Matura 2008

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.

Na ile liczysz %?

<30
6
4%
30-40
11
8%
40-50
5
3%
50-60
15
10%
60-70
8
5%
70-80
22
15%
80-90
20
14%
90-99
34
23%
100 ;)
25
17%
 
Liczba głosów: 146

Awatar użytkownika
nico89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2006, o 16:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole Lub.
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

Matura 2008

Post autor: nico89 »

Nie wiem też, dlaczego Ci żal, że innym też dobrze poszła, ja się cieszę, ze moi znajomi dobrze zdali i tyle. Zawiść to niedobra rzecz.
madame, brawo dla Ciebie, uważam dokaldnie tak samo...
Ja, nauczylem sie wszystkiego co na tej maturce było poza szkołą, bo u mnie w LO poziom matmy jest zerowy...a jsetem niby w rozszerzonej klasie. Nawet o jednokladnosci nie było wspominane a zrobilem ją bez wahania. Wielomian też poszedł jak to mowicie po"najmniejszej linii oporu" i jestem zadowolony ze rozumiem to tak jak mialem zrozumieć, czyli wszystko ze mną w porzadku.Licze na jakies 98%
Znacie to: ???
"Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...."

Jesli kogos urazilem to przepraszam z góry.

Co do tej apraboli to trzeba było udowodnić kazdy punkty czyli inaczej zapisac współrzedne punktu A, w ten sposób:
\(\displaystyle{ A(x, \frac{1}{4} x ^{2} +1)}\) I teraz dopiero liczyc odleglosci od prostej i od punktu F a potem przyrównywac. Czyli punktów za zadanie raczej nie bedzie.

P.s juz nie pamietam jaki był wzór tej paraboli ale cos takiego.
Tordek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 4 lis 2007, o 09:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 6 razy

Matura 2008

Post autor: Tordek »

1.
angel-of-fate pisze:Bede miał jakieś 60% myslicie ze jest sens skladac papiery do Warszawy na SGGW na jakis techniczny kierunek?? Jakie sa tam progi czy dostałbym sie gdyby nie podniesli? Ma ktoś o tym pojęcie lub orientuje sie mniej wiecej?
Jest sens,

tutaj masze zestawienie progów w kolejnych etapach rekrutacji, sporo sie nie zmnienia , przede wszystkim na niektore kierunki wymagaja teraz tylko jednego przedmiotu a kiedys dwoch.
Na co chcesz skladac?
Czemu nie politechnika warszawska?

2.
Matura była prosta, sam popełniłem jedynie drobne błędy w obliczeniach,
Jedynym błędem "merytorycznym" była jednokładnośc.
Tutaj smiesznie bo z tego co rozumiem zrobilem na odwrot(to bylo pierwsze zadanie w zyciu jakie z tego zrobilem:P ) tzn trzebaa było zrobic dla skali ujemnej a ja zrobiłem dla dodatniej.
Swoja droga sporo sie nad tym zastanawiałem , gdzie ma byc ten punkt , chciałem nawet oba policzyc i zeby sobie wybrali ;p
Pozostało czekac na wyniki:)
tomek11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 16 paź 2007, o 19:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mazury
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1 raz

Matura 2008

Post autor: tomek11 »

Brzytwa pisze:
Są 2 możliwe położenia punktu D. W kluczu jest uwzględniony przypadek, gdy \(\displaystyle{ D \neq B}\).
a jezeli ktos pominal przypadek gdy D=B? chyba nie zmienia klucza?

ja rowniez nie rozumiem dlaczego ktos pisze 'zal, ze wiele osob napisalo tak dobrze'
jezeli ktos jest ponadprzecietny to przeciez mogl wygrac olimpiade z matmy i bez problemu dostac sie na studia, a skoro pisal mature znaczy ze nie wygral, to znaczy ze nie duzo obiegł od 'nas' (niby tych gorszych)
Awatar użytkownika
angel-of-fate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 25 paź 2007, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WuWuA
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 8 razy

Matura 2008

Post autor: angel-of-fate »

tomek11, ja pominąłbym ale nie dokończyłem jak dotąd nie zminili
Tordek, wielkie dzieki za info pomoc konkretna sam tego nioe znalazłem jak dotąd
Tordek pisze:Na co chcesz skladac?
budownictwo
finanse i rachunkowość
zarzadzanie i inżynieria produkcji
inżynieria środowiska
logistyka
Czemu nie politechnika warszawska?
podobno wiele osób odpada jestem trochę leniwy więc ambicje mam niewygórowane chce sie dostac i utrzymać.
Brzytwa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 879
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 221 razy

Matura 2008

Post autor: Brzytwa »

tomek11 pisze:Brzytwa napisał/a:


Są 2 możliwe położenia punktu D. W kluczu jest uwzględniony przypadek, gdy D B.


a jezeli ktos pominal przypadek gdy D=B? chyba nie zmienia klucza?

ja rowniez nie rozumiem dlaczego ktos pisze 'zal, ze wiele osob napisalo tak dobrze'
jezeli ktos jest ponadprzecietny to przeciez mogl wygrac olimpiade z matmy i bez problemu dostac sie na studia, a skoro pisal mature znaczy ze nie wygral, to znaczy ze nie duzo obiegł od 'nas' (niby tych gorszych)
1) Klucza z tego co widzę nie zmienią. Oczywiście jak ktoś pokazał oba przypadki to będzie maks. Mnie natomiast ciekawi (czysto teoretycznie), co by było, gdyby ktoś rozważył tylko ten przypadek (\(\displaystyle{ B=D}\).

2) Nie do końca się zgodzę z Tobą w kwestii olimpiady. Przepaść miedzy finałem OM a maturą jest tak ogromna, że nie można powiedzieć, że jak ktoś nie jest finalistą OM to nie wybija się za bardzo. Sam znam parę osób, które do finału OM nawet nie zbliżyły się, a próbne maturki trzaskały regularnie pod 100 %.

3) Matura tegoroczna rzeczywiście była prosta. Wówczas powstaje problem, iż często nie oddaje ona faktycznego poziomu wiedzy i umiejętności. Ale niestety taka jest cała nowa matura, której głównym celem jest danie szansy najsłabszym, a nie tak jak jest w konkursach matematycznych, czyli kto jest najlepszy. Jest to dużo szerszy i niejednoznaczny problem, ale oczywiście stwierdzenie "żal, ze wiele osob napisalo tak dobrze" jest całkowicie nie na miejscu.
Awatar użytkownika
angel-of-fate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 25 paź 2007, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WuWuA
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 8 razy

Matura 2008

Post autor: angel-of-fate »

Brzytwa,
1) powinno być też 100% i brechta
3)matura dałamiszanse - oni wyrównuja poziom z UE bo tam są głąby studia za granicą są proste ale trudno nam się tam dostać bo łby zza granicy maja łatwiejsze testy i maja wiecej punktów w przeliczeniu.
Majdan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Matura 2008

Post autor: Majdan »

Matura była banalna. Nie wymagała żadnego myślenia. Obliczeń nie powinno być dużo, ale poziom był dla mnie jak na podstawowy - jedynie materiał z rozszerzonego.

W takim wypadku powinny być trzy poziom, bo ten poniżył lepszych uczniów.

Dobry uczeń zrobił wszystko (umie nawet 5 razy trudniejsze zadania), ale się pomylił. Z kolei gorszy dał z siebie wszysto i jakimś cudem napisał wszystko. Udało mu się - ma więcej niż dobry uczeń. Gdzie tu sprawiedliwość?

Ja napisałem wszystko zgodnie z kluczem. Ale boję się, iż mimo dobrego wyniku progi na studia skoczą i ujawnią się moje niższe wyniki z innych przedmiotów.

W pierwszym zadaniu miałem ten sam problem, ale zobaczyłem treść: udowodnij, więc wolałem nie ryzykować, myśląć, iż na tak prostą maturę w odpowiedzi na pewno jest tak.

Z kolei ostatnie zadanie. Wyszły mi dwa wyniki, jeden odrzuciłem, chociaż po egzaminie przemyślałem, że dwa w sumie były poprawne. Punkt leży na odcinku także gdy leży na jego końcu.

Ta matura to było poniżenie dla wszystkich szanujących się matematyków... ;/
wojciszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 8 paź 2007, o 09:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 2 razy

Matura 2008

Post autor: wojciszek »

1. Zrobiłem bez problemu
2. Zapomniałem o jednym przedziale w wyniku końcowym zapisalem tylko (8/5;2)
3. zrobilem na wzorach viete'a, wynik wyszedl dobry wiec jest ok
4. No problem, wystarczylo zamienic cosinusa
5. troche sie musialem pobawic w rysowanie i przekształcenia funkcji ale wyszlo wszystko dobrze
6. tak jak w odpowiedziach
7. troche obliczen wyszlo ale generalnie nie sprawilo problemu
8. zrobilem to na podstawie przecięcia się prostych (A=s1x,s1y+r1; A'=s2x,s2y-r2 i B=s2x,s2y-r2; B'=s2x,s2y+r2) AA' i BB'. Wynik wyszedl dobry, raczej nie beda mieli sie do czego przyczepic
9. Wyznaczyłem dziedzine, wyznaczylem ze dla x=4 wynik bedzie najmniejszy, czyli pewnie 2 punkty w plecy
10. wyszlo bez wiekszych komplikacji
11 i 12. jw.
Awatar użytkownika
angel-of-fate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 25 paź 2007, o 19:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WuWuA
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 8 razy

Matura 2008

Post autor: angel-of-fate »

Majdan, po 1 to człeniu jeżeli uważasz że świat jest sprawiedliwy to przynajmniej tego Cie ta matura nauczy że nie jest. nic nie zmienisz ta pusta opinia jeżeli ktoś ma szczescie to wygrywa w totka jeżeli ktoś ma wiecej pktów to jest lepszy - tymczasowo - wiec udowodnisz swoją przewage później jeżeli ja posiadasz.
Ja uważam że matura powinna mieć wiecej zadan do liczenia a nie do udowadniania oczywistych rzeczy jezeli chodzi o moja osobosc byloby mi wtedy łatwiej i byłbym lepszy. wiec gdzie tu sprawiedliwośc:)
Majdan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Matura 2008

Post autor: Majdan »

po 1 to nie nazywaj mnie człeniem.
Po 2 jak napisałeś:
matura powinna mieć wiecej zadan do liczenia a nie do udowadniania
Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. Jak jest zadanie udowodnij coś, tzn że musisz do tego dojść przez obliczenia. Udowadnianie zadań takich jak były na maturze to po prostu zwykłe liczenie tego, z tym że lepiej bo wynik sobie sprawdzisz.

I nie pieprz że matura mnie nauczy, że świat nie jest sprawiedliwy. W tym roku matura nie uwzględniała lepszych uczniów i są poszkodowani. Taka prawda.

Obcięli program, bo niektórzy się nie wyrabiali - ok, ale niech wymagają przynajmniej trochę myślenia!

Zresztą, chcesz to pisz podstawowy, bo tegoroczny rozszerzony to dla mnie był podstawowy.
Brzytwa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 879
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 221 razy

Matura 2008

Post autor: Brzytwa »

Majdan pisze:I nie pieprz że matura mnie nauczy, że świat nie jest sprawiedliwy. W tym roku matura nie uwzględniała lepszych uczniów i są poszkodowani. Taka prawda.
Ciekawe, jak matura ma uwzględnić poziom prawie 100 000 osób. Zawsze ktoś będzie poszkodowany. A co do poziomu to zerknij sobie na te z zeszłych lat. Osobiście nie widzę wielkiej różnicy.
Awatar użytkownika
nico89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2006, o 16:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole Lub.
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

Matura 2008

Post autor: nico89 »

Majdan pisze:Zresztą, chcesz to pisz podstawowy, bo tegoroczny rozszerzony to dla mnie był podstawowy.
To też jest nieco względne.. Widziałes przeliczniki na wielu politechnikach??? Żenada, na wysokim poziomie matura podstawowa od rozszerzonej rozni w ich przelicznikach jakies 1-3% i jak to racjonalnie wytlumaczyć?? Przykładowo chcę iść na PL lub na szkołe pozarnictwa w Wawie. Są tam takie przeliczniki ze np jeśli zdam mature rozszerzoną z matmy na pozio9mie 80% to przeliczając to na podstawe wychodzi ok 82%. I co tu sie dziwic??

I nie krytykuj innych ze było to za łatwe, bo tutaj nikt nie jest winny. Pisz co CKE dlaczego chcą miec duzo ludzi na studiach technicznych. Fizyka i matma była łatwa a zapytajcie kolegów o polski i hisotrię(rozszerzenie oczywiscie)
Denerwuje mnie takie Twoje zachowanie bo ja wiem ze do tego co napisałem musiałem dochodzić sam. U mnie w szkole jest taki poziom matmy ze ja na lekcji o jednokładności to ni razu nie usłyszałem, a maturka wyszła blisku 100%. Wynik moze troche przesadny jak na umiejętnosci ale to praca, praca,praca....

[ Dodano: 17 Maj 2008, 21:20 ]
Majdan, chcę jeszcze dodać, że jak taki dobry jestes to napisales na te min. 90% (uwzgledniam pomylki NIE-merytoryczne) i dostaniesz się na studia w miarę niezłe i tam bedziesz miał duuże szanse na wykazanie sie. I wtedy dociekaj sprawiedliwosci gdy zdarzy się , że egzamin zaliczą "kołki" a Ty nie.. bo tak sie zdarza wierz mi, bardzo często.
Majdan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Matura 2008

Post autor: Majdan »

Kolega nico89 zarzuca mi, iż to ja mam pretensje do niego o poziom matury.
Otóż nie, ja wyraziłem opinię o CKE, a mu nie spodobał się mój punkt widzenia i się wielce oburzył.

Co do matury z poprzednich lat, to zobacz sobie choćby tą z przed 3 i 4 lat. I wtedy pogadamy. Z roku na rok jest coraz łatwiej.

To czy dostanę się na studia to niekoniecznie, bo istnieją także uczelnie, na które naprawdę ciężko jest się dostać. Choćby PW i UW, które jest uważane za najlepsze na świecie w informatyce...

W sumie są też konkursy przedmiotowe, ale ja jestem na nie za słaby. Ale tegoroczna matura jest zdecydowanie za prosta...
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7153
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1324 razy

Matura 2008

Post autor: Lorek »

nico89 pisze:idziałes przeliczniki na wielu politechnikach??? Żenada, na wysokim poziomie matura podstawowa od rozszerzonej rozni w ich przelicznikach jakies 1-3% i jak to racjonalnie wytlumaczyć??
Otóż bardzo prosto: jak pisałeś podstawę to masz uwzględniany wynik z podstawy, a jak rozszerzenie to zarówno wynik z podstawy jak i z rozszerzenia, ale jak wziąć wynik z podstawy jak jej nie pisałeś? Z tej właśnie tabelki, po to tylko ona jest. Więc nie martw się, 85% podstawy nie jest lepsze od 80% z rozszerzenia. Następny razem radzę uważniej czytać informacje o rekrutacji.
Awatar użytkownika
nico89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2006, o 16:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole Lub.
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

Matura 2008

Post autor: nico89 »

Lorek, no to moze jestem za ciemny?? przedstaw mi to jak to wygląda??. Ale wydaje mi sie ze mam duzo racji , gdzy nawet naszą szkołe odwiedzały rózne firmy zajmujace sie "rozeznaniem" w kierunkach, progach itp i same doradzały zdawanie przedmiotu na podstawie jesli ktos mysli o Politechnice Lubelskiej.

A ich przelicznik wygląda tak:
\(\displaystyle{ \frac{6R+100}{7}}\)
ODPOWIEDZ