Publikacja odkrycia naukowego

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: yorgin »

ChristianGoldbach pisze:Prawdziwy miłośnik matematyki nie potrzebuje tez by zrozumieć sens tego co przedstawiłem.
Jestem matematykiem i miłośnikiem matematyki popularnonaukowej a i tak nie rozumiem tego, co przedstawiłeś. Co więcej, jeżeli miałbyś zamiar cokolwiek publikować, to za takie nieścisłe wyrażanie będziesz sukcesywnie odrzucany. Jak pisałem - ścisłość jest podstawą w matematyce.

Co więcej - stwierdzenie iż liczba pierwsza nie może być postaci \(\displaystyle{ n+2nX}\) dla \(\displaystyle{ n}\) nieparzystych różnych od jedynki oraz dla \(\displaystyle{ X\neq 0}\) jest trywialne, czego dowiodłem kilka postów wcześniej w jednej linijce.

Co więcej - twierdzisz, że na podstawie wzoru jesteś w stanie iść po liczbach pierwszych. W jaki sposób to jest wnioskowane? To, że znasz liczby złożone nie pozwala Ci nagle z jednego prostego wzoru wyprowadzić wszystkich liczb pierwszych. To, że "łatwo" widać dla niskich liczb nijak się może mieć do tego, jak to wszystko działa dla liczb pierwszych większych od liczby Grahama podniesionej do potęgi googoplexplex.

Zapisz więc w języku polskim, zgodnie z zasadami gramatyki (20 lat to wystarczająco wiele, by posiąść takie umiejętności i nie, nie jestem złośliwy - wystarczy próbować zrozumieć to, co wcześniej pisałeś) oraz zgodnie z regułami logiki matematycznej.

Jeżeli masz pisać ogólnie, to wymieniaj wszystkie założenia. Fakt nie wspomnienia o tym, iż nie uwzględniamy zera i jedynki został pominięty i twierdzenie wtedy przestaje być prawdziwe. To dobitny przykład na ścisłość w matematyce.

Widzisz, jest mnóstwo pytań co do Twojego postu. Tak długo jak nie wyrażasz się precyzyjnie, niewiele dalej się posuniemy.
ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: ChristianGoldbach »

yorgin Co oferujesz pisząc, że istnieje możliwość posunięcia się dalej? (tak to odebrałem). Ja mogę napisać całość rozwiązania, ale czy Ty jako zwykły człowiek zrobiłbyś to? Nie masz wpływu na nic, jesteś narażony na kradzież pomysłu (części) lub całości Twojej pracy, później nic z tym nie zrobisz, bo już nie będzie odwrotu. Nie rozwiązywałem tego po to by ktoś mi to potwierdził i koniec, rozwiązywałem to bo chciałem coś osiągnąć, ale to moja prywatna sprawa. Powołując się na matematykę, którą kochasz tak jak ja, pomóż mi odnaleźć się w tej sytuacji.

-- 14 lut 2014, o 20:12 --
yorgin pisze:jest trywialne, czego dowiodłem kilka postów wcześniej w jednej linijce.
To jest wstęp i ma być trywialny-- 14 lut 2014, o 20:17 --Jeżeli pomożesz mi to opublikować do tych sfer, dzięki którym, jeśli rozwiązanie jest prawidłowe, może to zobaczyć jak to się mówi cały świat to podam Ci całe rozwiązanie tutaj w temacie lub w prywatnej wiadomości, jak wolisz.
wiedzmac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sucha/Wrocław
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 62 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: wiedzmac »

Zauważ o czym my piszemy tutaj cały czas. Nie chcemy rozwiązania, a jedynie napisał konkretnie problem, który dowodzisz. Bez żadnych filozofii i gadania o niczym.

Czysto, matematycznie, konkretnie.

PS: Nikt tutaj nie chce cie okraść.
Jeżeli jest to rzeczywiście duże odkrycie, to nikt tak po prostu nie udowodni w kilka minut, więc spokojnie zdążysz to opublikować. Poza tym to, że napisałeś o tym na forum daje gwarancje, że ty to zrobiłeś pierwszy. No chyba że twoje twierdzenie jest niepoprawne (i tutaj żal trochę, bo strasznie boisz się cokolwiek powiedzieć nawet o tym czego to dotyczy) albo już dawno udowodnione.

PS2: Mówi ci to uczeń liceum, który próbował dłubać coś pseudo-badawczego, choć bez żadnych rezultatów, więc sam jako osoba dorosła powinieneś o wiele lepiej wiedzieć jak to wszystko wygląda.

PS3: Wyczuwam tutaj jakiś mega wielki fake.

Jeżeli ktoś naprawdę by udowodnił coś sensownego, to by nie robił żadnych scen i nie opowiadał jakie to wielkie i sensowne jest jego odkrycie (nie podając w ogóle co to jest) a po prostu skontaktował się z ludźmi z uczelni. Na profilu masz napisane, że jesteś z Krakowa. Byłem we wrześniu na pseudo-stażu badawczym na uj i ludzie tam są bardzo ogarnięci. Wystarczy zgłosić się do pierwszego lepszego profesora zajmującego się teorią liczb (tu nie podam ci nazwiska, bo teoria liczb to nie moja działka) i z pewnością ci pomoże (tam każdy jest miły i przyjazny dla studenta). Jeżeli uzna, że to co napisałeś ma sens to na pewno praca pójdzie do publikacji.

Pamiętaj, że zanim coś opublikują w journalach, to przechodzi to weryfikację pod kątem poprawności, wiec tak czy siak będziesz musiał to udostępnić. No i NAJWAŻNIEJSZE. Jeżeli pracowałeś sam, to skąd masz pewność, że to co napisałeś jest poprawne? Przecież nikt ci tego nie sprawdzał, a samemu często się robi głupie błędy. Nawet czytając po kilka razy i dowodząc wszystko nie masz 100% pewności, że to będzie działać. Jesteś tylko człowiekiem i każdy robi błędy.

PS4: Ten tekst mnie rozwalił
Nie mogę. Nie chce teraz pokazywać mojej ciężkiej pracy. Ktoś ukradłby mi rozwiązanie i co wtedy, pomyśleliście o wszystkim, ale nie o tym. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: yorgin »

ChristianGoldbach pisze:yorgin Co oferujesz pisząc, że istnieje możliwość posunięcia się dalej? (tak to odebrałem).
Chodziło mi jedynie o zrozumienie tego, jaka jest teza, którą stawiasz.
ChristianGoldbach pisze: Ja mogę napisać całość rozwiązania, ale czy Ty jako zwykły człowiek zrobiłbyś to? Nie masz wpływu na nic, jesteś narażony na kradzież pomysłu (części) lub całości Twojej pracy, później nic z tym nie zrobisz, bo już nie będzie odwrotu. Nie rozwiązywałem tego po to by ktoś mi to potwierdził i koniec, rozwiązywałem to bo chciałem coś osiągnąć, ale to moja prywatna sprawa. Powołując się na matematykę, którą kochasz tak jak ja, pomóż mi odnaleźć się w tej sytuacji.
Ja jako osoba związana studiami z uczelnią na pewno nie trzymałbym tego pod kołdrą i nosił pod koszulą, by nikt mi tego nie ukradł.
Co bym zrobił to opisałem wcześniej. Uczelnia i ktoś z odpowiednią wiedzą mogący przyjrzeć się temu, co napisałeś.
ChristianGoldbach pisze:
yorgin pisze:jest trywialne, czego dowiodłem kilka postów wcześniej w jednej linijce.
To jest wstęp i ma być trywialny
Skoro to jest wstęp, to co dalej? Pytaliśmy o główną tezę, a dostaliśmy wstęp? A może jeszcze inaczej? Robi się mały misz-masz...
ChristianGoldbach pisze: Jeżeli pomożesz mi to opublikować do tych sfer, dzięki którym, jeśli rozwiązanie jest prawidłowe, może to zobaczyć jak to się mówi cały świat to podam Ci całe rozwiązanie tutaj w temacie lub w prywatnej wiadomości, jak wolisz.
Jesteś z Krakowa jak widzę. Jeżeli istotnie chcesz, by "świat to ujrzał", ktoś mający więcej do czynienia z matematyką powinien to przejrzeć. Ja nie jestem specjalistą z dziedziny teorii liczb chociaż z tego, co przeczytałem nie studiowałeś matematyki a jedynie się nią pasjonowałeś by dokonać odkrycia.
Jeżeli więc Ci zależy na kontakcie, to napisz mi PW. Choć ja mogę się okazać osobą ze zbyt niską wiedzą z zakresu teorii liczb oraz liczb pierwszych.
wiedzmac pisze:Na profilu masz napisane, że jesteś z Krakowa. Byłem we wrześniu na pseudo-stażu badawczym na uj i ludzie tam są bardzo ogarnięci. Wystarczy zgłosić się do pierwszego lepszego profesora zajmującego się teorią liczb (tu nie podam ci nazwiska, bo teoria liczb to nie moja działka) i z pewnością ci pomoże (tam każdy jest miły i przyjazny dla studenta). Jeżeli uzna, że to co napisałeś ma sens to na pewno praca pójdzie do publikacji.
Ja jestem w stanie pokierować do odpowiednich osób. Na UJ.
wiedzmac pisze: PS3: Wyczuwam tutaj jakiś mega wielki fake.
Ja traktować na poważnie będę tak długo, jak strona przeciwna traktuje sprawę poważnie.
ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: ChristianGoldbach »

Za plus minus 2 dni będę się kontaktować z podobno świetnym matematykiem z UJ. W razie nowości oczywiście będę pisać Bądźmy cierpliwi to też jest ważne w matematyce. Dziękuje za tak duże zainteresowanie.
Awatar użytkownika
waliant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1801
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 275 razy
Pomógł: 183 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: waliant »

ChristianGoldbach pisze:Za plus minus 2 dni będę się kontaktować z podobno świetnym matematykiem z UJ. W razie nowości oczywiście będę pisać Bądźmy cierpliwi to też jest ważne w matematyce. Dziękuje za tak duże zainteresowanie.
To koniecznie daj znać co się dowiedziałeś i co tam z tego wyszło
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: yorgin »

ChristianGoldbach pisze:Za plus minus 2 dni będę się kontaktować z podobno świetnym matematykiem z UJ.
Kogo masz na myśli?
Alef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: 27 sie 2012, o 10:44
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 95 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: Alef »

Jeżeli pójdziesz do jakiegoś matematyka ze swoim "odkryciem", to on i tak będzie wymagał od Ciebie precyzyjnego sformułowania problemu.

1. Zastanów się, jak zapisać to co zrobiłeś w formie:

Jeżeli:

1. (...)
2. (...)
3. (...)

itd.

to wówczas

1. (...)
2. (...)
3. (...)

Od tego musisz zacząć.

2. Następnie musisz bardzo precyzyjnie opisać swój dowód. Oczywiście nie na tej stronie tylko w pliku, najlepiej posługując się programem latex.

3. Po tym jak przedstawisz swój dowód matematykowi i uzna, że jest on prawdziwy (jeżeli to co napisałeś jest skomplikowane poprosi Ciebie o plik pdf z Twoim dowodem) czeka Cię zapisanie tego wszystkiego w języku angielskim zgodnie z wymogami czasopisma do którego będziesz chciał to wysłać. Następnie składasz pracę w czasopiśmie (oczywiście w formie elektronicznej) i czekasz (dosyć długo) na recenzję. Jeżeli będzie pozytywna i dostaniesz informację, że praca jest zaakceptowana do druku - gratulacje - właśnie dołożyłeś wielką cegłę do budynku o nazwie matematyka.

Powodzenia!
ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: ChristianGoldbach »

Alef wielkie dzięki za określenie jak ma wyglądać publikacja. Niebawem podam nowe informacje na temat tego na co czekamy.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: luka52 »

ChristianGoldbach pisze: Bądźmy cierpliwi to też jest ważne w matematyce.
Tylko, że tej matematyki na razie brak w tym temacie.
ChristianGoldbach pisze: Dziękuje za tak duże zainteresowanie.
Temat dobry, by się pośmiać z "geniuszy". Już wielu przed Tobą rewolucjonistów było tu na Forum. Na razie niestety dużo piszesz, ale kompletnie bez żadnego sensu.
Awatar użytkownika
waliant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1801
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 275 razy
Pomógł: 183 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: waliant »

luka52 pisze:
ChristianGoldbach pisze: Bądźmy cierpliwi to też jest ważne w matematyce.
Tylko, że tej matematyki na razie brak w tym temacie.
ChristianGoldbach pisze: Dziękuje za tak duże zainteresowanie.
Temat dobry, by się pośmiać z "geniuszy". Już wielu przed Tobą rewolucjonistów było tu na Forum. Na razie niestety dużo piszesz, ale kompletnie bez żadnego sensu.

Mocne słowa. Mam nadzieję, że nie zniechęcą ChristianGoldbacha do napisania rezultatu całej sprawy nawet gdy zakończy się dla niego negatywnie. Ja mimo wszystko czekam z niecierpliwością.
ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: ChristianGoldbach »

Przed napisaniem tutaj na forum przygotowałem się na tego typu reakcje i co więcej uważam, że reakcja luka jest w pełni racjonalna, jednak nie opiera się na wszystkich przypadkach, a w matematyce, w udowadnianiu czegoś to jedna z podstaw. Piszesz, że w tym wszystkim brak matematyki, ponieważ sam jej nie widzisz. Nie rozważyłeś tego, że czasem się na coś czeka, bo czasem się ma coś od razu. Proste, ale już tutaj masz matematykę.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: yorgin »

Ja wciąż liczę na to, że poznamy w końcu główną tezę... Póki co zaczęliśmy drugą stronę i dalej nie wiemy nic.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3853
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 703 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: AiDi »

ChristianGoldbach pisze:Piszesz, że w tym wszystkim brak matematyki, ponieważ sam jej nie widzisz. Nie rozważyłeś tego, że czasem się na coś czeka, bo czasem się ma coś od razu. Proste, ale już tutaj masz matematykę.
Przepraszam, ale ja to chyba nawet nie rozumiem języka polskiego.
wiedzmac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sucha/Wrocław
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 62 razy

Publikacja odkrycia naukowego

Post autor: wiedzmac »

ChristianGoldbach pisze:Za plus minus 2 dni będę się kontaktować z podobno świetnym matematykiem z UJ. W razie nowości oczywiście będę pisać Bądźmy cierpliwi to też jest ważne w matematyce. Dziękuje za tak duże zainteresowanie.
I jak? Wiadomo już coś?
Zablokowany