Studia matematyki na UJ

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
everglade
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2009, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 15 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: everglade »

A zatem - co chyba powinienem był napisać na samym początku - można spokojnie odłożyć wybór specjalności o rok, jeśli nie jest się zdecydowanym na teoretyczną (teoretyczną też da się zamienić na inną i vice versa).
Jeżeli poszedłbym na teoretyczną, to czy można się przepisać na inną w dowolnym momencie, czy po semestrze/roku?
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: Piotr Jucha »

W dowolnym momencie - nie powinno być z tym problemów.
laser15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lis 2011, o 14:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 8 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: laser15 »

Na UJ opłata rekrutacyjna pobierana jest jednorazowo czy za każdy przedmiot z osobna?

Który rok studiów jest najgorszy? Chodzi mi kiedy najwięcej osób rezygnuje?

Czy jeżeli bym się zdecydował na stosowaną, to kiedy muszę to podać? podczas składania dokumentów?-- 23 maja 2012, o 10:21 --I gdzie odbywa się praktyki? Czy uczelnia pomaga w zorganizowaniu ich?
fart411
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 5 lut 2011, o 09:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: xaswq
Podziękował: 60 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: fart411 »

Piotr Jucha, a czy znajdę gdzieś może listy rankingowe z poprzedniego roku z uwzględnieniem wyników rekrutacyjnych? Nie chodzi mi o to jaki był próg, a ile było osób, które miały powyżej 90% z rozszerzonej matematyki (bo z tego co wiem tylko ona na UJ się liczy). Ew. pytanie mogę postawić inaczej - czy jest wiadomo, jaki był potrzebny wynik, by dostać stypendium (z racji kierunku zamawianego) na matematyce?
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: Piotr Jucha »

laser15 pisze:Na UJ opłata rekrutacyjna pobierana jest jednorazowo czy za każdy przedmiot z osobna?
Za każde postępowanie rekrutacyjne, czyli za każdy jest osobna opłata
.
Który rok studiów jest najgorszy? Chodzi mi kiedy najwięcej osób rezygnuje?
Pierwszy. W zasadzie pierwszy semestr.
Czy jeżeli bym się zdecydował na stosowaną, to kiedy muszę to podać? podczas składania dokumentów?
Nie wiem, jakie są procedury w tym roku, ale - jak pisałem wyżej - wiążącą decyzję trzeba podjąć pod koniec pierwszego roku.
I gdzie odbywa się praktyki? Czy uczelnia pomaga w zorganizowaniu ich?
O praktykach na studiach I stopnia: .
O praktykach pedagogicznych (na studiach II stopnia): [url]http://www.im.uj.edu.pl/studia/s2s/praktyki[/url].
Z kilkoma firmami współpracujemy, niektóre same zgłaszają się do nas z propozycją przyjęcia studentów (II stopnia) na praktyki. (Można sobie przejrzeć ogłoszenia "dla studentów": [url]http://www.im.uj.edu.pl/ogloszenia[/url]).
Często studenci sami sobie organizują jakieś praktyki w bankach czy innych instytucjach finansowych i nie tylko.
slavoslavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2012, o 21:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Studia matematyki na UJ

Post autor: slavoslavo »

A to ujednolicenie obejmuje tez matematyke komputerowa? i dlaczego w nastepnym roku do glownych przedmiotow typu analiza, algebra liniowa, teoria mnogosci na specjalizacji nieteoretycznej przypisanych jest po dwoch wykladowcow? Beda dwa potoki?
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: Piotr Jucha »

Zapomniałem napisać wyżej: matematyka komputerowa jest w tym roku osobnym kierunkiem. Jej program nie zmieni się, tzn. będzie taki jak w zeszłym roku. W konsekwencji nie obejmie jej to ujednolicenie.

Dla specjalności nieteoretycznych będą dwa potoki.
mirkaluk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 15:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Katowice

Studia matematyki na UJ

Post autor: mirkaluk »

fart411 pisze:Piotr Jucha, a czy znajdę gdzieś może listy rankingowe z poprzedniego roku z uwzględnieniem wyników rekrutacyjnych? Nie chodzi mi o to jaki był próg, a ile było osób, które miały powyżej 90% z rozszerzonej matematyki (bo z tego co wiem tylko ona na UJ się liczy). Ew. pytanie mogę postawić inaczej - czy jest wiadomo, jaki był potrzebny wynik, by dostać stypendium (z racji kierunku zamawianego) na matematyce?
Na innym forum powiedziano mi, że było to 84-86%.. Ale po I semestrze, jak paru ludzi zrezygnowało bądź utraciło stypendium, wtedy było to ok. 70%
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: Piotr Jucha »

Te wyniki (do stypendium) są dość prawdopodobne - widziałem je kiedyś, ale nie pamiętam konkretnych liczb. Podejrzewam, że te listy (rankingowe i przyznanych stypendiów) nie są publicznie dostępne w internecie.
laser15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lis 2011, o 14:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 8 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: laser15 »

Czy na studiach licencjackich na specjalności stosowanej są chociaż jakieś podstawy programowania? Do czego przygotowują studia mgr z matematyki stosowanej? Gdzie potem można pracować?

Nie chciał bym aby potem rzeczywistość ukazała się taka że pracę znajdę jedynie w księgowości.
Yvel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 8 mar 2010, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 7 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: Yvel »

laser idziesz moim tropem
laser15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lis 2011, o 14:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 8 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: laser15 »

Muszę być pewny, że potem będę mógł robić coś interesującego a nie męczyć się.

Sory, że tak wypytuje o wszytko
justyskaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 20 lip 2011, o 18:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 12 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: justyskaf »

faktycznie mirkaluk było tak jak mówisz ze stypendiami

laser15, jestem na specjalizacji stosowanej i będę miała informatykę w 5 semestrze, ale nie wiem jak będzie ustalone w programie dla pierwszego roku...
Yvel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 8 mar 2010, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 7 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: Yvel »

justyskaf a jak można wiedzieć co planujesz po magisterce? Gdzie pracy szukać ( zakładam, że na licencjacie się nie skończy)
justyskaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 20 lip 2011, o 18:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 12 razy

Studia matematyki na UJ

Post autor: justyskaf »

na magisterkę tez raczej wybieram sie na stosowaną

Po studiach myślałam nad pracą w jakiejś firmie jako matematyk albo ewentualnie jak się uda to zostać na uczelni ale widze że będzie ciężko jak widzę teraźniejszych profesorów :p

Ogólnie polecam Uj
ODPOWIEDZ