matematyka stosowana

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
zaudi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 26 razy

matematyka stosowana

Post autor: zaudi »

Czy warto studiować matematykę stosowaną???
Lubie matematykę i fizykę i na pewno chce wybrać kierunek studiów z tym związany i tak pomyślałem o matematyce stosowanej. Chciałbym na pewno studiować na politechnice łódzkiej. Co mógłbym robić po matematyce stosowanej, może ktoś z forum chodzi na ten kierunek studiów i mógłby napisać jak jest.
bealice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2007, o 12:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Ostróda

matematyka stosowana

Post autor: bealice »

Cześć ja studiuję matmę stosowaną ale na uniwerku a nie na politechnice, choć zawsze chciałam:) U mnie wygląda to tak że mam dużo matmy, ale też są przedmioty typowo ekonomiczne tj. bankowość, ubezpieczenia, statystyka oraz informatyczne tj. programowanbie itp. ogólnie chodzi o zastosowanie matmy w róznych dziedzinach życia. Fizyka jest śladowa, przynajmniej na uniwerku u mnie, ale na politechnice jest inaczej jest więcej fizyki. mnie ten kierunek odpowiada bo też lubię matematykę ale oprócz tego że uczę się jej samej to również jej zastosowania. Życzę powodzenia i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

matematyka stosowana

Post autor: Emiel Regis »

Warto.
Poczytaj sobie dokładnie opis specjalności:
Kubulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2008, o 07:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Swidnica

matematyka stosowana

Post autor: Kubulek »

A ja mam pytanie troche z innej beczki: co po takiej matematyce stosowanej mozna robic (w sensie zawodowym) i czy sa z tego godne pieniadze? Mieszkam niedaleko Wroclawia i waham sie, gdzie isc na studia: Politechnika Wroclawska i matma stosowana czy SGH i miedzynarodowe stosunki gospodarcze albo ekonomia (inne akademie ekonomiczne nie wchodza w gre). SGH wydaje sie byc opcja, po ktorej praca za porzadne pieniadze jest niemal pewna, ale ta matematyka stosowana wydaje sie czyms bardziej adekwatnym dla olimpijczyka z matmy...
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

matematyka stosowana

Post autor: N4RQ5 »

Ogólnie po matmie bardzo łatwo złapać robotę w finansach lub ubezpieczeniach. Zresztą wbrew pozorom dobry matematyk jest na rynku pracy dobrze postrzegany ze względu na bardzo logiczne myślenie które jest teraz w cenie a staje się coraz rzadsze.
Ale to co najciekawsze po matmie, a obecnie chyba niestety najmniej opłacalne, to praca naukowa.
Kubulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2008, o 07:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Swidnica

matematyka stosowana

Post autor: Kubulek »

To moze kolejne pytanie: otoz duzo mowilo sie ostatnio o liscie pani minister nauki, na ktorej znajduja sie kierunki, ktorych studenci (chyba nie wszyscy) maja otrzymywac comiesieczne stypendia 1000 zl. Matematyka stosowana jest na tej liscie, ale czy jest realna szansa, zeby ten plan wszedl w zycie czy moze juz wszedl? [/list]
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

matematyka stosowana

Post autor: Jan Kraszewski »

Wnioski aplikacyjne można składać do 2 lipca, a Ministerstwo obiecało, że ogłosi wyniki do 15 lipca. O te pieniądze stara się m.in. . Zapraszam!

JK
Kubulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2008, o 07:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Swidnica

matematyka stosowana

Post autor: Kubulek »

to kolejne glupie pytanie:) na ktorej polskiej uczelni wydzial matematyki stosowanej jest najlepszy? lepsze wydzialy maja uniwersytety czy politechniki czy jeszcze inne szkoly?
rutra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

matematyka stosowana

Post autor: rutra »

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc podepnę się tutaj.

Zastanawiam się właśnie nad studiami i myślę o matematyce stosowanej. Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych czy warto? Mam na myśli późniejszą prace. Nie chcę być nauczycielem matematyki.

Z jednej strony czytam jaki to wspaniały kierunek:

... tudia.html
[...]Tymczasem niewielu młodych ludzi zdaje sobie sprawę, że z wiedzą zdobytą na matematyce stosowanej z łatwością znaleźliby pracę na dobrym stanowisku w bankowości czy wielkim przemyśle.
Z drugiej strony jednak...

... ,,19771877
5 lat matematyki stosowanej i co? Nic gdziekolwiek się nie udałem sugerowali szukania pracy w szkole [...]
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

matematyka stosowana

Post autor: Yaco_89 »

no jak rzetelnych informacji na temat studiów matematycznych szukasz na stronach typu forum interii to powodzenia a tak poważniej mówiąc to jak skończysz matematykę na jakiejś uczelni trzeciego sortu przejeżdżając całe studia na trójach no to wiadomo że sensownej pracy nie znajdziesz bo nic tak naprawdę nie będziesz umieć, a ŻADEN dyplom nie daje zatrudnienia sam w sobie. Natomiast odpowiednia wiedza z dobrych studiów matematycznych + odrobinę obrotości (dobra rzecz niezależnie od branży i wykształcenia) to już co innego...
rutra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

matematyka stosowana

Post autor: rutra »

Szukałem informacji na różnych stronach. No i wychodzi, że jest to świetny kierunek. Ale natknąłem się właśnie na takie pojedyncze komentarze typu "Nie mogę znaleźć pracy mo WMS".

W liceum nie mam problemów z nauką, ale studia to z tego co słyszałem zupełnie inna bajka i tam dopiero nauka się zaczyna. Lubię matematyke, jest to mój ulubiony przedmiot i jak jakieś zadanie mi nie wychodzi to staram się rozwiązywać aż mi wyjdzie. Zatem na pewno na studia bym nie szedł tylko po to, żeby na samych trójach przejechać. A myślałem przede wszystkim o AGH WMS. Tak czy inaczej mam jeszcze trochę czasu (niecałe 2 lata).
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

matematyka stosowana

Post autor: Yaco_89 »

rutra pisze: jak jakieś zadanie mi nie wychodzi to staram się rozwiązywać aż mi wyjdzie.
czyli masz zacięcie, to dobrze, nie przepadniesz na matmie powiem Ci tak - mat. stosowana to dobry kierunek jeśli rzeczywiście przykładasz się do nauki i lubisz to, natomiast jeśli chodzi konkretnie o wydział na którym mam sposobność studiować to w tej chwili sporo się zmienia w organizacji studiów w związku z systemem bolońskim i innymi regulacjami, niestety nie wszystko na lepsze, więc nie powiem Ci czy warto tam iść na studia za 2 lata :/ jest jeszcze taka kwestia że WMS obecnie wypuszcza zauważalnie więcej absolwentów rocznie niż jeszcze parę lat temu, dodaj sobie do tego ludzi po UJ, PK i spec. stosowanej na Pedagogicznym i masz naprawdę sporo absolwentów matematyki w Krakowie którzy co roku próbują się odnaleźć na rynku pracy (wiadomo że część rusza w Polskę czy w świat, ale jednak duży procent zostaje) - no niestety trudno się dziwić że słabsi albo mniej zaradni mogą mieć problemy z pracą w miarę zgodną z kierunkiem studiów.
rutra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

matematyka stosowana

Post autor: rutra »

Ok dzięki za informacje, jeszcze pomyślę, mam czas. Ja akurat nie jestem z Krakowa i nie wiem czy bym w przyszłości pracował w Krakowie. Faktycznie dziś może dużo stanowisk brakować a za 2 lata, a nie mówiąc już jak skończyłbym studia to już mogłoby być mniej miejsc.
zaudi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 26 razy

matematyka stosowana

Post autor: zaudi »

Chciałbym na pewno studiować na politechnice łódzkiej

Od tamtego czasu się trochę zmieniło wybrałem UŁ i matematykę specjalność analiza finansowa jestem bardzo zadowolony z tego wyboru Za 4 lata będę mógł Ci napisać czy będzie praca
Wujek Wladek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2010, o 16:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

matematyka stosowana

Post autor: Wujek Wladek »

Witam.

Przepraszam, za mojego ostaniego posta,jesli ktos widzial , zwłaszcza moderatorow.

Mam pytanie. Co sądzicie o studiowaniu np. ekonomii dziennie i jednoczesnie matematyki stosowanej zaocznie?

Pzdr.
ODPOWIEDZ