Studia na politechnice, po słabo napisanej matematyce.

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
adamo1592
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 17 mar 2010, o 16:47
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy

Studia na politechnice, po słabo napisanej matematyce.

Post autor: adamo1592 »

Witam.

Jestem tegorocznym maturzystą. Za matematykę podstawową powinienem dostać 90%+, natomiast matura rozszerzona nie poszła po mojej myśli i myślę, że będzie to coś w okolicach 40. Fizyki nie pisałem.

Chciałem studiować na Politechnice Gdanskiej, Bialostockiej lub Slaskiej. Najbardziej interesowało mnie budownictwo, jednak wiem, że z takimi wynikami nie dostanę się na studia dzienne. Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość, abym dostał się na studia zaoczne i czy warto na nie iść? Ew. inne kierunki, które są w jakiś sposób perspektywistyczne.

Oczywiście, proszę o wstrzymanie sie z komentarzami typu 'jak nie potrafisz dobrze napisać matury rozszerzonej to daj sobie spokój z politechniką.'

Dziekuje.
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Studia na politechnice, po słabo napisanej matematyce.

Post autor: Althorion »

. Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość, abym dostał się na studia zaoczne i czy warto na nie iść?
Już wieczorowe są więcej warte. IMHVO nad zaocznymi warto się zastanawiać tylko wtedy, gdy praca absolutnie nie daje się pogodzić z wieczorowymi.
Ew. inne kierunki, które są w jakiś sposób perspektywistyczne.
Zdefiniuj perspektywizm kierunku.
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

Studia na politechnice, po słabo napisanej matematyce.

Post autor: cosinus90 »

I podstawowe pytanie - czy słabo napisana matura oznacza słabe umiejętności, czy też nie?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Studia na politechnice, po słabo napisanej matematyce.

Post autor: miki999 »

Szukaj wyników rekrutacji z poprzednich lat.

Myślę, że na PG się nie dostaniesz, ale są politechniki, na które jednak w obecnych czasach aż tak wielu chętnych nie ma. Raczej szukałbym studiów dziennych, chyba że sytuacja ekonomiczna zmusza Cię do innego wyboru.
Althorion pisze:IMHVO
Niedługo całe wypracowania będą się mieścić w 1 linijce.


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ