Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: dexter90 »

Ponewor pisze:Jeśli masz to robić tylko po to żeby mieć lepszy start to bez sensu. Możesz się zrazić i później się męczyć na studiach. Lepiej odpoczywaj. Od tego masz wakacje. Inna rzecz jeśli kodził byś coś dla przyjemności...
Podstawy może są i nudne, ale skoro ma okazje przysiąść teraz to niech siada. Na przyjemności przyjdzie czas ( Windows Forms ).

Pozdrawiam.

Btw, teraz odpoczywaj, a potem zarywaj noce ( nie nie ).
Haqu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 mar 2012, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: Haqu »

Zdecydowanie na początek C++, ale raczej strukturalnie żeby przyzwyczaić się z czym to programowanie się je, potem na obiektówkę przerzucić się już na Jave albo C#(choć C++ obiektowe często się też przydaje). Chyba że ciągnie cię bardziej do webmasteringu wtedy popróbować sił z PHP na przykład, coś HTML/HTML5 też ogarnąć. A jeśli i to Ci się nie spodoba, to możesz już coś pokombinować z Bazami, poznać podstawy SQL, postgres powinien być sympatyczny na początek.

Ogólnie ja bym popróbował różnych rzeczy, zobaczył w czym czuje się najlepiej i bawił się tym przez wakacje, potem już wyboru mieć nie będziesz
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: dexter90 »

Haqu, Na studiach ( każda uczelnia ) niestety za dużego wyboru nie ma. Powinno być tak jak z językami obcymi ( wybierz taki, którego chcesz się uczyć ). Ja bym SQL zostawił na sam koniec, dlaczego? ( Ze względu na bardzo wysoki poziom - moim zdaniem BARDZO ), o ile w C++/C/C# składnia czasem może dawać do myślenia, tutaj mamy:

Kod: Zaznacz cały

select p.imie, p.nazwisko from pracownicy p where p.pensja>2000
Czytamy:
Zaznacz imię, nazwisko z pracownicy, gdzie pensja jest większa od 2000
,

ale dobrze prawisz, ale z nudów bym poczytał o samej idei baz danych i systemów informatycznych, a potem prawidłowe tworzenie.

Pozdrawiam.
Haqu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 mar 2012, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: Haqu »

Wiem właśnie jak jest, sam jestem studentem informatyki i dlatego napisałem

"Ogólnie ja bym popróbował różnych rzeczy, zobaczył w czym czuje się najlepiej i bawił się tym przez wakacje, potem już wyboru mieć nie będziesz "

Ale zgadzam się co do SQL, że jest to specyficzny język i może samemu lepiej jakoś się w niego nie zagłębiać, bo mimo prostej składni, czasem bywa mylący (jak już wejdzie się w wielokrotnie zagnieżdżone pytania itd). Mi już zaserwowali co prawda go na drugim semestrze pierwszego roku i wiele osób na tak pozornie prostym języku się właśnie wyłożyło, podejrzewam że dlatego że jak piszesz, nie potrafili zrozumieć samej idei baz danych, a potem okazało się że w zasadzie w każdym projekcie z każdego języka przydałoby się stworzyć tą bazo jako wsparcie

Jeszcze bym dodał do tego, że jeśli jak widzę po maturze z matmy, lubisz liczby, to popróbował bym sił z jakimiś zadaniami z analizy matematycznej, geometrii analitycznej i algebry liniowej, czy matematyki dyskretnej. Wszystkie z nich powinny czekać Cię na pierwszy i drugim semestrze, a jest to jakiś tam skok z poziomu liceum i na pewno zauważysz, że zadania zaczynają robić się coraz ciekawsze
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: dexter90 »

Jeszcze bym dodał do tego, że jeśli jak widzę po maturze z matmy, lubisz liczby, to popróbował bym sił z jakimiś zadaniami z analizy matematycznej, geometrii analitycznej i algebry liniowej, czy matematyki dyskretnej. Wszystkie z nich powinny czekać Cię na pierwszy i drugim semestrze, a jest to jakiś tam skok z poziomu liceum i na pewno zauważysz, że zadania zaczynają robić się coraz ciekawsze
Oooo, czyli Metody Numeryczne, z których służę Także widzisz autorze ile masz możliwości na studiach? Każdy znajdzie coś dla siebie .
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: adambak »

Otóż, są uczelnie gdzie się zaczyna od Pascala - u nas na UW tak było. Ale na PW ETI wiem, że zaczniecie od C/C++ i najlepiej będzie jak od nich zaczniesz. Rady dexter90 są takie że nic dodać, nic ująć. Ze swojej strony (tak dla opozycji - kogoś kto uwielbia algorytmy i struktury danych) polecam stronę:
Mi bardzo pomogła w nauce, zawsze dowiadywałem się czego nie wiem i czego dobrze by było się nauczyć. Jeśli dopiero zaczynasz z C++ to zrobienie tam paru zadań na początek myślę, że będzie bardzo dobrym pomysłem.
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: dexter90 »

adambak, thanks.

Złota rada: Nie leć na fora programistyczne z byle błahostką. Posiłkuj się helpem oraz artykułami na angielskich stronach - przyzwyczajaj się za "młodu" bo potem będzie ciężko.
Pire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2012, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Pomógł: 1 raz

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: Pire »

To ja również mam takie pytanie jak to jest na politechnice rzeszowskiej od jakiego języka sie zaczyna?
Bo szczerze powiedziawszy mam pewne obawy co do moich studiów. Wyniki z matury: matma 86%
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: dexter90 »

Pire, Słaby wynik z matmy nie przekreśla Cię jako programisty.
miodzio1988

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: miodzio1988 »

To prawda. Wystarczy trzymać się pewnych zasad informatyka ( każdy kod mniej niż 40 linijek np ) tak żartuje kolego

I \(\displaystyle{ 86}\) procent to słaby wynik? Wow...
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: dexter90 »

( każdy kod mniej niż 40 linijek np )
Kod czy funkcja? Bo to zasadnicza różnica.
miodzio1988

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: miodzio1988 »

Serio, to było w ramach żartu z mojej strony. Się już naczytałem o tym i podziękuję.

I czemu \(\displaystyle{ 86}\) procent to słaby wynik?
dexter90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: 11 lis 2011, o 09:48
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 32 razy

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: dexter90 »

miodzio1988 pisze:Serio, to było w ramach żartu z mojej strony. Się już naczytałem o tym i podziękuję.

I czemu \(\displaystyle{ 86}\) procent to słaby wynik?
Ja tobie też już podziękuje skoro nie odróżniasz kodu od funkcji ( elementu całego kodu ). :].
miodzio1988

Co ma robić przyszły student Informatyki pw podczas wakacji?

Post autor: miodzio1988 »

Wracając do tematu. Czemu matura zdana na \(\displaystyle{ 86}\) procent to słabo zdana matura? Tylko na takie pytanie mi odpowiedz, bo z informatyki wezmę korki u kogoś innego
ODPOWIEDZ