Subkultury

Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Subkultury

Post autor: Dave »

no niekonkretnie ale to jedna z ich cech rozpoznawczych

jesli jakies bzdury gadam to mowcie to Marshal juz pisze cos co nie wiem jak mam interperetowac, czyzbym cos pomylil?
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Subkultury

Post autor: marshal »

nie no ja sie nie znam...

wydawalo mi sie ze rasta man to taka transformacja od rastafarianina czyli czlowieka co sie bez mary jane nie obejdzie... po dokladna definicje odsylam do googli..ale ze dredy tez wchodza w def. nie sadzilem..
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Subkultury

Post autor: Dave »

no wlasnie, rastamani to ci nigazz ktorzy siedza na jamajce i pala w kolo mary jane i siedza w muzyce reggae. Spojrz jakie maja fryzury
chlip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 6 paź 2004, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zadupiów
Pomógł: 2 razy

Subkultury

Post autor: chlip »

ja mam pytanie, czy ktoś kto nosi szlik lub czapkę w kolorach (chyba) zielony-żółty-czerwony to też należy do jakiejś subkultury??
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Subkultury

Post autor: Dave »

ja nie mowilem o tym, ze przez posiadanie dreadow nalezysz do subkultury, zle mnie zorzumieliscie, z tym rastamanem to tlyko jaki zarcik byl.
chlip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 6 paź 2004, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zadupiów
Pomógł: 2 razy

Subkultury

Post autor: chlip »

ale moje pytanie nie było w stylu:" czy jak ktoś nosi dress to jest dresiarzem"
ja się po prostu pytam bo widziałem kiedyś kilka osób w takich kolorach i nie wiem czy to był zbieg okoliczności czy po prostu jest taka subkultura, która wykorzystuje te kolory?
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Subkultury

Post autor: marshal »

o przynaleznosci decydujesz sam, ale noszac pewne charakterystyczne rzeczy narazasz sie na szufladkowanie...

zloty, czerwony, zielony - nadzieja na bogactwo, ofiara krwi, ganja symbole rastafarianizmu i chyba "barwy Afryki"
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Subkultury

Post autor: Dave »

a nie jamajki?

A wiec ja gdy mialem te dready wcale nie czulem zadnej przynaleznosci do tej subkultury, zreszta trudno nazwac to subkultura, to popoprstu grupa czarnoskorych osob mieszkaja na jamajce pragnaca powrotu do afryki
epimeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 1 lis 2004, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 4 razy

Subkultury

Post autor: epimeteusz »

troche namieszalismy:P Rastafarianizm w swej czystej postaci jest religia monoteistyczna. Wyznawcy wierza w boga Jah(zauwazcie podobienstwo do JAHwe). Nie bede sie wglebial dokladniej w dogmaty czy tez ich system wartosci(odsylam do google) Napisze tylko iz palenie marihuany jest wpisane w ich religie. Uwazaja iz owo ziolo pozwala im jednoczyc sie z Jah. Chyba mowia tez cos o czyms w rodzaju katharsis podczas palenia, ale za to nie dam sobie reki obciac. I teraz wiekszosc rastafarian nosi dredy. Do tego tez chyba maja jakas ideologie- dodaja sil czy cos:)

Jezeli chodzi natomiast o bardziej komercyjna odmiane rastafarian(czyli subkultura- wczesiej byla mowa o religii) sa to ludzie sluchajacy muzyki reggae, przewaznie w dredach, przewaznie palacy marihuane. Nie da sie ukryc iz subkultura rastafarian w duzej mierze opiera sie na religii o tej samej nazwie:P Niektorzy np subkulture rastafarian(jak ja nazwalem) uwazaaja za pseudo rastafarianska:)
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Subkultury

Post autor: Dave »

tam bo ta subkultura to zazwyczaj biali natomiast ci prawdziwi niggerzy rastafarianie traktuja to jako religie.
dlatego ta subkultura to biali
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Subkultury

Post autor: marshal »

co za rasizm...
to juz bialy czlowiek nie moze byc rastafarianinem ? ;]
:P:P
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Subkultury

Post autor: Dave »

zaden rasizm, tylko mowie ze biali nasladuja prawdziwych rastafarian zakladaj taka wlasnie subkulture
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Subkultury

Post autor: marshal »

czyli rasizm
twierdzisz ze bialy czlowiek nie moze byc rastafarianinem...niby dlaczego?
Jezeli uwierzy to ja nie widze przeszkod...
Tak samo sa pozerzy wsrod bialych i czarnych, a taka selekcja to mi siewydaje wyrwana z kosmosu
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Subkultury

Post autor: Zlodiej »

chlip pisze:ja mam pytanie, czy ktoś kto nosi szlik lub czapkę w kolorach (chyba) zielony-żółty-czerwony to też należy do jakiejś subkultury??
Ja mam bransoletke z muliny w takich kolorach :] więc to jak się ubierasz czy co nosisz nie musi oznaczać ze należysz do jakiejś subkultury ... Czy glany np. sa tylko dla metali ?? spodnie w kwiatki tylko dla flowersów itp itd.. ??
chlip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 6 paź 2004, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zadupiów
Pomógł: 2 razy

Subkultury

Post autor: chlip »

Zlodiej zgadzam sie z Tobą, że to jak się ubierasz to tylko Twoja sprawa, i z tym, że nie można ludzi klasyfikować za pomocą ubioru,

jeżeli przeczytasz dokładniej to co jest napisane w dyskusji to zobaczysz o co mi chodziło:)
ODPOWIEDZ