Poprawka z matmy - czy dam radę?

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Pigini
Posty: 0
Rejestracja: 26 cze 2011, o 10:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Poprawka z matmy - czy dam radę?

Post autor: Pigini »

Cześć Skończyłem właśnie 2 liceum ale nie do końca bo z poprawką z matmy Oto działy którę muszę opanować na egazmin poprawkowy: I mam pytanie czy jakiś dział mogę opanować bez pomocy korepetytora, np za pomocą internetu, rozwiązywania zadań? I czy ktoś ewentualnie znalazłby dla mnie czas żeby wytłumaczyć mi jakiś dział np przez gg. Byłbym wdzięczny. Niestety to moja pierwsza poprawka, niestety trafiłem na taką nauczycielkę u której bez ,,korków' nie wiele się nauczy się na lekcji. Oto działy, niestety dużo tego jest choć myślałem że działy które zaliczyłem to nie będe miał na poprawce ( tak mówiła mi pani) - szkoda gadać.
Liczby rzeczywiste, zdania i zbiory
- stosuje prawa działań na potęgach o wykładnikach rzeczywistych,
- zna definicję logarytmu i stosuje w obliczeniach wzory na logarytm iloczynu, logarytm ilorazu i logarytm potęgi o wykładniku naturalnym,

Wyrażenia algebraiczne
- rozkłada wielomian na czynniki stosując wzory skróconego mnożenia, grupowanie wyrazów, wyłączanie wspólnego czynnika przed nawias,
- dodaje, odejmuje, mnoży wielomiany,

Równania i nierówności
- rozwiązuje równania wielomianowe metodą rozkładania na czynniki,

Funkcje
- sporządza wykresy funkcji wykładniczych dla różnych podstaw i rozwiązuje zadania umieszczone w kontekście praktycznym

Ciągi liczbowe
- wyznacza wyrazy ciągu określonego wzorem ogólnym,
- bada, czy dany ciąg jest arytmetyczny lub geometryczny
- stosuje wzory na n-ty wyraz i sumę n początkowych wyrazów ciągu arytmetycznego i ciągu geometrycznego, również umieszczone w kontekście praktycznym,

Planimetria
- stosuje twierdzenia charakteryzujące czworokąty wpisane w okrąg i czworokąty opisane na okręgu
- wykorzystuje własności figur podobnych w zadaniach, w tym umieszczonych w kontekście praktycznym (pola figur podobnych)

Geometria na płaszczyźnie kartezjańskiej
- wykorzystuje pojęcie układu współrzędnych na płaszczyźnie,
- podaje równanie prostej w postaci Ax + By + C = 0 lub y = ax + b, mając dane dwa jej punkty lub jeden punkt i współczynnik a w równaniu kierunkowym
- bada równoległość i prostopadłość prostych na podstawie ich równań kierunkowych
- interpretuje geometrycznie układ dwóch równań liniowych z dwiema niewiadomymi
- oblicza odległości punktów na płaszczyźnie kartezjańskiej
- wyznacza współrzędną środka odcinka
- posługuje się równaniem okręgu (x - a) ^{} 2 + (y - b) ^{} 2 = r ^{} 2

Elementy statystyki opisowej;Teoria prawdopodobieństwa i kombinatoryka
- oblicza średnią arytmetyczną, średnią ważoną,medianę i odchylenie standardowe danych, interpretuje te parametry dla danych empirycznych.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Poprawka z matmy - czy dam radę?

Post autor: Rogal »

Bardzo dużo możesz się nauczyć z Internetu, głównie dzięki temu forum. Masz na nim mnóstwo przykładów rozwiązanych, masz sposoby, tłumaczenia i zawsze możesz zadać pytanie, by rozwiać swoje wątpliwości.
Ale jeśli chcesz robić to absolutnie sam, to musisz zaczynać JUŻ.
ODPOWIEDZ