AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: Igor V »

No to mam nadzieję że źle nie zrobiłem rezygnując z AiR , na rzecz Elektroniki
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: kalwi »

no próg będzie pewnie wynosił ze 170 imo, jak nie więcej. Swoją drogą macie pecha, bo jesteście ostatnim rocznikiem, który ma PPOMy w takiej formie, w jakiej one są (czyt.: niezmienione od 20 lat, a wtedy głównie szli ludzie po technikum, więc mniej więcej wiedzieli w jaki sposób działa sprzęt w miernictwie) - zresztą sam zobaczysz, o co mi chodzi .

PS. Jak tam to zadanie, które Ci podesłałem? Bo prawidłowym rozwiązaniem jest nie uwzględniać tego odstępu między stołami, tj. zrobić zadanie tak, jakby te stoły były połączone razem. he he
Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: Igor V »

kalwi, mi akurat nie chodziło o próg ,tylko że świadomie zrezygnowałem z AiR na rzecz elektroniki (jak zresztą niedawno z UW na rzecz PW) ,bo mi się wydaje że elektronika jest rozsądniejszym wyborem.Jednak link który podałeś wprawił mnie w konsternację.BTW tak próg (przynajmniej z tego co patrzyłem po pierwszej turze) wynosił bodaj równe 170 pkt.A co do Podstaw pomiarów to od przyszłego roku co się zmieni ?

Co do zadanka to zupełnie wypadło mi z głowy.Jak zmienię kompa z którego piszę (testuję laptop nie przyzwyczajony jestem ) to podeślę na pw rozwiązanie ,które wymodziłem to ocenisz Ale właśnie się dziwiłem po co ta informacja o odległości między stołami ,bo skoro nie działa tam żadna siła ,to to \(\displaystyle{ \frac{l}{3}}\) jest niepotrzebne.Więc jedynym rozsądnym wyjaśnieniem wydawało mi się że jest to potrzebne do tego by pokazać że deska nie obróci się podczas przesuwania najpierw wokół krawędzi pierwszego stołu ,a potem drugiego (bo przy maksymalnym wysunięciu będzie ,przy założeniu jednorodności deski , 1/3 masy znajdowała się w przerwie między stołami ,a nadal 2/3 na jednym ze stołów ,czyli się nie obróci.).Ale to w ramach offtopic
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: kalwi »

Od semestru 15Z (a może nawet i tego wcześniej) będą już otwarte i wyposażone (a przynajmniej powinny) nowe skrzydła wydziału.


I będzie tam m.in. Laboratorium Podstaw Pomiarów.

A w ramach offtopic, to po takim kolosie połowa ludzi z mojej grupy nie została dopuszczona do egzaminu z fizyki.
ODPOWIEDZ