Narysuj wykres funkcji i na jego podstawie omów własności f.

Zagadnienia dot. funkcji liniowych. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI 1. stopnia. Układy równań i nierówności liniowych.
Fifkon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Narysuj wykres funkcji i na jego podstawie omów własności f.

Post autor: Fifkon »

Mam takie jedno szybkie zadanie ale za bardzo nie wiem skąd co się w nim bierze. Proszę żebyście omówili skąd mam wiedzieć jak narysować ten wykres znając wzór funkcji. Niżej daje zdjęcie tego zadania.
Awatar użytkownika
ppolciaa17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: 15 lis 2008, o 10:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NS/Kalisz/Wrocław
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 99 razy

Narysuj wykres funkcji i na jego podstawie omów własności f.

Post autor: ppolciaa17 »

rysujesz sobie 3 funkcje liniowe takie jak podane w klamrze... tylko do nich sie tyczą odpowiednie przedziały... czyli np.. biorąc pod uwagę prostą y=x+2 zaznaczasz tylko tę część wykresu od \(\displaystyle{ x \in ( - \infty ;-1)}\) y=-x zaznaczasz od - 1 do 1 na na wykresie y=x-2 zaznaczasz od \(\displaystyle{ x \in 1; \infty )}\)... i ten zaznaczony wykres jest twoim wykresem !!
Fifkon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Narysuj wykres funkcji i na jego podstawie omów własności f.

Post autor: Fifkon »

ale skąd mam wiedzieć w którym punkcie mam zacząć dany docinek i pod jakim kątem mam rysować jak np. mam y=x+2 x<-1, y=-1 -1 mniejsze lub równe x mniejsze lub równe 1, y=x-2 x>1
Awatar użytkownika
ppolciaa17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: 15 lis 2008, o 10:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NS/Kalisz/Wrocław
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 99 razy

Narysuj wykres funkcji i na jego podstawie omów własności f.

Post autor: ppolciaa17 »

pierwsze podstawowe pytanie... umiesz narysować prostą o równaniu y= x+2... jeśli tak to pół sukcesu jeśli nie to lepiej się naucz... drugi krok zaznaczasz tą część wykresu gdzie x<-1 tu żadnych katów nie musisz rozpatrywać..
Fifkon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Narysuj wykres funkcji i na jego podstawie omów własności f.

Post autor: Fifkon »

no dobra to to już wiem, a pozostałe elementy wykresu??? i jeszcze jedno dlaczego y= x+2 x<-1 akurat jest zaznaczona w punkcie (-1;1)???
ODPOWIEDZ