Informatyka na UJ

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
LisuBB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 20:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Podziękował: 4 razy

Informatyka na UJ

Post autor: LisuBB »

Witam!

Czy mógłby ktoś pokrótce opowiedzieć mi czym różnią się od siebie kierunki informatyki dostępne na UJ?
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Informatyka na UJ

Post autor: wszamol »

Chodzi Ci o Wydział Matematyki i Informatyki?

Jeśli tak to tu jest opisane:

Kod: Zaznacz cały

http://www.studia.ii.uj.edu.pl/


A tak w rzeczywistości to na pierwszych dwóch latach praktycznie się nie różnią:)
LisuBB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 20:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Podziękował: 4 razy

Informatyka na UJ

Post autor: LisuBB »

Głównie wiadomo że tak, ale jeszcze jest jeden kierunek z tego co mi wiadomo na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Z punktu przygotowania do zawodu czym się różni te kilka odmian infy, które można studiować?
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Informatyka na UJ

Post autor: wszamol »

O informatyce na WFiIS się nie wypowiadam, bo tam nie studiuję, ale opinie jakie słyszałem były takie średnie raczej ;p A czym się różnią te infy masz w linku, ale na pierwszy rok to się można zapisać gdzie popadnie. Tak jak mówię, na pierwszym roku się niczym nie różnią, a panie w sekretariacie nie robią problemu z późniejszym przepisaniem się:)
perfect
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2007, o 10:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS

Informatyka na UJ

Post autor: perfect »

Czy orientuje się ktoś jaki był próg w tym roku akademickim, aby dostać stypendium zamawiane na UJ na informatyce?
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Informatyka na UJ

Post autor: Dumel »

ale na pierwszy rok to się można zapisać gdzie popadnie. Tak jak mówię, na pierwszym roku się niczym nie różnią, a panie w sekretariacie nie robią problemu z późniejszym przepisaniem się:)
zapomniałeś o TCS.
Czy orientuje się ktoś jaki był próg w tym roku akademickim, aby dostać stypendium zamawiane na UJ na informatyce?
w zeszłym roku chyba 88% a w tym nie wiem ale coś kojarzę że chyba tyle samo bądź 2 pkt. % mniej.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Informatyka na UJ

Post autor: wszamol »

Fakt, z TCSu jest więcej zachodu by się przepisać i jest to możliwe chyba tylko na początku studiów (w sensie na początku pierwszego semestru). Nawiasem mówiąc TCS to inna liga
Awatar użytkownika
mcbob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 15 gru 2008, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poland
Pomógł: 69 razy

Informatyka na UJ

Post autor: mcbob »

A co to jest ten TCS?
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Informatyka na UJ

Post autor: wszamol »

Theoretical Computer Science lub jak kto woli informatyka analityczna, nieźli wymiatacze tam są

link:

Kod: Zaznacz cały

http://studia.tcs.uj.edu.pl/
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

Dołączę się do tematu (nie chcę zakładać nowego ,podobnego). No więc, zarejestrowałam się na kierunek informatyka i informatyka analityczna (tej stosowanej na wydziale fizyki nie biorę pod uwagę) i są spore sznase ,że dostanę się na obydwa - co wtedy wybrać... Wszyscy piszecie ,że na TCS -ie jest wyższy poziom i to mnie z jednej z strony zachęca ,ale z drugiej przeraża - chodzi o to ,że nie mam żadnego wcześniejszego doświadczenia z informatyką i programowaniem (chodziłam do klasy mat-bio-chem ,teraz z perspektywy czasu żałuję,że nie wybrałam mat-infu) - czy w takiej sytuacji mam szansę nie wylecieć po pierwszym roku z analitycznej ,śpiąc więcej niż 4-5 godzin?
Jako,że jestem pasjonatką matematyki ,myślałam także o specjalności matematyka komputerowa,ale mam wątpliwości czy po tym kierunku ,bedę miec taką samą wiedzę co "normalni" matematycy i informatycy ? Czy to nie jest taki groch z kapustą trochę tego ,trochę tego? (myślałam , o tej opcji robienia podwójnego licencjatu - btw. co trzeba zrobić ,żeby dostać dwa dyplomy - wystarczy powybierać odpowiednio dużo przedmiotów na trzecim roku?)
Niemniej jednak jest to jedyna szansa studiować dwa kierunki na raz - bo od przyszłego roku się płaci
Chyba,że UJ przewiduje możliwośc studiowania 2 kierunków od pierwszego roku? Szukałam takich infromacji na stronie UJ ,a na UW wyraźnie piszą w regulaminie,że drugi kierunek można podjąć od drugiego roku dopiero

A i jeszcze jedno pytanko już luźno związane z tematem - czy wydział matematyki i informatyki UJ organizuje w ramach Erasmusa wymianę z uczelniami W Hiszpanii - chodzi mi o Madryt i Barcelonę?

A co z ludźmi z matematyki komputerowej ,którzy wyjeżdżaja na Erasmusa - studiują wtedy za granicą samą matmę lub infę czy moze inne uczelnie tez oferują takie miksy?
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Informatyka na UJ

Post autor: smigol »

A ja mam do Ciebie takie pytanie. Skoro nigdy nie miałaś styczności z informatyką (informatyką, a nie obsługą komputera i Office'a) i programowaniem, to skąd wiesz, ze informatyka jest kierunkiem dla Ciebie?
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

a dlaczego nie? Zresztą moje pytanie nie brzmialo czy to kierunek dla mnie ,więc nie wnosisz nic konstruktywnego do tematu... Jeśli nie znasz odpowiedzi na moje pytania to nie pisz nic zamiast pisac cokolwiek
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Informatyka na UJ

Post autor: wszamol »

Wiesz, smigol ma trochę racji. Na TCS duży nacisk kładzie się na czystą algorytmikę (zresztą tym się chyba różnią politechniki od uniwersytetów) i teraz pytanie, czy lubisz się w takie rzeczy bawić. Bo jeśli tak, to dla chcącego nic trudnego i jeśli włożysz w to dużo pracy to dasz radę. Ja osobiście dostałem się na oba oba kierunki (w sumie to żaden wyczyn, większość lub nawet wszyscy się dostawali), ale nie zdecydowałem się na TCS, troszkę przed studiami programowałem i wiem, że nie miałbym do tego aż tyle cierpliwości (dlatego dobrze by było mieć choć trochę styczności z informatyką). Zresztą "zwykła" informatyka na UJ też trzyma niezły poziom, więc nie żałuję wyboru.
Co do matematyki: większość ludzi u mnie na roku twierdzi, że i tak jest jej zdecydowanie za dużo, więc nie martw się, że na studiach informatycznych stracisz z nią kontakt
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

jak mogę sprawdzić (tak wstepnie) czy algorytmika "mnie kręci" ? Mam jeszcze miesiąc na ostateczną decyzję w sprawie kierunku... Moglibyście mi polecicić jakieś linki z których uczyliście się programowania na początku swojej drogi? (na początek materiał obejmujący maturę rozsz. infy) a najgorsze jest ,że sama nie wiem czy chciałabym byc programistą czy może grafikiem...
Ostatnio zmieniony 5 cze 2011, o 13:41 przez Dulce, łącznie zmieniany 1 raz.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Informatyka na UJ

Post autor: wszamol »

Najpierw sprawdź czy w ogóle programowanie w szerokim tego słowa znaczeniu Ci się podoba, czyli spróbuj opanować (w jakimś podstawowym stopniu oczywiście) jakiś język programowania. Na UJ zaczyna się od C++ i ja polecam ten język.
ODPOWIEDZ