Dobry zbiór zadań na maturę

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
Siledhel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 gru 2005, o 10:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radomsko

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Siledhel »

aikon pisze:Chcesz sie uczyc juz na 5 miesięcy przed maturą?
Ja zacząłem chyba w marcu.. gdzieś pod koniec
Ja zacząłem na początku wakacji. W szkole mam tylko poziom podstawowy, natomiast rozszerzony przerabiam sobie sam - i muszę powiedzieć, że przy odrobinie samozaparcia żadne korki nie są potrzebne. Ba, są nawet zupełnie zbędne. Ja to nawet nie muszę się zbytnio zmuszać do nauki, bo po prostu lubię robić zadanka. Matura próbna poszła mi całkiem nieźle, poziom rozszerzony mogłem zrobić cały bez problemów. Geniuszem nie jestem...

Teraz zrobiłem już wszystkie zadanka z doskonałej książki wydawnictwa Omega (w niej jest wszystko tak napisane, że samemu można przerobić właściwie cały materiał - więcej się z niej nauczyłem przez te wakacje niż wcześniej przez dwa lata nauki w szkole ) i też szukam jakiegoś zbiorku, bo więcej praktyki by się przydało! Kiełbasa mówicie? Hmm...
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: aikon »

Kiełbasa jest niezły... Było wielu kozaków z matmy u mnie w szkole, zawsze piąteczki itd, ale przy niektórych zadaniach z tego zbioru niestety polegli Są fajnie podzielone na zadania z poziomu podstawowego i rozszerzonego (oznaczone na czerwono). Przed każdym działem są podane wszystkie potrzebne wzory i twierdzenia. Powiem szczerze, niektóre zadania które w Kiełbasie oznaczone były jako podstawowe, to analogiczne pojawiły się na próbnej maturze na poziomie rozszerzonym

Nie wiem czy jest sens aż tak intensywnie uczyć sie do matury Na studiach takich matur będziesz miał 4-5 w miesiącu Też się śmiałem jak mi rok temu starsi koledzy takie teksty wciskali... ale teraz odczułem to na własnej skórze.. i na pewno nie jest mi już do śmiechu
Awatar użytkownika
Siledhel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 gru 2005, o 10:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radomsko

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Siledhel »

No wiesz... ale na studia najpierw trzeba sie jakoś dostać
Na studiach może i będzie dużo sprawdzianów trudniejszych niż matura, ale zawsze będzie je można poprawić czy coś - a matura jest tylko jedna (no dobra, można poprawić, ale po roku dopiero...)
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: aikon »

Na studiach też nie zawsze są poprawki. Masz koło albo egzamin, czasami jest poprawka, a czasami jakieś barany robią tylko jeden termin. Wtedy jak polejesz to powtórkę masz... za rok

No i zalezy jeszcze gdzie chcesz iść na studia...
Thorn123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 10 sty 2005, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Thorn123 »

a mogli byscie poradzic cos po za kielbasa najlepiej w formie online bo mam maturke 17 stycznia a zadanka ze zbioru kielbasy robie je ale nie mam pojecia czemu zniehcecaja mnie chociaz nie mam jakis tam niemozliwych rzeczy do zrobienia pozdrawiam albo jakas rade jeszcze co powturzyc w tak krutkim okresie czasu
ps zeby ktos nie pomyslam ze dopiero teraz zaczynam cwiczyc bo robie to juz od polowy wakacji glownie ze zbiorow maturlanie ze zdasz i kielbasa
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: aikon »

Poszukaj sobie w necie przykładowych arkuszy egzaminacyjnych z poprzednich lat, z matur próbnych z różnych okręgów itd.
Mam tego trochę jakby ktos chciał...
Zadania w zbiorach są zazwyczaj dużo trudniejsze niż te które się pojawiają na maturze.. więc skoro spokojnie łupiesz kiełbasę, to nie powinieneś mieć problemów
Thorn123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 10 sty 2005, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Thorn123 »

nie powiedzialem ze spokojnie ale jakos daje rade chocc czasami musze niezle przetrzepac tablice i zeszyty i troche posiedziec a niekiedy choc juz coraz rzadziej spytac kogos np tutaj
po za granica i czesciowao pochodna (jedyne 2 dzialy kture sa dlamnie ciagle obiektem niezbadanym i ciezko z nim jest)
Ostatnio zmieniony 27 gru 2005, o 22:32 przez Thorn123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: aikon »

Tablic lepiej nie trzep Uzywaj tylko tych co będą dostępne na maturze... a w nich prawie nic nie ma.. tzn nie wiem jakie będą u was, ale w tych naszych wzorach nie było prawie nic ciekawego.
Thorn123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 10 sty 2005, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Thorn123 »

urzywam zwyklych wiem ze na maturze sa ubogie dlatego sie obawiam ze moge mniec z tym problem :/
-=angelsky=-
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2006, o 15:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sky

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: -=angelsky=- »

Czesc . troszke mi nie zrecznie bo jestem nowa a juz mam prośbe ........5 miesiecy to troszke za wczesnie na nauke na mature fakt..... ale ja mam tyle obowiazków ze dopiero dzis zaczynam sie uczyc co gorsze mam tylko tydzien urlopu i tydzien do matury.....mam prosbe jakby ktos miał jakiekolwiek informacje chociazby miejwiecej z czego bedzie matura z matemci dla dorosłych 10 stycznia 2006 r to prosze o pomoc Szkole skonczylam trzy lata temu a teraz mi sie zachcialo maturki :/ dlatego lzej bylo by sie uczyc kilku tematow niz calosci odnowa........z góry THX
Awatar użytkownika
fisz5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 7 sty 2006, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z zaskoczenia
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: fisz5 »

Ja mam takie pytanie czy uważacie że ten zbiór autorstwa Krzysztofa Kłaczkowa, Marcina Kurczaba i Elżbiety Świdy jest w stanie dobrze przygotować do maruty z matematyki na poziomie rozszeżonym ?
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Rogal »

Jeżeli myślę o tym samym z wydawnictwa Pazdro to wystarczy go uzupełnić słynnym już zbiorem pana Kiełbasy i powinno styknąć
Awatar użytkownika
fisz5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 7 sty 2006, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z zaskoczenia
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 2 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: fisz5 »

tak chodzi właśnie o ten z Oficyny wydawniczej Pazdro mam jeszcze takie pytanko czy dobrym uzupełnieniem będzie taki zbiór zadań z rozwiązaniami "Matematyka nowa matura 1001 zadań z pełnymi rozwiązaniami i komentarzami" wydawnictwo CKA ?
kotek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 13 sty 2006, o 20:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeszów

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: kotek »

fisz5 pisze:Ja mam takie pytanie czy uważacie że ten zbiór autorstwa Krzysztofa Kłaczkowa, Marcina Kurczaba i Elżbiety Świdy jest w stanie dobrze przygotować do maruty z matematyki na poziomie rozszeżonym ?
Nie jest. Powtarzaj sobie z Kiełbasy, a z tego zbioru możesz sobie robić sprawdziany po powtórzeniu działu z kiełbasy.
Awatar użytkownika
Uzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1137
Rejestracja: 18 mar 2006, o 10:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów / Kraków
Podziękował: 94 razy
Pomógł: 139 razy

Dobry zbiór zadań na maturę

Post autor: Uzo »

A ja wam powiem ,ze tak zbiór zadań jak "Matematyka z sensem" tez jest dobry
ODPOWIEDZ