Witam
Potrzebuję obliczyć wartość skuteczną sygnału z przebiegu poniżej.
Wartość skuteczną wyznaczam ze wzoru:
\(\displaystyle{ F = \sqrt{ \frac{1}{T} \int_{t _{0} }^{t_{0+T}}{f^2(t)dt} }}\)
Lambda = 10% = 0,1
Proszę o pomoc w rozwiązaniu.. Nie wiem jak do tego się zabrać.-- 7 lutego 2011, 01:14 --\(\displaystyle{ F = \sqrt{ \frac{1}{T} \int_{t _{0} }^{t_{0+T}}{f^2(t)dt} }}\)
tą całkę w tym przypadku rozbije na dwie całki i będzie to wyglądało tak:
\(\displaystyle{ F = \sqrt{ \frac{1}{T} ({\int_{1450 }^{1850}}{1^2dt}}+ { \int_{5050 }^{5450}}{(-1)^2dt})) }}\)
okres T wynosi 4000 więc ->
\(\displaystyle{ F = \sqrt{ \frac{1}{4000} (400+400) } = 0,447 [V]}\)
Proszę o sprawdzenie mojego toku rozumowania.. ewentualnie też rachunków
Z góry dziękuje i przepraszam za post pod postem -> zrobiłem to celowo dla odświeżenia wątku.
Pozdrawiam
