Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
niedoczynna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2010, o 11:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: niedoczynna »

Jestem uczennicą klasy humanistycznej. Jakby... Przejrzałam na oczy dopiero w klasie maturalnej i zaczęłam doceniać matematykę jako klucz do drzwi najciekawszych kierunków i na najlepsze polskie uczelnie. Nigdy nie byłam z niej jakoś specjalnie biegła... Poziom podstawowy, który realizuję zaliczam na 2, gdy temat mi nie należy, a gdy leży - nawet 4 i 5.

W związku z tym moje pytanie... Czy jest szansa na opanowanie materiału z poziomu roszerzonego? I zdanie matury na przyzwoitym poziomie?
magdaa142
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 10 maja 2009, o 10:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: lublin
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 1 raz

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: magdaa142 »

Myślę, że powinnaś spróbować rozwiązywać testy do matury rozszerzonej i zobaczysz jak Ci wychodzą i wtedy zdecyduj.
ginga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 28 lis 2009, o 21:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Pomógł: 2 razy

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: ginga »

Szansa jest zawsze. Pytanie tylko co to znaczy zdać na przyzwoitym poziomie. Do matury zostało jeszcze sporo czasu. Myślę, że jak się przyłożysz to dasz radę, ale chyba będzie potrzebowała bardzo dobrego nauczyciela/korepetytora, bo jednak jest dość duża przepaść między P a R. Ja realizując przez całe LO program R i tak bardzo dużo pracy do zrealizowania przed maturą. Niestety "nauka" matematyki jest bardzo czasochłonna, bo zadanie nie tylko trzeba zrobić, ale też zrozumieć dlaczego, tutaj nie ma takiej nauki na pamięć. Wszystko się razem łączy. Bez dobrych podstaw z danego działu z innym dziełem możesz mieć spory problem. Swoją drogą do matury R warto podjeść, bo nic nie ryzykujesz. Wbrew pozorom tylko nieliczne ścisłe kierunki są bardzo oblegane.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34541
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5226 razy

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: Jan Kraszewski »

ginga pisze:Wbrew pozorom tylko nieliczne ścisłe kierunki są bardzo oblegane.
To prawda, ale na wszystkich bez matematyki nie da rady przetrwać...
izmaster509
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2010, o 22:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: izmaster509 »

Widzę, że koleżanka ma identyczny problem jak ja. Też właśnie dostrzegłam, jakie możliwości daje rozszerzona matematyka na maturze. I zastanawiam się, czy są szanse, żebym ją przyzwoicie zdała? Przyzwoicie, czyli nie mniej niż 80%... Zawsze lubiłam matematykę, program z zakresu podstawowego nie sprawiał mi nigdy trudności, jednak nigdy też nie miałam wyższej oceny niż 4 (w lo, w gimnazjum miałam 4 i 5) - sądzę, że to z mojego lenistwa... "nie potrzebna mi to się nie uczę". Pozdrawiam
endrioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2010, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: endrioo »

Też planuję maturę rozszerzoną zdawać w maju...
Wziąłem się ostro do roboty - dwa razy w tygodniu korki po półtorej godziny, do tego materiały z i razem ze znajomymi robimy sobie sesję naukową raz w tygodniu.
tm00_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2010, o 18:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: tm00_ »

Jak się przyłożysz to spoko, zresztą austriackie gadanie. Zależy gdzie chcesz iść na te studia, bo jeśli jakieś ekonomiczne, to jeszcze, ale jeśli politechnika, to fizyka obowiązkowo.
kappi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2010, o 11:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: rzeszów

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: kappi »

Dziś egzamin maturalny z matematyki. Rozwiązania -->
waga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: 29 gru 2009, o 19:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 8 razy

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: waga »

Właśnie wróciłem,matura trudna nie była ale czeka mnie jeszcze dużo pracy:)
niedoczynna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2010, o 11:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: niedoczynna »

Ech, chyba jednak się poddaję. Brak talentu jest nie do przeskoczenia. ; )
ginga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 28 lis 2009, o 21:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Pomógł: 2 razy

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: ginga »

Nie warto się poddawać Zostało jeszcze pół roku. Zawsze warto podjąć walkę
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: Lbubsazob »

Nie warto się poddawać
Oczywiście że tak. Rok temu miałam dokładnie to samo, też myślałam, że nie zdam rozszerzenia, nie dostanę się na studia i tak dalej, bo byłam w klasie językowej i z matmy nie mieliśmy NIC. Ale wystarczyło się trochę wziąć do roboty i przestać sobie wmawiać, że matura rozszerzona jest tylko dla tych z mat-fizu. W końcu zdałam tą maturę i może nie był to jakiś świetny wynik, ale starczyło, żeby się dostać na matmę.
waga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: 29 gru 2009, o 19:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 8 razy

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: waga »

Witam.Ja również zamierzam zdawać maturę rozszerzoną chociaż podstawę próbną napisałem(według moich szacowań na 50%;/ ale nie poddaje się biorę się do pracy:) Również chodzę do technikum gdzie poziom jest bliski 0:/
A mam pytanie czy metoda wyznaczników również obwiązuje na maturze rozszerzonej ?
xbw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Milky Way
Pomógł: 20 razy

Matura z roszerzonej matematyki. Szanse.

Post autor: xbw »

Szczerze Ci powiem, że kluczem do zaliczenia na przyzwoitym poziomie rozszerzonej matmy jest rozwiązywanie dużej ilości zadań, które pozwolą na wyuczenie się pewnych schematów i poznanie zasad sprawnego rozwiązywania zagadnień danego typu. Ogólnie trzeba dużo pracować, żeby osiągnąć dobry wynik, jednak uważam że dla chcącego nic trudnego;)

Znajomość metody wyznaczników może się przydać np. do rozwiązywania ukłądu równań w zależności od podanego parametru. Sama metoda nie jest trudna więc nie ma czym się przejmować.
ODPOWIEDZ