Podaj algorytm znajdujący miejsca wspólne równoległobo

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
astrall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 26 sie 2004, o 17:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Podaj algorytm znajdujący miejsca wspólne równoległobo

Post autor: astrall »

Mamy dane dwa rownolegloboki (powiedzmy ze wspolrzedne ich wierzcholkow). Rownolegloboki sa otwarte (bez krawedzi). Nalezy podac algorytm ktory sprawdza czy rownolegloboki maja czesc wspolna czy nie. Z gory dziekuje za zainteresowanie tematem.
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Podaj algorytm znajdujący miejsca wspólne równoległobo

Post autor: Zlodiej »

Czyli czy jeden z tych punktów należy do 2 równoległoboków ? czy odcinki łączące te punkty ulegają w pewnym miejscu przecieciu... Nie wiem czy o coś takiego chodzi ale..

Sprawdzamy czy jakieś proste na ktorych leżą dowolne te 2 punkty się przecinąją. Wystarczy z równania prostej majac dane wspołrzędne punktów ustalic wspołczynniki kierunkowe tych prostych. Jeśli są one takie same to proste są równoległe czyli nigdzie się nie przetnął. W atki sposob wywaliliśmy kilka przypadków. Dalej mozemy okreslić miejsce ewentualnego przeciecia tych prostych i sprawdzić czy punkt ten należy to tych równoległoboków. Jesli należy to mamy znaleziony punkt jesli nie to sprawdzamy kolejne przecinajace sie proste.

Oczywiscie porownujesz tylko pray prostych gdzie ejdna prosta jest z równoległoboku pierwszego a druga z drugiego

Nie wiem czy wogole trafiłem w temat.
ODPOWIEDZ