Technikum informatyczne czy Technikum elektroniczne?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
bussik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 14:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska

Technikum informatyczne czy Technikum elektroniczne?

Post autor: bussik »

Witam!
Mam problem, otóż nie wiem do którego technikum lepiej iść. Mam zamiar iść do Technikum im. Kasprzaka, ale są tam 2 kierunki:
-Technik Informatyk
-Technik Elektronik.
Chciałbym się dowiedzieć po którym kierunku będę miał większa szansę na dostanie pracy i czy jest aż taka wielka różnica między tymi zawodami? Informatyka to moja pasja, ale jestem leniwy i jak nie pójdę to Tech-Infu to nie będę się rozwijał
Proszę o pomoc
Bless.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2011, o 12:25 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Technikum informatyczne czy Technikum elektroniczne?

Post autor: kamil13151 »

Czy programowałeś już w jakimś języku? Czy bawiłeś się w robienie urządzeń elektrycznych? Jak dla mnie zdecydowanie informatyka, programiści ładną kasę koszą
bussik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 14:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska

Technikum informatyczne czy Technikum elektroniczne?

Post autor: bussik »

Pogramowałem tylko w htmlu i w pascalu ale dlatego chcę iśc na infę żeby się nauczyć
Bless.
miodzio1988

Technikum informatyczne czy Technikum elektroniczne?

Post autor: miodzio1988 »

kamil13151 pisze:Czy programowałeś już w jakimś języku? Czy bawiłeś się w robienie urządzeń elektrycznych? Jak dla mnie zdecydowanie informatyka, programiści ładną kasę koszą
Ale ilu takich informatyków jest...

Technik elektronik taki bardziej życiowy mi się wydaje.
kumaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2011, o 15:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pl

Technikum informatyczne czy Technikum elektroniczne?

Post autor: kumaty »

Raczej technik elektronik, na informatykę zawsze zdążysz iść a wydaje mi się że kierunek elektronika bardziej przygotowuje do informatyki.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Technikum informatyczne czy Technikum elektroniczne?

Post autor: xanowron »

Patrząc na doświadczenia znajomych w technikach, to zdecydowanie technik elektronik. Tak jak mówi miodzio, bardziej życiowe. Informatyki nie nauczysz się w technikum.
Carnassier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz

Technikum informatyczne czy Technikum elektroniczne?

Post autor: Carnassier »

bussik pisze:nie wiem do którego technikum lepiej iść
Poprawnie sformułowane pytanie to: do którego liceum lepiej iść. Mam kolegę po technikum informatycznym i żadnych powalających umiejętności nie wyniósł. Niepotrzebna strata roku, w dodatku na zagadnienia, które niekoniecznie muszą Cię interesować. Poza tym informatyka to nie neurochirurgia - nikt Ci nie broni zostać samoukiem. Przykładowo możesz w każdą sobotę przez 3h przerabiać podręcznik do Javy i kolejne 3h na wideotutoriale z Photoshopa. Po trzech latach takiej pracy głowę daję uciąć, że nauczysz się więcej niż w technikum.
kamil13151 pisze:zdecydowanie informatyka, programiści ładną kasę koszą
Jak jesteś dobry (i na samozatrudnieniu) to w każdej dziedzinie możesz dobrze zarabiać. Jak będziesz zwykłym klepaczem PHP to zarobisz raczej tylko ustawowe minimum. Żebyś złapał poważniejszą posadę to musisz mieć doświadczenie, certyfikaty i portfolio. I najlepiej jeszcze magistra robionego na zachodzie.
bussik pisze:Pogramowałem tylko w htmlu i w pascalu ale dlatego chcę iśc na infę żeby się nauczyć
HTML to nie programowanie, a z resztą jakie to ma znaczenie w czym? Sztuką jest wymyślenie algorytmu, a nie znajomość składni.
ODPOWIEDZ