Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
amikoma
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2011, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: szczecin

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: amikoma »

Witam

Jest to mój pierwszy post, więc wszystkich chciałbym przywitać ;p

Skończyłem pierwszą klasę w LO na profilu humanistycznym(gdybym szedł jeszcze raz wybrałbym mat-fiz). Maturę będę pisał w 2013 roku. Chciałbym aby ktoś odpowiedział czy dam radę się sam przygotować do matury rozszerzonej z matematyki. Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji jak ja, niech opisze ile się przygotowywał i jak mu poszło.

Wiem, że było już kilka takich tematów, ale chodzi mi o maturę 2013, więc do tej pory mogą coś pozmieniać.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: miki999 »

Raczej nic się nie zmieni. Dasz radę

Swoją drogą rzeczywiście osoby, które podejmowały tematy w tym stylu mogłyby się wypowiedzieć, jak im poszło
Awatar użytkownika
piti-n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 24 gru 2010, o 22:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 45 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: piti-n »

1) Matura w 2013, patrząc na tendencję spadkową, pewnie będzie łatwiejsza;
2)Mam koleżankę która była w klasie humanistycznej i jaaakoś dała radę się samemu przygotować. To według mnie sprawa samo zaparcia i Twoich chęci. Ja w sumie też jestem samoukiem bo w szkole miałem tylko podstawę. Na pewno nie jestem tak dobry jak bym poszedł do liceum o profilu matematycznym (teraz żałuje), ale coś tam rozumię. No ale to Cię będzie kosztować wiele godzin spędzania nad książkami i zbiorami zadań.
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: Lbubsazob »

Matma rozszerzona jest do ogarnięcia, oczywiście pod warunkiem że się do tego przyłożysz. Wystarczy porobić trochę testów z zeszłych lat/zadań z Kiełbasy/posiedzieć na forum, a zwłaszcza jeśli masz jeszcze tyle czasu do matury. W wymaganiach nie sądzę, żeby się zmieniło cokolwiek, chociaż czego by się nie spodziewać po naszej kochanej CKE... Ale jeżeli coś się zmieni, to raczej niewiele i możesz spokojnie robić zadania z tych książek, które są teraz dostępne. Ja sama zabrałam się za przygotowania jakieś ~5 miesięcy przed (chociaż siedziałam po parę godzin dziennie), ale zdałam, powiedzmy, w miarę przyzwoicie.
sixsixsix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2011, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skad?

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: sixsixsix »

jak konczysz dopiero pierwsza klase to nie mozesz przeniesc sie do jakiejs klasy matematycznej?
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: Lbubsazob »

Jakby to było takie proste, to też bym się przeniosła po pierwszej klasie, a tak to zobaczyłam ile mam do nadrobienia i dałam sobie spokój. Poza tym miałam kupione większość książek na 3 lata i jakbym miała połowę z nich nagle wymienić, to by wyszło trochę dużo kasy. Ale to oczywiście zależy od szkoły. Zresztą nie trzeba się wcale przepisywać, u mnie w szkole dużo ludzi zdawało rozszerzoną matmę po różnych profilach, z historyczno-filozoficznym włącznie, i jakoś wszyscy zdali.
pipol

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: pipol »

amikoma pisze:Witam

Chciałbym aby ktoś odpowiedział czy dam radę się sam przygotować do matury rozszerzonej z matematyki.
Nie masz najmniejszych szans
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: mandalina »

Popieram sixsixsix, przenieś się do klasy matematycznej. Różnice po pierwszej klasie jeszcze nie są tak kolosalne. Gorzej po drugiej...
Sam też dasz radę, ale dlaczego nie spróbować? Byłoby Ci łatwiej, niż gdybyś musiał uczyć się samemu.
Idź do dyrekcji, oni Ci powiedzą, czy i na jakich warunkach mógłbyś się przepisać. Prawdopodobnie będziesz musiał napisać test z dotychczasowego materiału z rozszerzonych przedmiotów (a więc nie tylko matematyki, ale i fizyki, bo rozumiem że nie masz np. mat-infu? w mat-infie zaliczenie informatyki to na ogół formalność ;p).
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: Jan Kraszewski »

pipol pisze:
amikoma pisze: Chciałbym aby ktoś odpowiedział czy dam radę się sam przygotować do matury rozszerzonej z matematyki.
Nie masz najmniejszych szans
pipol, znowu zaczynasz... amikoma może nie zrozumieć Twojego żartu.

JK
Awatar użytkownika
wiskitki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 21:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 176 razy
Pomógł: 29 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: wiskitki »

Jestem na I roku matmy i większość ludzi u mnie na roku nie jest po mat-fizie ani nawet nie zdawali rozszerzonej, więc na studia spokojnie się można dostać
sixsixsix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2011, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skad?

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: sixsixsix »

Lbubsazob pisze:Jakby to było takie proste, to też bym się przeniosła po pierwszej klasie, a tak to zobaczyłam ile mam do nadrobienia i dałam sobie spokój.

Przeraziles sie materialem do nadrobienia po pierwszej klasie to co bedzie jak bedziesz musial nadrobic reszte?
Awatar użytkownika
wiskitki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 21:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 176 razy
Pomógł: 29 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: wiskitki »

sixsixsix pisze:
Lbubsazob pisze:Jakby to było takie proste, to też bym się przeniosła po pierwszej klasie, a tak to zobaczyłam ile mam do nadrobienia i dałam sobie spokój.
Przeraziles sie materialem do nadrobienia po pierwszej klasie to co bedzie jak bedziesz musial nadrobic reszte?
Lbubsazob to ONA.
sixsixsix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2011, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skad?

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: sixsixsix »

sorry, pisalem do autora tematu i myslalem ze to on mi odpowiedzial. ehh:D
Annie16
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 29 paź 2010, o 20:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: Annie16 »

wiskitki pisze:Jestem na I roku matmy i większość ludzi u mnie na roku nie jest po mat-fizie ani nawet nie zdawali rozszerzonej, więc na studia spokojnie się można dostać
Naprawdę serio mówisz? Kurczę, w moim otoczeniu rzadko kiedy można spotkać osoby, które mają tak odmienne zainteresowania. Choć była taka osoba, która zdawała historię sztuki, będąc na biol-chemie.
Także, amikoma nie przejmuj się, dasz radę
sushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3424
Rejestracja: 30 sie 2006, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 476 razy

Rozszerzona matematyka po profilu humanistycznym

Post autor: sushi »

u mnie na mat- inf dwie osoby pisaly historie, a 3 biologie--> wiec duzo pracy Ciebie czeka
ODPOWIEDZ