Czy studia mają sens?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
gewaraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 15 lut 2009, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Czy studia mają sens?

Post autor: gewaraz »

Proste nierówności i banalne równości to rachunki. No nie przesadzaj, że wszystko sprowadza się do dodawania. Ja wiem, że jest banalna ale nie przesadzajmy.

informatyk musi przede wszystkim myśleć,a nie pamiętać. Od pamiętania są tablice, albo pomoc w kompilatorach. jak ktoś to rezolutnie wykorzystuje to nie ma problemów.
miodzio1988

Czy studia mają sens?

Post autor: miodzio1988 »

Proste nierówności i banalne równości to rachunki. No nie przesadzaj, że wszystko sprowadza się do dodawania. Ja wiem, że jest banalna ale nie przesadzajmy.
No przykro mi
informatyk musi przede wszystkim myśleć,a nie pamiętać. Od pamiętania są tablice, albo pomoc w kompilatorach. jak ktoś to rezolutnie wykorzystuje to nie ma problemów.
No to czemu ten informatyk mając tablice (na maturze są dostępne) nie potrafi zdać matury na 30 %? ;]
Awatar użytkownika
gewaraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 15 lut 2009, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Czy studia mają sens?

Post autor: gewaraz »

Bo zadania są nad zbyt schematyczne. Informatyka to przede wszystkim twórczość własna, a nie robienie zadań pod batem egzaminatora.
miodzio1988

Czy studia mają sens?

Post autor: miodzio1988 »

LOL To teraz schematyczność tych zadań jest minusem? To powoduje właśnie, że matura jest taka prosta. BTW to czemu ten informatyk nie wyjdzie poza klucz i nie zrobi zadania po swojemu? Taka wersja też będzie uznana.
Awatar użytkownika
gewaraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 15 lut 2009, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Czy studia mają sens?

Post autor: gewaraz »

Dla jednych ta schematyczność jest prosta bo mają dobrą pamięć, a dla drugich problemem bo są nastawieni na myślenie.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2010, o 13:04 przez miki999, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie obrażamy innych użytkowników... Poprawa wiadomości.
miodzio1988

Czy studia mają sens?

Post autor: miodzio1988 »

No to powiedz mi kto broni takim ludziom myśleć? Wyjść poza schemat?
Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 17 paź 2009, o 09:05
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 6 razy

Czy studia mają sens?

Post autor: Kefas »

Moim zdaniem dużo bardziej na studia (jeśli już) nadają się te osoby, które słabo zdały maturę i wiedzą, że pretensje mogą mieć głównie do siebie i że muszą jeszcze dużo pracować (i chcą tego!) niż osoby, które słabo zdały maturę i mają pretensje do wszystkich/wszystkiego, tylko nie do siebie.
Awatar użytkownika
gewaraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 15 lut 2009, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Czy studia mają sens?

Post autor: gewaraz »

Egzaminatorzy bo oni maja klucz rozwiązania zadania. Jak ktoś rozwiązuje zadanie inną drogą niż kluczem to odpadają mu punkty pomimo tego, że zadania zrobił dobrze i logicznie.-- 1 lip 2010, o 12:07 --Bo te magicznie setki, dziewięćdziesiątki i osiemdziesiątki z matur to w głównej mierze korki, korki i korki.
miodzio1988

Czy studia mają sens?

Post autor: miodzio1988 »

gewaraz pisze:Egzaminatorzy bo oni maja klucz rozwiązania zadania. Jak ktoś rozwiązuje zadanie inną drogą niż kluczem to odpadają mu punkty pomimo tego, że zadania zrobił dobrze i logicznie.
Bzdura

Skąd masz takie informacje? Konkretnie. Gdy zadanie wychodzi poza schemat i jest dobrze rozwiązane wtedy egzaminatorzy dodają sobie do swojej " bazy" takie zadanko i uznają je. Więc takich bzdur nie opowiadaj. Jakiś inny argument?-- 1 lipca 2010, 12:09 --
Bo te magicznie setki, dziewięćdziesiątki i osiemdziesiątki z matur to w głównej mierze korki, korki i korki.
hahahahaha a skąd takie informacje? Widać od razu, że ktoś bardzo stara się usprawiedliwić swoją porażkę
Awatar użytkownika
gewaraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 15 lut 2009, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Czy studia mają sens?

Post autor: gewaraz »

Nie ma żadnej bazy gościu. Każda matura ma klucz i nie ma tu liberalizmu egzaminatora. On patrzy na klucz i widzi, że zadanie ma zostać rozwiązane tak i tak poprzez obliczanie konkretnych wyników jak koleś w zadaniu nie obliczył czegoś tam (jakiegoś roboczego obliczenia) to ma parę punktów mniej i pomimo tego, że wynik się zgadza.

jaką porażkę? Mam maturę z sześciu przedmiotów i przyjmą mnie gdzie mi się zechce. Sam chodziłeś na korki bo bałeś się matury i tego, że sam nie dasz rady się nauczyć. ja bynajmniej nigdy w życiu na żadnych korkach nie byłem. Moja matura to czysta moja umiejętność, zrozumiana i nauczona.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Czy studia mają sens?

Post autor: Dumel »

Bo te magicznie setki, dziewięćdziesiątki i osiemdziesiątki z matur to w głównej mierze korki, korki i korki.
hahahahaha a skąd takie informacje? Widać od razu, że ktoś bardzo stara się usprawiedliwić swoją porażkę
jestem zmuszony zgodzić się z miodziem po raz pierwszy.
Awatar użytkownika
gewaraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 15 lut 2009, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Czy studia mają sens?

Post autor: gewaraz »

Szkoda, że miodzio1988 cały czas uzywa haseł typu:

"
a skąd takie informacje?
Bzdura
"

po prostu gościu ludzi i świata nie rozumiesz i za nic nie da CI się udowodnić, że ludzie różnią się między sobą także intelektem
Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 17 paź 2009, o 09:05
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 6 razy

Czy studia mają sens?

Post autor: Kefas »

gewaraz pisze: Bo te magicznie setki, dziewięćdziesiątki i osiemdziesiątki z matur to w głównej mierze korki, korki i korki.
Albo (co wydaje mi się bardziej prawdopodobne) n lat systematycznej nauki.
miodzio1988

Czy studia mają sens?

Post autor: miodzio1988 »

Nie ma żadnej bazy gościu. Każda matura ma klucz i nie ma tu liberalizmu egzaminatora. On patrzy na klucz i widzi, że zadanie ma zostać rozwiązane tak i tak poprzez obliczanie konkretnych wyników
jak koleś w zadaniu nie obliczył czegoś tam (jakiegoś roboczego obliczenia) to ma parę punktów mniej i pomimo tego, że wynik się zgadza.
Dobry wynik od razu nie oznacza, że metoda jest dobra. Znam masę egzaminatorów i jest tak jak mówię. To, że myślisz, że jest inaczej argumentuj dobrze ( wyjdź poza schemat i daj porządny dowód) . Bo to, że Ci tak się wydaje nie jest argumentem.
jaką porażkę? Mam maturę z sześciu przedmiotów i przyjmą mnie gdzie mi się zechce.
No tego nie zweryfikujemy nigdy
Sam chodziłeś na korki bo bałeś się matury i tego, że sam nie dasz rady się nauczyć. ja bynajmniej nigdy w życiu na żadnych korkach nie byłem. Moja matura to czysta moja umiejętność, zrozumiana i nauczona.
LOL A skąd wiesz, że ja chodziłem na korki? Jakiś dowód masz na to czy dalej będziesz gadał takie bzdury( bez dowodów ) jak przy pracy komisji egzaminacyjnej?
po prostu gościu ludzi i świata nie rozumiesz i za nic nie da CI się udowodnić, że ludzie różnią się między sobą także intelektem
No nie rozumiem ludzi, którzy żyją w swoim świecie i potrafią tylko się frustrować. To, że Ty widzisz inaczej rzeczywistość żabciu nie oznacza, że ta rzeczywistość taka jest. Dowody prosimy
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Czy studia mają sens?

Post autor: miki999 »

jestem zmuszony zgodzić się z miodziem po raz pierwszy.
Już drugi: post570856.htm#p570856
"
a skąd takie informacje?
Bzdura
"
Jeżeli ktoś pisze nieprawdę, to się nie dziwię. Swoją drogą chyba sam nie wierzysz w większość rzeczy, które wypisujesz.



Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ