histogram + krzywa Gaussa

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
liquido
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2008, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 21 razy

histogram + krzywa Gaussa

Post autor: liquido »

Witam, mam do zrobienia 2 wykresy (dla 100 pomiarów, przypadających na poszczególne przedziały) i dopasować do nich krzywą Gaussa. Próbowałem to zrobić w Originie, ale niestety bezskutecznie, dlatego że program cały czas generuje "słupki" tej samej wysokości (1,0 lub 2,0) mimo że wpisuję wartości. Mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak to wykonać i jak później dopasować krzywą? Oraz jak obliczyć/odczytać pole pod krzywą? Będę bardzo wdzięczy za pomoc. Pozdrawiam-- 25 czerwca 2011, 22:02 --Ok, pobawiłem się trochę Originem, pobuszowałem na necie i wychodzi w sumie wszystko oprócz tego, że program źle dopasowuje tą krzywą Gaussa a mianowicie rysuje ją za wysoko dlatego że wartość \(\displaystyle{ y _{0}}\) powinna być równa 0, a za każdym razem jest większa (np. 0,45) i krzywa jest przesunięta do góry... Może jest ktoś, kto się zna na tym i wie o co chodzi. Za wszelką pomoc będę dozgonnie wdzięczny. Pozdr.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

histogram + krzywa Gaussa

Post autor: scyth »

możesz to zrobić w R.
Zajrzyj na stronę:
ODPOWIEDZ