Matura 2008

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.

Na ile liczysz %?

<30
6
4%
30-40
11
8%
40-50
5
3%
50-60
15
10%
60-70
8
5%
70-80
22
15%
80-90
20
14%
90-99
34
23%
100 ;)
25
17%
 
Liczba głosów: 146

Hobbs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2008, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Matura 2008

Post autor: Hobbs »

Aura pisze:A tam, nie tragizujcie. Z około 100% z matmy dostaniesz się bez problemu na znakomitą większość kierunków i uczelni. Poza tym są jeszcze inne matury na których można się popisać podobnym wynikiem przy rekrutacji (angielski, fizyka, informatyka...). Mnie jeden nauczyciel powiedział, że na UW wychodzą z założenia, że jeśli ktoś jest najlepszy w swojej dziedzinie(gdyby nawet był to j. rosyjski), to z inną też sobie bardzo dobrze poradzi, więc tam biorą do rekrutacji matmę + 2 dowolnie wybrane przedmioty.
Szkoda, że na UWr nie biorą wybranego przedmiotu, bo z ang. roz. mam zapewne 94-96% Z matmy 50-60% -- dobrze, jak na to, że jeszcze pół roku temu nie umiałem prawie nic, ale kiepsko w porównaniu z większością z Was.

PS. Wyniki powyżej 90% z mat zazwyczaj zdobywa ok. 3% piszących. To oznacza, że w takiej Warszawie takich osób jest zaledwie jakieś 150! Więc myślę, że z takim wynikiem raczej nie powinno być większych problemów się dostać gdziekolwiek.

Pozdrawiam.
lllukaszzz963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 cze 2008, o 08:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z krk

Matura 2008

Post autor: lllukaszzz963 »

Macie może jakieś informacje na temat tego kiedy pojawią sie wyniki w internecie ??
olala
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z domu

Matura 2008

Post autor: olala »

Hobbs pisze:PS. Wyniki powyżej 90% z mat zazwyczaj zdobywa ok. 3% piszących. To oznacza, że w takiej Warszawie takich osób jest zaledwie jakieś 150! Więc myślę, że z takim wynikiem raczej nie powinno być większych problemów się dostać gdziekolwiek.
W tym roku chyba będzie więcej niż 3%...
Brzytwa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 879
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 221 razy

Matura 2008

Post autor: Brzytwa »

Hobbs pisze:PS. Wyniki powyżej 90% z mat zazwyczaj zdobywa ok. 3% piszących. To oznacza, że w takiej Warszawie takich osób jest zaledwie jakieś 150!
Te 3% to z całej Polski. A wiadomo, że w mniejszych miastach będzie procentowo mniej takich osób. Do tego dodaj specjalizującego się w przedmiotach ścisłych Staszica. Tak więc ja bym się spodziewał dużo większej liczby osób z wynikiem conajmniej 90%.
qazwsx5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Zarzecza
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

Matura 2008

Post autor: qazwsx5 »

lllukaszzz963, chyba coś koło 25 - ale tylko niektóre OKE(chyba Łomża i Wrocław), a 30 są w szkołach
see-you
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 8 maja 2007, o 17:53
Płeć: Kobieta
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 3 razy

Matura 2008

Post autor: see-you »

qazwsx5 pisze:lllukaszzz963, chyba coś koło 25 - ale tylko niektóre OKE(chyba Łomża i Wrocław), a 30 są w szkołach
Łomża tez ma 30stego (znaczy mozna bedzie 29 o polnocy na stronie zobaczyc)
lllukaszzz963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 cze 2008, o 08:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z krk

Matura 2008

Post autor: lllukaszzz963 »

to nie pozostaje nam nic innego jak czekać do 30
schmude
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 29 lis 2007, o 23:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 6 razy

Matura 2008

Post autor: schmude »

Witam! Może późno piszę, ale teraz wpadłem na pomysł jak oryginalnie rozwiązać zadanie maturalne z parabolą.

Otóż mamy równanie \(\displaystyle{ y= \frac{x^2}{4}+1 x^2=4(y-1)=2 2(y-1)}\)

Stąd parametr paraboli równy jest \(\displaystyle{ 2}\)

Obliczymy współrzędne ogniska \(\displaystyle{ (0, \frac{2}{2}-(-1))=(0,2)}\)
Obliczymy równanie kierownicy \(\displaystyle{ y=-\frac{2}{2}-(-1)=0}\)

Wiemy, że parabola to zbiór punktów równo oddalonych od pewnego punktu (ogniska) i pewnej prostej (kierownicy).

Stąd już mamy tezę
Majdan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Matura 2008

Post autor: Majdan »

johny111 pisze:jesli ktos jest dobry to i słabą mature obrze napisze wiec nie rozumiem nie ktorych rozumowania...
ze niby gorsi lepiej napisali niz lepsi ..
poprostu zganianie winy na innych..
Sratatata. Idź napisz testy gimnazjalne i porównaj wynik z innymi gimnazjalistami. Porównamy Twoją wiedzę z jakimś "gówniarzem" na podstawie tego wyniku i stwierdzimy, że to zganianie na innych...
Aura pisze:Btw gdzie wybierasz się na studia, Majdan?
Informatyka, w kolejności: UW, PW-MINi, UWr, WAT.
olala
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z domu

Matura 2008

Post autor: olala »

Ja mam nadzieję, że takie dobre wyniki (sonda) są tylko wśród użytkowników forum ;P
Majdan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Matura 2008

Post autor: Majdan »

Ej, a wiecie kiedy jest ogłoszenie wyników.
W OKE Kraków wyniki będą w internecie. Znacie dokładną datę?
olala
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z domu

Matura 2008

Post autor: olala »

Majdan pisze:Ej, a wiecie kiedy jest ogłoszenie wyników.
W OKE Kraków wyniki będą w internecie. Znacie dokładną datę?
Wyniki w internecie mają być chyba wszędzie, ale i tak 30 czerwca.
Jak ktoś nie będzie mógł tego dnia odebrać w szkole świadectwa to będzie przynajmniej mógł sprawdzić na stronie OKE
Awatar użytkownika
Deltaaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 6 cze 2008, o 16:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: stąd
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 6 razy

Matura 2008

Post autor: Deltaaa »

Podobno 27.06.08. Już się nie mogę doczekać...
Też coś mi się wydaje że albo wszystkim na forum tak dobrze poszło albo ludzie sobie wyniki zawyżają. To nie jest możliwe żeby ponad 25% społeczeństwa miała więcej niż 90%
Majdan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Matura 2008

Post autor: Majdan »

Hmm, matura była prosta (według mnie), więc średnia na pewno skoczy.
Ale czy aż tak? Z pewnością ankieta z forum nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale myślę, że to co podali nasi użytkownicy mocno nie odbiega od ich wyniku.
W końcu, to forum odwiedzają głównie dobrzy matematycy
Johan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2008, o 18:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

Matura 2008

Post autor: Johan »

Majdan pisze:Hmm, matura była prosta (według mnie), więc średnia na pewno skoczy.
Można powiedzieć jak co roku - nie przyglądałem się specjalnie ale chyba nie odbiega od tych z poprzednich lat. Ogólnie muszę to przyznać, że matura z matematyki (nie mówiąc o tej z fizyki, której poziom to kompletne dno) promuje przeciętniactwo - ja miałem w zeszłym roku 86% biorąc pod uwagę, że byłem (i jestem ) kompletnym nierobem, byłem takim uczniem na granicy trói i czwóry i miałbym więcej gdyby nie błędy obliczeniowe podczas gdy niektóre bardzo dobre osoby porobiły więcej głupich błędów w wyniku czego wypadły gorzej pomimo dużo większej wiedzy... ale nie mam co narzekać przynajmniej dzięki temu mogłem bez problemu dostać się na studia tam gdzie chciałem
ODPOWIEDZ