VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

To są znane fakty, więc nie mogłeś się tego dowiedzieć bez wspaniałych letnich darmowych praktyk?
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

Miałem z tego zakresu zajęcia na uczelni i niestety żaden z tych faktów nie został na nich przedstawiony. Muszę przyznać że bardzo mnie to zaintrygowało (ostatni przykład) i zachęciło do dalszego drążenia tego tematu i owocem tego jest moja praca inżynierska. Myślę że mimo braku wynagrodzenia za praktyki było warto.
Tophers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2010, o 16:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: Tophers »

Uwaga! Uwaga!

Termin składania zgłoszeń na VIII Letnie Praktyki Badawcze upływa 16 czerwca 2012.
Ciągle jeszcze jest szansa na złożenie aplikacji!
Zyczliwy
Posty: 0
Rejestracja: 1 maja 2012, o 12:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: Zyczliwy »

Ciekawe, jak radzą sobie obecni uczestnicy. Myślę, że kilku jest zaskakiwanych codziennie jakimiś nowymi wymaganiami i zakazami

Tak naprawdę chodzi tylko o to, że brak jest dostępu do rzeczowych informacji o praktykach przed nimi, a nawet w ich trakcie. Wystarczyłoby napisanie i przestrzeganie pewnego regulaminu (godziny pracy, zwolnienia, umowa, wymagania merytoryczne, otrzymanie zaświadczenia), jasne określenie celów pracy (wcale nie jakieś konkretne wyniki, tylko sprawdzenie się w trudnych warunkach) i brak prania mózgu ;]. Co do regulaminu, niestety nie było to możliwe w zeszłym roku - calowe niedoinformowanie pozwalało organizatorom ukrywać własne błędy oraz tworzyć bieżące zasady, które akurat pasowały. Cały czas proszono, by szanować czas innych, a jeśli o to chodzi to z góry szedł najgorszy przykład.

Co do samej pracy, nie podobał mi się przede wszystkim brak ekspertów w dziedzinie (choć w niektórych projektach się zdarzali), którzy mogliby w miarę na bieżąco sprawdzać kierunek prac. W tak krótkim okresie uczenie się wyłącznie na własnych błędach nie daje czasu na dojście do sensownych wniosków. Ale to już jak kto lubi ;]

Jeżeli ktoś tam się wybiera jeszcze w przyszłym roku, bądź dopiero będzie zaczynał, niech spróbuje dowiedzieć się od organizatorów czegoś o podstawowych kwestiach właśnie organizacyjnych - odpowiedzi takiej nie uzyska ( a przecież tu nie chodzi o jakieś tajemnice firmy) i to powinno dać mu do myślenia oraz przekonać, kto mówi od siebie i od serca na tym forum, a kto jest częścią kampanii.
kammeleon18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: 10 maja 2008, o 11:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 36 razy

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: kammeleon18 »

Ponawiam pytania użytkownika miki999. Jest to pytanie otwarte do uczestników LPB.

1. Co było Waszym zadaniem?
2. Do czego doszliście (lub nie) i jakich metod użyliście (oczywiści nie chodzi mi tu o dokładny opis, ale nazwy użytych narzędzi, myślę, że można przytoczyć).

Co do pytania 1.
Chodzi mi głównie o udowodnienie, że jedynym obowiązkiem nie jest szperanie w Googlu, ale również własna kreatywna praca.

Co do pytania 2.
Chodzi mi głównie o udowodnienie, że jako matematyk pójdę tam i skorzystam w jakimś stopniu ze swojej wiedzy i że moje wykształcenie (skromne, ale jednak) i zainteresowania odegrają tam jakąś rolę.

Pozdrawiam
rafalpronko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2014, o 11:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: rafalpronko »

SchmudeJanusz pisze:Ponawiam pytania użytkownika miki999. Jest to pytanie otwarte do uczestników LPB.

1. Co było Waszym zadaniem?
2. Do czego doszliście (lub nie) i jakich metod użyliście (oczywiści nie chodzi mi tu o dokładny opis, ale nazwy użytych narzędzi, myślę, że można przytoczyć).

Co do pytania 1.
Chodzi mi głównie o udowodnienie, że jedynym obowiązkiem nie jest szperanie w Googlu, ale również własna kreatywna praca.

Co do pytania 2.
Chodzi mi głównie o udowodnienie, że jako matematyk pójdę tam i skorzystam w jakimś stopniu ze swojej wiedzy i że moje wykształcenie (skromne, ale jednak) i zainteresowania odegrają tam jakąś rolę.

Pozdrawiam
Jeśli chodzi o 1 to rozpracowywaliśmy pewne problemu (projekty) badawcze ale nie "oderwane" od rzeczywistości (rzeczywiste dane).

2) Różnych metod. Każdy projekt miał inne zadanie więc używano różnych narzędzi np.: do analizy danych, do opracowania kodu, do testowania stron... poznawane były nowe technologie
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

rafalpronko, zawsze o tej porze roku ktoś zakłada tutaj konto i zaczyna polecać te praktyki. Konkretnie możesz powiedzieć czy dalej będą puste hasła rzucane?
ODPOWIEDZ