Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie no fakt, niektórzy mogliby wziąć arka za wzorcowego katolika, więc trzeba tego arka ogarnąć. Tylko widzisz, arek jest nieposłuchany. A Twoje pytania sugerują, jaka jest poprawna odpowiedź, czy to był Twój cel?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 8 lut 2020, o 22:34 A Twoje pytania sugerują, jaka jest poprawna odpowiedź, czy to był Twój cel?
Sugerują, jaka jest poprawna odpowiedź z katolickiego punktu widzenia, ale jeśli ktoś jest buddystą to dla niego Tomasz, Augustyn, Ojcowie Kościoła itd. nic nie znaczą. Właśnie o to chodzi w tych pytaniach.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Rozumiem. Czyli po prostu chcesz prawdy od arka?
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Slup pisze: 8 lut 2020, o 22:23 Nie kieruję się emocjami lub antypatiami.
Rozumiem. Tak z dobrego serca chcesz wyrwać człowieka z błogiej schizofrenii. Ale przypuszczam, że się
przeliczysz. Nie takich łamanców dokonywali już teolodzy by jakoś ocalić pozorną spójność dogmatów wiary.
Dreamer357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 18 lip 2010, o 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogrodziec
Podziękował: 1 raz

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dreamer357 »

Ja myślę, że chodzi o zaufanie, tutaj są tacy fachowcy, że można popłynąć i nic wielkiego się nie stanie. Tylko zaufanie się buduję latami.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5762
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 528 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja na temat gigantów i synów Bożych porozmawiam z księżmi , ale moje stanowisko na ten temat jest niestety niezmienne za dużo faktów potwierdza te teoirie za dużo mamy do czynienia z istotami o nadludzkich możliwościach i raczej trudno utożsamiać, że powstali z rozpustnych związków jakiejś grupy etnicznej, przeczytałem link Psiaczka owszem artykuł niegłupi i można coś z niego wynieść wartościowego, ale wszystkiego na ten temat nie wyjaśni...
Slup natomiast jak już kiedyś napisałem jest bardzo zdolnym manipulatorem i makiawelistą, sam o sobie i swoich poglądach nic raczej nie mówi i przez to ma przewagę...bo nikt się do niego nie przyczepi...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 9 lut 2020, o 11:29 Ja na temat gigantów i synów Bożych porozmawiam z księżmi , ale moje stanowisko na ten temat jest niestety niezmienne za dużo faktów potwierdza te teoirie za dużo mamy do czynienia z istotami o nadludzkich możliwościach i raczej trudno utożsamiać, że powstali z rozpustnych związków jakiejś grupy etnicznej, przeczytałem link Psiaczka owszem artykuł niegłupi i można coś z niego wynieść wartościowego, ale wszystkiego na ten temat nie wyjaśni...
Nie odpowiedziałeś na moje pytania wprost. Jednak skoro Twoje stanowisko jest niezmienne, to wynika stąd, że w imię swoich wymysłów podważasz wyważone, rozsądne oraz poparte namysłem opinie wielkich świętych i Ojców Kościoła, co jednoznacznie dowodzi herezji. Jest to standardowe zachowanie wszelkich heretyków, że upierają się przy swoim sprzecznym z doktryną zdaniu i jednocześnie twierdzą, że tkwią w ortodoksji.
arek1357 pisze: 9 lut 2020, o 11:29 Slup natomiast jak już kiedyś napisałem jest bardzo zdolnym manipulatorem i makiawelistą, sam o sobie i swoich poglądach nic raczej nie mówi i przez to ma przewagę...bo nikt się do niego nie przyczepi...
Moje poglądy nie mają tutaj znaczenia. Mógłbym być skrajnie zdemoralizowanym głupcem i nie miałoby to znaczenia. Różnica między nami polega na tym, że nawet jeśli moje poglądy są błędne (co pewnie jest w dużym stopniu prawdą), to nie podpieram ich autorytetem żadnej zewnętrznej instytucji. Gdybym jednak je popierał jakimś zewnętrznym autorytetem, to starałbym się chociaż być z nim zgodny.

Może powinieneś dokonać konwersji na luteranizm, skoro częściowo już i tak w nim tkwisz?
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup ma bardzo dobre serce i dobre intencje. Ale fakt podtrzymywanie tych dogmatów jest ciężką i mozolną pracą.
Dreamer, nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5762
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 528 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Slup moje poglądy potwierdzone są nawet przez Jezusa , on sam powiedział "jesteście plemieniem żmijowym" a co to oznacza, że jest w nich genotyp gadzi czyli obcy a więc demoniczny i ja tu niczego nie wymyśliłem to bardzo znany cytat...

Zawsze jak mamy z istotami powszechnie uznawanymi za UFO przypominają gady a więc są "avatarami" czy jak to nazwać węża czyli diabła...
A że ich czasem można zauważyć znaczy , że się materializują a więc wchodzą w świat materialny nikt temu nie zaprzeczy , takim dziwnym istotom w dawnych czasach ludzie oddawali cześć budując im świątynie, czytając opisy widać jak na dłoni, że mamy do czynienia nie z ludźmi..., i choćbyśmy chcieli nie wiem jak naginać rzeczywistość , że są to ludzie to i tak się nie uda... Ludzie którzy kontaktowali się z rzekomymi UFO to raczej zawsze ich relacje są takie, że czuli , że ogarnia ich jakieś "zło pierwotne"...

A co do Franciszka to jaki to papież skoro na ołtarzu wystawia demona i się do niego modli , wystarczy sobie poczytać Stary Testament i zobaczymy jak odnosi się Bóg do tych co czczą demony a jeszcze gorzej jak ich wystawiają w Świątyni więc skoro czyni to Franciszek to czy mam go słuchać i się do demona modlić? Bóg mówi , że czczenie demonów jest dla niego obrzydliwością i jest najcięższym grzechem, jeżeli za posągami Baala Molocha i Isztar nie stałyby konkretne istoty to pewnie Bóg powiedziałby, że czczenie tego jest nie obrzydliwością ale głupotą...

Modlitwa do diabła jest zapewnie większym grzechem niż modlitwa do telewizora , bo jedno to satanizm a drugie jest raczej tylko głupie...

A demony zasiadające w swoich świątyniach na pewno przybierały postacie widoczne dla ludzi były to realne istoty a nie przenośnia...

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Papieże po soborze drugim watykańskim pozbyli się np. Tiary czyli korony dla mnie to czysta głupota była pozbywanie się insygniów władzy...
Skoro oni nie chcą mieć władzy władzę przejmie diabeł w przyrodzie nie ma próżni...

Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
Ja chcę żeby Papież miał władzę i autorytet a nie , żeby ktoś taki stawał się modernistą i chyba się różnię od protestantów bo protestanci władzy papieskiej nienawidzą...

Dodano po 15 sekundach:
A ja przeciwnie

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Dreamer, nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Jak większość...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34536
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5226 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 9 lut 2020, o 13:38Slup moje poglądy potwierdzone są nawet przez Jezusa
Nieodparcie kojarzy mi się ten dowcip:

JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=cG4HtXS0jlk

To po to są studia, a nie żeby mieć pracę.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nieprawda, po to były studia. Może taka jest koncepcja leżąca u ich podstaw, ale teraz przeważa model, w którym studia są po to, by mieć motywację do wdrożenia się w podstawy rzemiosła, ewentualnie by czuć się lepszym. Słowa Petersona tyczą się co najwyżej (a to też nie zawsze) studentów uczelni ze ścisłej elity (czyli nie z Polski, choć taki wydział MIM jest jak na polskie warunki elitarny, to nie ma startu do Ivy League). Nic dziwnego, gdyż do takowych właśnie mówi. No i jak Ci się podobał postmodern neo-marxism na końcu, kmarciniak1? :)
Peterson jest znakomitym psychologiem klinicznym i tego się powinien trzymać, bo jego refleksje w pozostałych obszarach są zazwyczaj wręcz rozczulające.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav, ja właśnie mam odmienne zdanie. XD
Jak słyszę, jak leczy, to wydaje mi się, że to jest po prostu otrząsanie ludzi w dosyć brutalny sposób. A co Ci się w jego poglądach politycznych nie podoba?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Poglądy Petersona właśnie przeważnie mi się podobają: pewien nacisk na indywidualizm, wolność słowa jako jedna z priorytetowych wartości, ciśnięcie po skrajnej lewicy (choć czasem jednak robi to głupio). Gorzej jest z tym, jak on argumentuje swoje racje (nawet dużo gorzej), ale może to kwestia tego, że jest bardziej mówcą i osobistością publiczną niż filozofem.
W każdym razie irytuje mnie zjawisko uniwersalnych mędrców, a Peterson jest jego znakomitą egzemplifikacją.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1551
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 341 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Mi też się podobają.
Ej, Premislav, po co mam się uczyć, skoro studia i tak są beznadziejne?

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=Y0DxmthvkKU
Zgadzasz się z tekstem tej piosenki?
ODPOWIEDZ