VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

"O murzyńskie podejście się pytałem..."


Jeśli murzyńskim podejściem określa Pan :

- Wcześniej opisany system pracy.

- To że praca została doceniona umieszczeniem mojego nazwiska jako współautora raportu końcowego przekazanemu zleceniodawcy.

- Przyjęcie mnie po praktykach na płatny staż (dalej pracuję nad tym projektem)

- Otrzymanie dobrych referencji z jednej z najlepszej polskiej instytucji badawczej.

- Poszerzenie wiedzy ze studiów.

To tak jest to murzyńskie podejście.



"Ile masz lat, a ile ja? "

Sugerując się wiekiem podanym w opisie Pańskiej osoby, można napisać że nie. W takim razie czy myślał Pan nad tym? jeśli tak to jak Pan sobie wyobraża taką pracę?
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

Sugerując się wiekiem podanym w opisie Pańskiej osoby, można napisać że nie. W takim razie czy myślał Pan nad tym? jeśli tak to jak Pan sobie wyobraża taką pracę?
Chodzi o to, że nie musisz do mnie mówić Pan....chociaż w kontekście murzyńskiej pracy brzmi to całkiem zabawnie
- Wcześniej opisany system pracy.
A jak niewolnikowi się powie wcześniej co ma robić to wtedy dana osoba jest mniejszym niewolnikiem? Ee?
To że praca została doceniona umieszczeniem mojego nazwiska jako współautora raportu końcowego przekazanemu zleceniodawcy.
A inni to co? Zostałeś pewnie tak samo doceniony jak inni, więc żadne to docenienie. Psi ich obowiązek wpisać Twoje nazwisko
Przyjęcie mnie po praktykach na płatny staż (dalej pracuję nad tym projektem)
Awansowałem z murzyna zatem. Nie zmienia to faktu, że murzyńską robotę odwalałeś.
Poszerzenie wiedzy ze studiów.
To co mogłeś sam zrobić-net i książki
Otrzymanie dobrych referencji z jednej z najlepszej polskiej instytucji badawczej.
I te referencje się bardzo przydało skoro w tym samym miejscu zostałeś...brawo
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

"Chodzi o to, że nie musisz do mnie mówić Pan....chociaż w kontekście murzyńskiej pracy brzmi to całkiem zabawnie "

Jesteśmy w sferze publicznej, w której moim zdaniem powinno się odnosić kulturalnie nie ważne ile ma się lat. Zwroty grzecznościowe jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a od razu lepiej się rozmawia kiedy traktujemy się uprzejmie.



""A jak niewolnikowi się powie wcześniej co ma robić to wtedy dana osoba jest mniejszym niewolnikiem? Ee?

Dalej nie widzę aspektu niewolniczego, z wyjątkiem powszechnego podejścia do organizowania darmowych praktyk przez niemal wszystkie instytucje czy firmy.



"A inni to co? Zostałeś pewnie tak samo doceniony jak inni, więc żadne to docenienie. Psi ich obowiązek wpisać Twoje nazwisko"

Oczywiście nie tylko moje nazwisko się tam znalazło, wyobraża sobie Pan sytuacje w której przez miesiąc pracuje Pan z 5 osobami nad pewnym projektem, później pisze Pan raport, a 15 innych osób tylko siedzi i zajmuje się czymś kompletnie innym? Oczywiście wyróżnieniem jest znalezienie się w tej 6 osób które ciężko pracuje.



"I te referencje się bardzo przydało skoro w tym samym miejscu zostałeś...brawo "

Po pierwsze podobała mi się praca tam, po drugie znalezienie płatnego stażu nie jest łatwe, a tu dostałem propozycje, więc dlaczego nie skorzystać?


Ponawiam pytanie, jestem naprawdę ciekaw jak Pan sobie wyobraża praktyki, pracę w instytucjach naukowych? Może to polepszyć jakość letnich praktyk badawczych, lub spełnić oczekiwania większej grupy praktykantów.
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

Dalej nie widzę aspektu niewolniczego, z wyjątkiem powszechnego podejścia do organizowania darmowych praktyk przez niemal wszystkie instytucje czy firmy.
A zgadnij czemu to jest takie powszechne No też czegoś Cię tutaj nauczę
Oczywiście wyróżnieniem jest znalezienie się w tej 6 osób które ciężko pracuje.
Gdzie tutaj jet wyróżnienie? Szóstka ta to najwięksi murzyni i też bym takich zatrudnił. SKoro się na murzyńską robotę zgadzali to w przyszłej pracy też będzie można ich dobrze wykorzystać
Po pierwsze podobała mi się praca tam, po drugie znalezienie płatnego stażu nie jest łatwe, a tu dostałem propozycje, więc dlaczego nie skorzystać?
Mówię CI tylko, że te referencje Ci się mało przydały skoro zostałeś w tym samym miejscu...naprawdę musiałem to pisać?
Ponawiam pytanie, jestem naprawdę ciekaw jak Pan sobie wyobraża praktyki, pracę w instytucjach naukowych?
Na pewno nie pracować za darmo
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

"A zgadnij czemu to jest takie powszechne No też czegoś Cię tutaj nauczę "

Zaklinanie rzeczywistości nic nie da, proszę się postawić w sytuacji osoby organizującej praktyki, czy nie łatwiej byłoby zatrudnić odpowiednią osobę, a nie organizować praktyk z których może się wyłonić nowy pracownik? to że są one organizowane to tylko kwestia dobrej woli pracodawcy, a nie braku odpowiednio wykwalifikowanych osób na rynku pracy.



"SKoro się na murzyńską robotę zgadzali to w przyszłej pracy też będzie można ich dobrze wykorzystać "

Odpowiednio im płacąc przy tym .



"Na pewno nie pracować za darmo "

Czyli możemy uzgodnić, że podstawowym argumentem aby nie iść na praktyki jest to że są darmowe? Jeśli znajdzie Pan płatne praktyki w instytucji badawczej to pierwszy Panu pogratuluje i również się na nie zgłosze. A może jakieś szczegóły dotyczące organizacji, albo jak wyglądałyby w kontekście Pańskich zainteresowań?
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

Zaklinanie rzeczywistości nic nie da, proszę się postawić w sytuacji osoby organizującej praktyki, czy nie łatwiej byłoby zatrudnić odpowiednią osobę, a nie organizować praktyk z których może się wyłonić nowy pracownik? to że są one organizowane to tylko kwestia dobrej woli pracodawcy, a nie braku odpowiednio wykwalifikowanych osób na rynku pracy.
Ty tak serio mówisz? Widzę, że badania Cię bardzo oddaliły od rzeczywistości skoro nie wiesz jak to działa...
Odpowiednio im płacąc przy tym .
Chcesz się chwalić zarobkami? dawaj
Czyli możemy uzgodnić, że podstawowym argumentem aby nie iść na praktyki jest to że są darmowe?
Pewnie, że tak. Tłumaczyłem dlaczego. Wytłumaczyć jeszcze raz? Może Ci wytłumaczę i zrobisz jutro referat z tego? Zobaczymy jak Twoja forma praktyk działa
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

"Ty tak serio mówisz? Widzę, że badania Cię bardzo oddaliły od rzeczywistości skoro nie wiesz jak to działa..."

Chętnie przeczytam Pańską opinie.


"Chcesz się chwalić zarobkami? dawaj "

Jak chce się Pan dowiedzieć to zapraszam serdecznie na staż, a wcześniej na praktyki oczywiście .
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

Jak chce się Pan dowiedzieć to zapraszam serdecznie na staż, a wcześniej na praktyki oczywiście .
Jakoś tak średnio. Znowu brak konkretów, ale spoko. I tak powoli temat się kończy.
Chętnie przeczytam Pańską opinie.
Wiesz, jeśli myślisz, że pracodawca robi bezpłatne praktyki, żeby (głównie) znaleźć pracowników to chyba nie mamy o czym gadać i te praktyki troszkę zniszczyły Ci racjonalne spojrzenie na świat
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

To w takim razie jaki jest cel organizowania praktyk? Już pisałem byłbym fatalnym przedsiębiorcom:)
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

Żeby sobie znaleźć kilku murzynów, którzy za nic zrobią jakąś robotę.
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

Wydaje mi się że dość jasno przedstawiłem jakie są po tym możliwości,
jak inaczej można rozpocząć karierę naukową?
pisać publikacje i zalewać nimi wydawnictwa?
Pracować na uczelni gdzie 70% czasu spędza się na wykładach?

Proszę mi podać alternatywę
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

Jeśli tylko w ten sposób to żal mi naukowców. I co z tej kariery naukowej skoro nic nie możesz powiedzieć o swoich osiągnięciach z książki i neta?
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

Nikt nie napisał że to łatwy kawałek chleba. Przecież podczas takiej pracy dla zleceniodawców nie oddajemy im całości naszej pracy, umawiamy się na pewien zakres prac jakie wykonamy w ramach zlecenia. Jeśli odkryjemy nowe powiązania to przecież możemy osobno opublikować, opatentować, albo sprzedać drożej taki raport. To nie jest tak, że podpisuje się cyrograf z przemysłem i nic do nas nie należy, tylko część zawarta w zleceniu jest własnością zleceniodawcy.
miodzio1988

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: miodzio1988 »

no to co sam odkryłeś na tych praktykach? Pokaże nam to, że jednak dało się z nich coś zyskać
sony20044
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2012, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: burki na faso :)

VIII Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Post autor: sony20044 »

Niestety nie udało mi się nic odkryć, ale parę rzeczy których się dowiedziałem było zaskoczeniem np. że dla potrzeb modelowania procesów fizyczny w skali makro (powiedzmy 15 cm) rozwiązania równania pola Maxwella (natężenia promieniowania w zależności od odległości od źródła) i równań Lamberta które są ich algebraiczny przybliżeniem, niemal dokładnie się pokrywają (już na długości 3 cm). Dzięki temu proces obliczeniowy się radykalnie upraszcza. Zdziwiło mnie również jak w sensie fizycznym wygląda proces parowania wody z innej cieczy, jest on identyczny (stosuje się te same równania) z procesem desorpcji gazu z cieczy (np. uwalnianie się dwutlenku węgla podczas otwierania wody gazowanej).
ODPOWIEDZ