napisać.
ODPOWIEDZ