Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: smigol »

Frey, z tego co się orientuję, to w zesżłym roku na matmę na MiMUW była tylko jedna tura.
Nawet w tym systemie IRK, czy jakimś tam, była taka informacja: próg wynosi tyle, a tyle, nie przewidujemy kolejnych tur.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: Frey »

Aha, no to się troszkę pozmieniało. Sorry za wprowadzenie w błąd, lecz mimo to sądzę, że kolega ma duże szanse dostania się.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: smigol »

No właśnie do tej pory nie wiem czemu nie było drugiej tury, bo ta informacja pojawiła się w kilka godzin po wynikach (z tego co pamiętam), więc niemożliwe, żeby wszyscy złożyli przez ten czas papiery.
macieq44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 22 paź 2009, o 21:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1 raz

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: macieq44 »

Dziękuję za informacje.

Gdzie mogę znaleźć szczegółowy plan zajęć na I rok na matematyce - MIMUW? (nie jakie przedmioty, ale może bardziej, co jest przerabiane na danych zajęciach - jeśli coś takiego w ogóle istnieje)
bbbccc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 9 mar 2008, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: gg
Podziękował: 1 raz

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: bbbccc »

na stronie wydziału
... 010-11.pdf
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: xanowron »

Mogę Ci opowiedzieć co jest przerabiane, ale nie wiem czy do czegoś Ci się to przyda
gosiamaski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2011, o 22:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: gosiamaski »

Ja mam pytanie a propos materiału na studiach na UW (kierunek matematyka). Pozwolę sobie zacytować fragment informatora
Wszyscy studenci matematyki mają możliwość uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela,
poprzez zaliczenie przedmiotów wskazanych w rozporządzeniu Ministra Edukacji z września 2004 roku, o standardach kształcenia nauczycieli.4 Rozporządzenie można znaleźć na stronach Ministerstwa, wśród aktów prawnych.
(...)
Studentom matematyki chcącym spełnić warunki uzyskania przygotowania pedagogicznego WMIM daje możliwość:
∙ zaliczenia łącznie 150 godzin zajęć z Psychologii oraz Pedagogiki (można je zaliczać w ramach grupy
przedmiotów ogólnouniwersyteckich) — uwadze studentów polecamy dedykowane im zajęcia odbywające się w budynku Wydziału. (...)
∙ zaliczenia łącznie, podczas studiów pierwszego i drugiego stopnia aż 360 godzin zajęć z metodyki nauczania przedmiotów matematycznych, metodyki nauczania informatyki oraz dydaktyki matematyki;
∙ odbycia i zaliczenia 150 godzin całorocznych praktyk nauczycielskich
To oznacza, że jeśli nie pójdę na matematykę nauczycielską na II stopniu, ale na stosowaną, to i tak mogę "wyrobić" wszystkie wymagania, żeby móc być nauczycielem, tak (o ile zacznę kolekcjonować te wszystkie godziny już na I stopniu)?
Czy ktoś z was próbował w ten sposób uzyskać przygotowanie pedagogiczne (zamiast iść od razu na studia nauczycielskie)? Chodzi mi o to, na ile obciąża to plan dnia, tzn. czy jeśli skumulują się studia, praca i jeszcze te praktyki nauczycielskie i zajęcia z metodyki jest możliwe wybrnięcie z tego obronną ręką nie przechodząc na kolejne lata studiów z trójami od góry do dołu?
norwimaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5101
Rejestracja: 11 mar 2011, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 52°16'37''N 20°52'45''E
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1001 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: norwimaj »

macieq44 pisze: Gdzie mogę znaleźć szczegółowy plan zajęć na I rok na matematyce - MIMUW? (nie jakie przedmioty, ale może bardziej, co jest przerabiane na danych zajęciach - jeśli coś takiego w ogóle istnieje)
Szczątkowe informacje na ten temat znajdują się na . ... AT1-OBW%29
Dużo jednak zależy od prowadzącego zajęcia.
gosiamaski pisze: To oznacza, że jeśli nie pójdę na matematykę nauczycielską na II stopniu, ale na stosowaną, to i tak mogę "wyrobić" wszystkie wymagania, żeby móc być nauczycielem, tak (o ile zacznę kolekcjonować te wszystkie godziny już na I stopniu)?
Jest to możliwe. Od siebie dodam, że przed podjęciem starań o uprawnienia nauczycielskie trzeba solidnie się zastanowić czy warto. Zwłaszcza że w przytoczonym przez Ciebie fragmencie są nieaktualne informacje. Obecnie praktyki pedagogiczne to 180 lekcji matematyki plus 45 godzin drugiego (jakiegoś) przedmiotu.
gosiamaski pisze: Czy ktoś z was próbował w ten sposób uzyskać przygotowanie pedagogiczne (zamiast iść od razu na studia nauczycielskie)?
Istnieje hipoteza że specjalność nauczycielska na MIM-ie wymarła. Chyba wszyscy którzy się starają o uprawnienia pedagogiczne, specjalizują się w czymś innym.
gosiamaski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2011, o 22:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: gosiamaski »

Wzięłam te informacje z informatora ze strony MIM, aczkolwiek faktycznie, nie jest to informator z tego roku.
Zależy mi na tych uprawnieniach tym bardziej, że moim celem jest zostać nauczycielem (jednocześnie jednak nie zamykając sobie drogi), a na UW dość "ładnie" to wygląda- np. na UMK wg moich informacji trzeba słono zapłacić za możliwość uzyskania uprawnień. Jednocześnie jednak planuję zrobić w międzyczasie matematyki studia Ist na kierunku informatyka (o ile oczywiście pozwoli mi na to kalkulacja moich możliwości, chociaż podobno "dla chcącego nic trudnego") i będę musiała podjąć jakąkolwiek pracę(kwestia utrzymania). Stąd moje pytanie, czy możliwe jest pogodzenie tych wszystkich rzeczy bez uszczerbku na matematyce.
inFamous
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2011, o 08:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: inFamous »

Nigdzie nie mogę znaleźć jasnej i pewnej informacji o progach na matematykę na UW...

j. polski podstawa 54%
j. niemiecki podstawa (język obcy obowiązkowy) 96
j. angielski rozszerzenie (przedmiot dodatkowy) 95
matematyka rozszerzona (przedmiot dodatkowy) 72

Matematyki podstawowej nie pisałem, w 2007 nie było trzeba.

Pytanie: jak potraktują brak obowiązkowej matematyki w świetle tego: ? I czy z moimi wynikami mam po co składać papiery?
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: smigol »

Bo progi na ten rok póki co nie istnieją. Ciężko będzie Ci je znaleźć.
Link podany przez ciebie jest błędny (nie znaleziono obiektu).
Tutaj masz tabelkę: , po zapoznaniu się z nią sam sobie odpowiesz na swoje pytanie.
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: adner »

A Twój wynik w poprzednich dwóch latach(matematyka UW):

76.02%
2009: wystarczająco
2010: niewystarczająco
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: smigol »

Co sprawdza się tu: #
Breix8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: Breix8 »

Jaki był w tym roku próg na kierunek ... kategoria= i czy bardzo trudno się było dostać?
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

Progi punktowe UW Matematyka i Fizyka

Post autor: adner »

Jak widać, trwa druga tura, więc próg był zerowy(mniej chętnych niż miejsc).
ODPOWIEDZ