Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Sokół »

`vekan bardzo dobry pomysl
ktos moglby pomyslec, ze to jakas nowosc, zeby szybciej zadanie rozwiazac.
czacha

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: czacha »

Sokół pisze:ktos moglby pomyslec, ze to jakas nowosc, zeby szybciej zadanie rozwiazac.
Sokół zauwaz ze nad shoutboxem jest informacja ze nie sluzy on do zamieszczania zadan. I uwazam ze malo kto moglby tego nie zauwazyc, dlatego uwazam, ze twoje obawy sa niesluszne.
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Sokół »

zauwaz, ze np. ta informacja jest tylko na deoxie, na pozostalych 7 stylach jej nie ma. I sporo osob tego nie zauwaza, jesli nie zaglada do regulaminu. Uwazam, ze moje obawy sa jak najbardziej sluszne - wystarczy byc na biezaco z SB, ile w tym tygodniu bylo prosb o zadania?*



__________________
* Nie ma co szukac teraz w SB, bo wiekszosc jest usunieta
Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: bolo »

Później dodam także do innych skinów ten napis. Przy rejestracji i tak domyślnie jest ustawiany deox. Ponadto ci, którzy piszą na szybko zadanie w ShoutBoxie, z reguły i na zmianę skina nie mają czasu...
Awatar użytkownika
`vekan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 23 sty 2006, o 21:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: far away
Podziękował: 139 razy
Pomógł: 71 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: `vekan »

To może by zrobić jakiś test przed rejestracją. To by zmusiło do czytania regulaminu. Bez poprawnego rozwiązania testu nie było by rejestracji.
czacha

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: czacha »

Zmuszenie do przeczytania regulaminu to dobry pomysl, rozumiem, ze masz na mysli cos takiego ze user nie bedzie mogl korzystac ze strony dopóki nie zapozna sie z regulaminem i nie zda z niego ogolnikowego sprawozdania jakiemus adminowi. Jednak test to nieco inna kwestia, bo rozwiazac go dobrze to nie jest zadna filozofia.

[ Dodano: 17 Listopad 2006, 15:59 ]
Jednakze takie rozwiazania bardzo by wszysko skomplikowaly
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Sokół »

mimo ze w regulaminie jest zapisane, ze nie mozna uzywac funkcji

Kod: Zaznacz cały

[you]
to widze, ze kilka osob ja ma (nie licze moderatorow, adminow i gosci specjalnych) w podpisie
np:
https://matematyka.pl/profile.php?mode=v ... ile&u=4764
https://matematyka.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=938

czyzby regulamin byl nieaktualny?
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Nostry »

Zapis ten został wprowadzony, by uniknąć takiej sytuacji, jaka jest na forum Przema, gdzie 98% ludzi używa tej funkcji w podpisie do zwabienia na swoje forum.
Z formalnego punktu widzenia należą się wskazanym przezeć osobom warny, jednak nie widzę merytorycznych podstaw, by je przydzielić. Podpis Lecha jest "moderatoropodobny", a Miki, cóż, on jest tu na specjalnych prawach
Oczywiście po tym przykładzie zostanie rozważona zmiana brzmienia rzeczonego punktu.
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Undre »

e-km pisze:Undre, tylko ze sa ludzie, ktorzy tlyko na jednorazowe rozwiazanie zadania tu wpadaja i nic ich tu wiecej nie interesuje. Czyli zawsze znajdzie sie jaks owieczka, ktora do SB wrzuci:
PomooooooCyyyyyyyy!!! PomushCIe mi PchroSHHee jAk NajShYpCiejj! Ile jezd 2+2??!!! Help, bo nie sdam do drugej klasy znofffu!
No to przejdźmy na bany zamiast ostrzeżeń
Awatar użytkownika
`vekan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 23 sty 2006, o 21:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: far away
Podziękował: 139 razy
Pomógł: 71 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: `vekan »

albo blokować konta tymczasowo np na dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Sokół »

mysle, ze warto by dodac do regulaminu taki punkt, ze niewskazane jest odpowiadanie w temacie, w ktorym juz udzielono odpowiedzi. Chodzi mi o to, ze np. ktos umiescil wyczerpujaca odpowiedz, a ktos kopiujac czy tez opierajac sie na tym, napisal to samo lub bardzo podobnie. Nie mowie tu np. o sytuacji, gdzie dwie takie same odpowiedzi pojawiaja sie w ciagu paru minut, bo czasem o pierwszenstwie w odpowiadaniu decyduje chwila. Nie mowie tez o sytuacji gdzie odpowiadajacy pierwszy napisal np. koncowy wynik, a drugi odpowiadajcy umiescil dokladne obiczenia itd, czyli tak jakby rozwinal. Jednak mowie o np.:
https://matematyka.pl/viewtopic.php?p=97621#97621
mony zastosowala chyba cytuj, kopiuj a nastepnie wklej w oknie odpowiedzi. Nawet zapomniala o \(\displaystyle{ przy frac }\)
Kasiorek_xD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2008, o 19:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: polska

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Kasiorek_xD »

nie podoba mi się to, że trzeba mieć 10 postów napisanych. ja np. jestem tu nowa i potrzebuję natychmiast pomocy. a żeby napisać 10 postów to troche dziwne. napisałam ostatnio i moderator usunął.
karol123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: 8 lip 2008, o 00:47
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 102 razy
Pomógł: 13 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: karol123 »

nie wiem czy ta kwestwia byla juz poruszana ale spytam:

mozna by stworzyc dzial do zadan tylko maturalnych tzn. takich co na 100% sa na maturze ?
z tego co mi nauczycielka mowila co roku (na Rozszezeniu) sa wielomiany i np mozna by dodawac zadania z tej kategori typu maturalne

userzy i osoby ktore juz zdaly mature mogly by pokazywac jak rozpisywac zadania zeby zdobyc maxymalna liczbe punktow zamiast powiedzmy 4/5 za nie zapsianie czegos co bylo do nas oczywiste...

to jest tylko mysl...

czekam na Wasza reakcje.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: Emiel Regis »

Burdel się zrobi. Dział maturalny też należałoby wtedy podzielić tematycznie i drzewo by rosło.

Co pisać w rozwiązaniu to zdaje się pisze w informatorze, zawsze też możesz nauczycielkę spytać albo na forum w swoim temacie dopisać dodatkowe pytanie "Na co zwracać uwagę przy pełnym zapisie rozwiązania?".

Już nie wspominając o tym, że matematyka jest ponadczasowa a fanaberie ministerstwa nie.
Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

Co Ci się w matematyka.pl nie podoba?

Post autor: bolo »

karol123 pisze:mozna by stworzyc dzial do zadan tylko maturalnych tzn. takich co na 100% sa na maturze ?
z tego co mi nauczycielka mowila co roku (na Rozszezeniu) sa wielomiany i np mozna by dodawac zadania z tej kategori typu maturalne
Dział taki istnieje na forum od dawna.
ODPOWIEDZ